ASUS ROG Strix Scope TKL Electro Punk

ROG Strix Scope on üks kolmest lisatarvikust, mis said uue seeria nimel endale neoonroosa välimuse. Scope TKLi puhul on tegemist väiksema varsiooniga tavapärasest Strix Scope’ist, millest on meie lehel juba varem räägitud. Tavapärane TKL maksab Eesti turul hetkel ~110€, kuid nähes hinnatõusu Impaxt II ja Impact II Electro punk vahel, siis eeldame, et roosa klaviatuuri hind kerkib vähemalt paarkümmend eurot.

Ehitus ja klahvid

Võrreldes enamike klaviatuuridega eraldub Scope nendest Xccuate klahvide paigalduse poolest. Klaviatuur on loodud eelkõige FPS mänguritele ning seetõttu on ära jäetud numbrinupud paremalt poolt ning vasak CTRL nupp suurendatud võrreldes enamike tootjatega poole võrra. See aga tähendab, et kui kunagi sooviksid näiteks roosast vabaneda, siis kolmanda osapoole klahve on praktiliselt võimatu leida.

Nagu ka Razer (ja kindlasti veel mõni ettevõte) on ka ASUS oma klaviatuurile juba Windows klahvi väljalülitamise sisse ehitanud, selleks tuleb vajutada lihtsalt Fn + Windows klahvi ning läbi Armoury tarkvara on neid võimalik veelgi juurde lisada, näiteks Alt + F4 välja lülitada.

Kuigi ära on jäetud meedianupud, siis on F1-F9 klahvidele andud igale ühele teine funktsioon, millega saab laulu ja helitugevust muuta, meedia pausile panna jne. Lisaks on F12 klahv omapärane – tegemist on „stealth key’ga“, mis koheselt vaigistab kogu audio ning viib su töölauale – eks iga lugeja ise teab, milleks sellist nuppu vaja võiks minna.

ASUS soosib makrode kasutamist ning on oma klaviatuuridele lisanud mitmeid võimalusi, kuidas neid seadistada. Antud klaviatuuril on selleks kaks valikut – kas kasutada Armoury tarkvara või kasutada otse klaviatuuril asetsevaid klahve. Makrosid on võimalik lisada igale nupule välja arvatud Fn.

Ostja saab valida viie Cherry MC RGB klahvide vahel – Red, Brown, Blue, Silver või Silent Red.

Valgustus

Valgustus on klaviatuuril väga ergas ning iga klahv on eraldi programmeeritav. Armoury võimaldab valida 11 ette valmistatud režiimi vahel, kuid iga kasutaja on teretulnud Aura abil oma meele järgi valgustust seadistama. Valgustatud on ka klaviatuuri esiosa alus.

Lisainfo

ASUS ROG Strix Scope TKL Electro Punk

sample-image

Similar Articles