ASUS ROG Strix Flare
2018. aasta 8. jaanuaril avalikustas ASUS oma perekonna uusima klaviatuuri ASUS ROG Strix Flare – RGB-hulluse lipulaeva, mis samas teeb ka oma tööd ideaalselt.
Pakend
Traditsiooniliselt ikka on ka seekord pakend ülimalt värvikirev. Pakendi esiosal on ära märgitud loomulikult klaviatuuri nimi, graafiline kujutis tootest Aura Sync ja täpsutav kleebis Cherry MX tüübist, meie puhul oli selleks RGB Brown.
Pakendi tagaosal on graafiliselt välja toodud peamised funktsioonid, milleks Flare’i puhul on näiteks: meedianupud, eemaldatav randmetugi, Cherry MX nupud, makro nupud, alusvalgustus, 3D printimist toetav logo ning USB lisaseadme ühendamiseks.
Sisu ja lisad
Pakendi seest leiab klaviatuuri, randmetoe, kaks kleepsu, manuaali ning puhta plastikujupi, mida saab kasutaja muuta endale meelepäraseks ning seejärel asendada RGB ASUS-e logo enda omaga. Klaviatuuriga on kaasas kaheks jagatud USB kaabel ning eemaldatav silikoonilisest plastikust randmetugi. Tagaosal asetseb üks USB 2.0 port, kuhu on võimalik kasvõi telefon laadima panna, ehk võimsust on seal piisavalt, küll aga ei ole klaviatuurid pordid loodud andmete edastamiseks.
Disain
Võrreldes paljude teiste ASUS-e Strix seeria klaviatuuride ning hiirtega on Flare suhteliselt tagasihoidlik – klaviatuuril puudub igasugune muster ja kõik on ühtlaselt halli tooni. Mis mind Flare’i puhul veidi häiris oli teistsugune font – kuigi ma üldjuhul kirjutades klaviatuuri ei vaata, siis lihtsalt RGB valgustust jälgides jäi see silma.
Eriti vahvateks disainielementideks on ülemises paremas nurgas asuv valgustust läbi laskev plastik ning klaviatuuri all asuv valgustusriba, mis mõlemad annavad klaviatuuri unikaalsusesle meeletult juurde.
Klahvid
Ostes ROG Strix Flare’i, on kasutajal võimalus valida kuue erineva Cherry MX switchi vahel: red, brown, blue, black, speed silver ning silent red. Klaviatuuri kirjelduse all on ASUS-e veebilehel võimalik ka iga switchi positiivsetest ning negatiivsetest tunustest lugeda, mis on meie arvates väga meeldiv.
Nagu mainitud, siis klaviatuuril asetsevad vasakul pool ka meedianupud, mille abil on võimalik kiiresti volüümi muuta, WinLocki seadistada, valgustus välja lülitada ning meediat edasi-tagasi kerida ning pausile-käima panna või üldse peatada.
Armoury
Flare toetab Armoury II-te, mis meile endalegi üllatavalt on ülimalt hea. Kui üldjuhul oleme pidanud ASUS-e toodetel punkte korralikult maha võtma Aura tõttu, siis lõpuks saame nende programmile punkte anda. Lõpuks on olemas iCUE-le konkurent, mis on samuti programm on visuaalselt ligitõmbav, kiire ning funktsioonirikas.
Armoury abil on võimalik programmeerida nuppe, muuta valgustust, lisada makrosid, sünkroniseerida erinevaid ASUS-e tooteit ning jälgida oma klaviatuuri klahvide kasutust – mida ei toeta hetkel isegi Corsair!
Valgustus
Armoury abil on võimalik valida kokku 11 erineva režiimi vahel, mis on isegi parem kui iCUE! Valikus on: wave, static, breathing, color cycle, reactive, ripple, starry night, quicksand, current, raindrop ning custom, kus kasutaja saab disainida omale meelepärase režiimi.
Kasutus igapäevaselt
Klaviatuuri kasutamine oli suhteliselt mugav, kui välja arvata randmetugi, mis esialgu tundus hirmus ebamugav on järsu tõusu tõttu, kuid sellegagi harjusin paari tunni jooksul ära.
Cherry MX brow switchide eeliseks on vaikus ning 2.00 mm sügavune reageerimine, mistõttu oli klaviatuuri kasutamine nii kõrvadele kui ka kätele väga meeldiv.
Klaviatuuri testisime mitmetes mängudes: Counter-Strike: Global Offensive, The Witcher 3: Wild Hunt, PAYDAY 2 ning Guild Wars 2. Oma ootustele vastas Flare igas mängus, klaviatuur oli kiire ja täpne.
Kokkuvõte
Tegemist on vaieldamatult ühe parima klaviatuuriga hetke turul. Väga suur osa klaviatuuride ja hiirte funktsionaalsusest tuleb meie arvates programmi kaudu ning ASUS on suutnud Flare’i puhul isegi meid üllatada. Kogu ülevaate peale suutsime leida meie vaid ühe miinuse – plastikust ehitus, kuna samasse hinnaklassi kuuluvad konkurendid üldjuhul kasutavad alumiiniumi vms materjali, kuid sellegipoolest julgeme Flare’i soovitada.