Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire
Viimasel ajal on väga aktuaalseks teemaks tavapäraste klaviatuuride mõju randmele. On teada, et need ei ole just kõige ergonoomilisemad ning seetõttu on nii mõnedki firmad loonud alternatiive, mis aga maksavad meeletult ning võtavad harjumiseks liiga kaua aega. Nüüd on Corsair üritanud luua klaviatuuri, mis hoiab peopesa võimalikult paralleelselt ning avaldab seetõttu võimalikult vähe survet randmele.
Pakend
Klaviatuuride ebatavaliselt on K70 peamiselt kollases pakendis. Pakendi esiosalt leiab graafilise kujutise klaviatuurist, täisnime ning layout’i keele.
Tagumiselt osalt leiab mitu kujutist Cherry MX low profile’ist, mis näitavad ära erinevused võrreldes tavalise MX-iga ning klaviatuuri suuruse.
Sisu
Lisaks klaviatuurile leiab pakendist ka kummise kattega randmetoe ning komplekti mängimiseks mõeldud nuppudega. Pakendis on WASD nupud plus QWERDF nupud, mis on hallikat tooni ning kaetud mustriga, et vältida libisemist. Nuppude eemaldamiseks on komplekti lisatud ka spetsiaalne tööriistaga.
Disain ja ehitus
Võrreldes traditsiooniliste klaviatuuridega, on K70 35% väiksem, mistõttu sobib see ideaalselt ka väiksemale lauale.
Tavalise suurusega Cherry MX Red’i asemel on kasutatud nende madalaprofiililist versiooni, mis ühtlasi on kätele mugavam ja reageerib juba 1.0 mm vajutusele (tavalised 2.0 mm). Kasutajal on võimalus valida MX Red ja Speed switchide vahel.
Raamistik on valmistatud alumiiniumist ning ka sellel Corsair’i klaviatuuril on 8 MB mälu valgustuse ja makro profiilide jaoks, tänu millele on võimalik samu režiime ka ilma iCUE abita kasutada. Klaviatuuril asetseb ka läbilaskepesa, kuhu on võimalik ühendada mõni USB seade, nagu näiteks hiir.
Ülemises parempoolses nurgas on spetsiaalsed multimeediaklahvid, mille funktsioonid peaksid olema tuntud ning kergesti mõistetavad. Helitugevust saab reguleerida rullikuga, samuti näeme paremas servas olevaid lukustussignaale, mis annavad ülevaate, kas mängurežiim on aktiivne, numbrilukk on aktiveeritud või kui on vajutatud Caps lock nuppu.
Vasakus servas asetsevate nuppude abil saab kergesti muuda valgustuse intensiivsust/lülitada seda välja, muuta profiile ning aktiveerida game-mode.
RGB valgustus
K70 toetab ka CUE (Corsair Utility Engine) programmi, mis taaskord pälvib vaid meie kiidusõnu – programm on visuaalselt ligitõmbav, kiire ning funktsioonirikas, mida kahjuks ei saa me hetkel mitte ühegi teise sarnase programmi kohta öelda. .
Lugedes paljude kasutajate kaebusi seoses CUE keerukusega, siis jah, see on “keerulisem” kui paljud teised, kuna funktsioone on ju rohkem ning kõik tuleb kuskile mahutada. 15-minutiline tutvumine peaks olema piisav, et kõigele pihta saada.
CUE abil saab valida kokku üheksa erineva valmis režiimi vahel ning ekstra viis, mida on võimalik vastavalt enda soovidele. Igale mängule/programmile on võimalus seadistada erinev värvilahendus. Iga režiimi puhul saab valida kiirust, heledust, start-stop tsüklit, suunda ning mitmeid muidki valikuid. Igat režiimi kujutatakse ka programmis, et ka valgustatud toas oleks kerge erinevusi märgata.
Samuti saab CUE abil lisada makrosid, klahve ja meedia nuppe ümber seadistada, kasutada taimerit enda tulemuste täpseks jälgimiseks, muuta profiilinupu ja Win Locki seadistusi ning värve. Kõigele lisaks on Corsair andnud kasutajatele vabaduse luua meelepäraseid režiime ise juurde ning neid teistega jagada. Ehk kui kasutaja ei leia endale sobivat värvilahendust, siis alati on võimalik see kas ise teha või kogukonna poole pöörduda.
Kasutus igapäevaselt
Klaviatuur on alguses harjumatu nii membraani kui ka mehaaniliste klaviatuuride eelistajatele, kuid harjumine võtab mõlema puhul maksimaalselt paar tundi.
Klaviatuuri testisime mitmetes mängudes: Guild Wars 2 Counter-Strike: Global Offensive, The Witcher 3: Wild Hunt, PAYDAY 2 ning Stick Fight. Oma ootustele vastas K70 igas mängus, klaviatuur oli kiire ja täpne.
Kokkuvõte
Corsair on alati olnud nii kvaliteedi ja funktsionaalsuse kui ka välimuse poolest turul väga nõutud ja austatud ettevõte ning ka K70 ei ole kuidagi alla jäänud. Low Profile sobib ideaalselt neile, kellel on randmeprobleeme ning neile, kellel lihtsalt pole laual meeletult palju ruumi. Madala profiiliga harjumine võtab küll aega, kuid on meie arvates seda väärt.
Lisainfo
Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire