TP-Link Deco M5

Aina populaarsust koguvad võrgu ruuterid ehk võrgusilmad, mis ei ole nähtavad suured hallid kastid nagu paljud koduruuterid, vaid mis on elegantsed ja esteetiliselt atraktiivsed. Me liigume aina nn „Nutikodu“ poole ning traadita ühendus on üks nendest aspektidest, mis võimaldab katta suur ala internetiühendusega ilma kaableid vedamata.

Sissejuhatus

Lühidalt öeldes on võrgu ruuteri puhul tegemist mitme seadmega, mis on nõrgemad kui tavaline ruuter, kuid võimaldavad katta suurema alla, tuues kokkuvõttes kasutajani parema võrguleviku. Igal seadmel on kindel vahemaa, mille vältel ta suudab kasutajani tuua parima jõudluse, kuid elus ei ole kõik suurepärane ning meil on elamises mööblit ning ruume ümbritsevad seinad, mis kõik takistavad signaali levikut. Üks võimas seade võib jääda väheseks ning mõttekam oleks kasutada väiksema võimsusega seadmeid igas eluruumis.

Pakend ja sisu

Süsteem saabub väga eksklusiivses pakendis, millel on moderne ülesehitus. Pakendi eksklusiivsele välimusele aitab kaasa valge pakendi värv. Toode on hästi pakendatud ning peaks kasutajani jõudma ühes tükis. Pakend on ümbritsetud stiilselt disainitud papist ümbrisega, mis omab hajuvat türkiissinist esiosa ning pakendi taga on graafiliselt kujutatud seadmete kasutuseesmärki.

Karp avaneb nagu kingakarp ning tervitab kasutajat reklaamlehega, millel on olemas vastavad juhised, et seade üles seada. Karbis on kõik komponendid eraldi paigutatud ning iga asi asub kindla koha peal.

Karbi avamisel vaatab meile vastu kolm väikest valget ketast, mis peidavad oma sisemuses nii mõndagi võimsuse poolest, aga sellest räägime hiljem. Kettad omavad väga moodsat kuid samas tagasihoidlikku välimust, mis vastavalt kodu välimusele võib tulla kasuks või kahjuks kui on kätte jõudnud aeg seadmetele asukoha leidmisega.

Suuruse poolest nad ei peaks väga palju ruumi võtma, olles 120 x 120 x 34 mm ülesehitusega. Seadme ühenduspesadena on võimalik leida kaks Gigabit Etherneti pesa, mida saab kasutada kas arvuti, NAS või mõne muu seadme ühendamiseks oma võrku kaabli abil või ühendada kaabel kahe võrguruuteri vahele, et tagada parim internetiühendus. Seade saab voolu Type-C pesa kaudu ning kaasa tulev toiteadapter on piisavalt pikk, et loodetavasti ulatuda soovitud vooluallikani.

Ainsaks aktiivsusindikaatoriks on seadme keskel olev LED valgustus, mis siis vastavalt seadme olekule kas vilgub mitmes erinevas värvis või näitab kindlat värvi. Kui seade on akna all, siis võib mõnikord olla raske märgata, kas seade on sees, kuna LED ei ole kõige eredam, kuid see ei ole selle seadme puhul miinuseks, kuna ere valgustus oleks tõenäoliselt ebamugav magamise ajal ning häiriv päevasel ajal. Lihtsalt taustainfoks võib mainida, et seadmetel ei ole USB pesa, mis võimaldaks ühendada välise kõvaketta või siis mälupulga, kuid samas ei ole USB pesa ka mitte ühelgi teisel võrgu ruuteril.

Seadmed võivad olla väiksed, kuid suudavad nii mõndagi ära teha. Iga ketta sisemusest leiab neljatuumalise protsessori ja neli antenni. Vastavalt seadme seadistusele on võimalik saavutada läbilaskevõime kiirus kuni 400 Mbit/s 2.4 GHz sagedusalas ja 867 Mbit/s 5 GHz sagedusalas. Need numbrid ei ole küll peadpööritavad võrreldes turul liikuvate konkurentsidega, kuid mõlema sageduse peale kokku on võimalik saavutada 1267 Mbit/s, mis on tuntud kui AC1300.

Turvalisus

TP-Link on Deco puhul palju panustanud turvalisusse, mida on näha sisseehitatud viirusetõrje abil, mille tuge pakub TrendMicro. Turvameetmed võimaldab Decol skannida sissetulevat ja väljaminevat liiklust, et kontrollida pahatahtlikku sisu olemasolu. Seade aitab vältida sissetungi väljastpoolt ning takistab nakatunud seadmetel mistahes tundliku teabe edastamist väljaspool võrku asuvatele seadmetele. Neid funktsioone saab eraldi sisse või välja lülitada, vastavalt kasutaja soovile.

Lisaks eelnevatele turvafunktsioonidele on olemas vanemlik kontroll. Idee seisneb selles, et iga kasutaja jaoks saab luua profiili ja määrata kategooria laps, eelteismeline, teismeline ja täiskasvanu. Loodud profiil määratakse ühendatud seadmele või seadmetele, mida Deco peaks lubama või mitte. Blokeeritavad asjad võivad näiteks olla täiskasvanutele mõeldud sisu, hasartmängud ja suhtlusvõrgustikud. Lisaks sellele saab ka piirata konkreetse meedia tarbimist, allalaaditavate failide ja mängude suurust ning lisada ajapiirang.

Seadistamine

Deco süsteemi loomine on väga lihtne. Siinkohal võiks mainida, et Deco on loodud olemasoleva koduvõrgu süsteemi täielikuks väljavahetamiseks või siis olemasoleva võrgu laiendamiseks. Kõik tehtavad seadistused käivad telefoni rakenduse kaudu – toetatud on nii Android kui ka iPhone. Alates äppi allalaadimisest hakkab programm juhendama, kuidas süsteem püsti panna ning käib kõik sammud ükshaaval läbi ning pakub ka murelahendajat, kui peaks tekkima tõrkeid süsteemi püstipanekul.

Enne kui liigume esimese seadme paigaldamiseni, peaks mainima, et nii Deco kui ka kõik teised turul olevad kolmanda osapoole võrgu ruuterid ei sisalda modemit ehk koju tulev ühendus peab olema ennekõike ühendatud modemiga ning seejärel saab modemi taha ühendada Deco. Seadistamine käib ühe seadme kaupa ning kasutaja ei ole kohustatud paigaldama kõik kolm oma elamisse kui selleks ei ole vajadust ning samas kasutus ei pea piirduma ainult kolme seadmega, kuna kasutajal on võimalus ühendada kuni 9 Deco seadet ühe süsteemi alla.

Süsteemi püsti pannes alusta kõigepealt seadmest, millel kavatsed ühendada ruuteri või siis vastava modemi külge kaabli abil. TP-Link soovitab kõigepealt modem või ruuter välja lülitada kui hakkate esimest seadet paigaldama, kuid testides ei tekkinud probleeme kui seade oli sisse lülitatud. Kui seade on Etherneti kaabliga ühendatud koos toitega, saab alla laaditud programmi abil luua Bluetoothi kaudu seadmega ühenduse. Programm viib kasutaja läbi samm-sammu haaval esimese seadistamise, kuni küsib kas soovite lisada veel ühe Deco või minna menüüsse. Järgmiste seadete püstipanek on juba lihtsam, ainuke mida peab meeles pidama on see, et seadete vahemaa ei oleks pikem kui 9 meetrit. Kui olete leidnud vastava koha seadmele on teil kaks valikut, kas ühendate seadmele kaabli taha stabiilsema ühenduse saamiseks või jagate signaali õhu kaudu. Siis ühendate ennast jälle programmi abil seadmega ning teete läbi vastavad sammud. Järgmiste seadete paigaldamine käib samamoodi kui teise seadme paigaldamine.

Kokkuvõttes on seadistamine lihtne, kuid võiks ühe asja välja tuua, mis mind jäi häirima. Ühesõnaga mobiilirakendus on suurepärane, võimaldades oma ruuterit kõikjalt maailmast konfigureerida, kuid on kahju, et puudub traditsiooniline veebiliides, mis oleks suureks plussiks, kuna alati ei saa garanteerida, et on oma telefonile ligipääs kui soovite andmeid muuta – võib-olla lihtsalt norin, et sellise suurepärase seadme puhul midagi negatiivset leida.

Kokkuvõte

TP-Link Deco M5 toob kasutajani selle, mida lubab ning isegi veel koos heade lisadega. Suured boonused Deco puhul on kerge seadistamine, ei pea jamama kaablitega, et katta suurt ala võrguga ning turvatunne, et interneti kasutamine on vastavalt nii turvaline nagu sa ise soovid iga oma pereliikme kohta tänu sisseehitatud turvaseadetele. Üks miinus punkt mis jäi ülevaates mainimata, kui mis väärib tähelepanu on soovitud võrgu loomine. Üritan seda segast lauset natuke lahti seletada - kui kasutaja ostab endale Deco ning eesmärgiks on parandada hetkel kasutusel oleva ruuteri Wi-Fi leviala on kasutaja uue probleemi ees. Deco seadistamisel ei ole sul võimalik suurendada vana ruuteri Wi-Fi süsteemi levila, kuna Deco loob täiesti uue süsteemi olenemata sellest, kas sul eelnevalt oli midagi või ei olnud – võib-olla oleks pidanud mainima seda juba varem, kuid kuna see oli ainukeseks miinuseks, tahtsin selle välja tuua kokkuvõttes juhul kui lugeja keris kohe ülevaate lõppu ilma sisu lugemata. Ühesõnaga. kui teie prioriteedid on turvalisus ja mõistlikult madal hind, siis tasub heita pilk peale TP-link Decole.

Lisainfo

TP-Link Deco M5

sample-image

Similar Articles