ASUS ZenWiFi AC (CT8)
Üha enam kerkib mitmekorruseliseid eramaju ning ridaelamuid ja üha enam on tarvis ka jõudsamaid ruutereid, et kogu elamispind stabiilse Wi-Fi ühendusega ära katta. Varasemalt oleme uurinud TP-Linki Decot, ASUSe AiMeshi ja Lyrat (ja Lyra Triot) ning nüüd on järjekord ASUSe uusima süsteemi juures – ASUS ZenWiFi AC (CT8).
Disain
Neile, kes otsivad mitte ainult võimast, vaid ka kaunist lahendust elamisse - välimuselt on CT8 modernse ja minimalistliku lähenemisega. Kui näiteks Blue Cave oli mõeldud olema justkui disainielement, siis CT8 on lihtsalt valge karp õhutusaukudega. Kindlasti on CT8-t keerulisem “peita”, sest tegemist on püstise ruuteriga ning ka kõige kõrgemalt riiulilt on seda kindlasti kergem märgata kui tavalisi raamatupaksuseid ruutereid.
Sisu
Kõikidest varasematest ASUSe Wi-Fi süsteemidest eristub CT8 oma jõudluse poolest, tegemist on nende poolt kõige võimsama süsteemiga, kuid seda Wi-Fi 6 arvelt, sest seda tehnoloogiat CT8 paraku ei toeta. Standardse 5 GHz ühenduse juures lubaba ASUS kiiruseid kuni 867 Mbit/s ning 4x4 MIMO tuge.
Kuigi puudu on Wi-Fi 6 tugi, siis see on üritatud tasa teha paljude lisadega – kui tavapärased Wi-Fi süsteemid on mõeldud olema küllaltki lihtsad ning seetõttu ka vähem konfigureeritavad, siis CT8 puhul on kasutajal samasugused funktsioonid ja kasutusvõimalused nagu tavaliste ASUSe ruuteritega. Sellega kaasneb võimalus luua ka kuni kolm erinevat külalisvõrku, neist üks 2.4 GHz ning kaks 5 GHz. Lisaks veel visuaalne võrguliikluse graafik, mis analüüsib kasutust (millised masinad on võrgus ning kui palju võrgust endale krahmavad), võrgutasemel tulemüür, mis võimaldab blokeerida kindlaid lehti, porte või märksõna alusel otsingutulemusi.
Uuema ja tavapäratu lisana on olemas VPN-i tugi. Sisseehitatud on OpenVPN, IPSec ja PPTP, mille hulgast valituga on võimalik suunata kogu võrguliiklus käima läbi VPN-i. Vanematest funktsioonides on samuti olemas vanemlik kontroll, mis võimaldab blokeerida sisu igal seadmel eraldi või keelata kindlal seadmel ligipääsu tundide täpsusega.
Pordid
Portidest on igal ruuteril olemas neli Gigabit Etherneti pesa, WAN, toide ning üks USB, kuhu on võimalik ühendada näiteks printer, väline kõvaketas või eraldiseisev modem.