Fractal Meshify 2

Pool aastast tagasi väljatulnud Meshify 2 on üks huvitavamaid korpuse oma esipaneeli ülesehitusega. Korpus on saanud palju uusi uuendusi võrreldes eelmiste versioonidega. Küsimus jääb õhku, et kas korpus on oma 140 eurost hinnasilti väärt. Meshify 2 on palju erinevaid variante nii värvi kui ka paneeli poolest ehk siis ilma küljeklaasita ning klaasid erinevad veel toonimise poolest.

Ülevaate käigus saab palju vihjatud vanadele korpustele, mille all on siis mõeldud Meshify vanemaid disaine. Kuna nimede ülesehitus on natukene segane vanade korpuste puhul, siis vanade all on mõeldud korpusi mis ei ole Meshify 2 nime ülesehitusega. Küll mõni Meshify on sarnane uue versiooniga, kui me keskendume põhiliselt erinevustele ja paremuse poole liikumisega jah mõni vanem võis sellist funktsiooni omada, aga siis vaatama natuke sellest kaarega mööda.

Esipaneeli ülesehitus on muutunud paremas suunas, kui varem ei oli sisend ja väljund pesad paneeli küljes, siis nüüd on ülesehitus tehtud palju mugavamaks, sellest tulenevalt, et enam ei ole kaablid paneeli küljes. Selline vana disain kus kaablid külge jäid ei ikka päris ebamugav, kui tahtsid filtreid puhastada või siis midagi muud teha, mis nõudis paneeli eemaldamist ning tihti tegid seda just siis kui arvuti oli juba kasutuses ja kaablid olid korpuses paika veatud, millest tulenevalt ei olnud väga palju ruumi nimetatud paneeli eemaldada ja pääseda tegema soovitud tegevust. Selline muutus on väga teretulnud, kuna eelnevalt nimetatud disain kuulub eelmisesse kümnend aastasse.

Sarnaselt uue disainiga on tekkima ka uued ebatäpsused ja muud iluprobleemid. Eksemplari, mille saime testimiseks omab just sisend ja väljund paneeli juures ebaperfektsust – kas põhjustajateks olime meie või tootja on hetkel teadmata, kuna ei suutnud märgata eelnevalt. Täpsemalt on siis tegu ülemise paneeliga, mis peaks katma ära I/O, kuid meil on natuke plaat nihkes jättes esiküljelt vaadates parema külje korpuse raamistikust välja ning I/O ise ei ulatu väljalõigatud aukudeni. Proovimise küll paneeli igatepidi painutada, kuid tulemus ei muutunud paremaks. Aga kuna korpus sai ka korralikult transpordis taguda ei oksa me siinkohal seisukohta võtta aga tahtsime mainida, et selline olukord oli meil.

Jätkates paneelide ülesehitusega, siis vanadel korpustel pidi esipaneeli eemaldamiseks tõmbama alumisest osast jõuga jõnksutades kuni kogu paneeli tuli ära ning seda kõike selleks, et eemaldada näiteks esipaneelilt lisafilter või siis puhastada nimetatud filtrit.

Uuem disain on palju elegantsem kus ei pea nii palju jõudu rakendama, et paneeli lahti saada vaid saab kergelt Fractali logost kinni hoides paneeli avada ukse mehhanismina. Järgmise sammuna saab/peab ukse hingedelt maha võtma, mis käib kergelt, kuna tegu on plastmassist kinnitustega ning põhjus miks on vaja uks hingedelt maha võtta on põhjusel kuna uks tuleb lahti ainult 75 kraadi, mis ei ole piisav, et eemaldada filtrit.

Rääkimata sellest, et ehitamiseks on vaja nii või naa uks eemaldada kui on plaan paigutada esiosasse radiaator või vahetada välja ventilaatorid. Üks häid muutusi on lisaks veel esipaneeli filtri materjali muutus, mis asendati nüüd nailoniga – eelnevate korpuste filtrite kohta on raske midagi öelda, et mis materjaliga oli tegu, aga nüüd peaks olema olukord parem just jahutuse mõttes, et õhuliikumine on parem. Lisaks on Fractal oma manuaalis maininud, et parema õhuvoolu saamiseks tasub eemaldada esipaneeli filter. Info mis kogenumatele ei ole just nii informeeriv kui algajatele, kes juhendist mõnikord isegi näpuga jälge ajavad.

Tegu ei ole väikse korpusega, kuna suuruseks on 541 x 240 x 454 millimeetrit, mis teeb sama välja nagu Fractali Define 7 korpus. Korpus ise kuulub mid tower katekooriasse, kuid Fractalil on kombeks korpust venitada pikemaks, et võimaldada kasutajale suuremas koguses andmeladustus seadmeid. Korpuse tehnilistes andmedes on märgitud tuge laiendatud ATX emaplaatide olenemata sellest, et vajalikke kinnitusi ei ole. Kuid korpuse disainist tulenevalt on tõesti võimalik E-ATX emaplaat korpusesse paigaldada. Kui nii kindel soov on minna just laiendatud emaplaadiga, siis tasuks äkki mõelda XL versioonile, mis kohe kindlasti annaks parema ruumikasutuse ja paindlikkuse – juhul kui just kompkasust ja E-ATX emaplaati taga ei aja.

Andmeladustus seadmete hoiustamise poolest on korpus väga paindlik võimaldades paigutada kas ventilaatoreid, radiaatoreid ja muid seadmeid mitmel erineval viisil – hea uudis just neile, kellele meeldib asjadega natuke teistmoodi ümber käia ning mitte minna just seda standard teed pidi tulemuseni. Tänu selle, et põhi on täiesti lahti ning õhuvoolu takistavaks teguriks on korpuse kõrgus pinnast ei ole miski takistuseks.

Põhja katab täispikkus filter, mida saab puhastamiseks eemaldada korpuse eest. Soovi korral võiks jätta filtri paika, kuna muidu on tolmul liiga vaba tee korpusesse. Liikudes tagasi andmeladustus seadmete juurde, siis korpuse põhjas oleva hoidiku saab täiesti eemaldada, kui see juba eelneva seletuse põhjal välja ei paistnud. Lisa funktsioonina saab korpuse seadistada ümber veel mahutama neli lisaseadet, milleks on Fractal korpusega kaasa andnud lisa hoidikud.

Ausalt on isegi raske pidada järge kui palju neid kettaid nimetatud korpus suudab ära mahutada - kaks ketast hoidikus, üks korpuse põhjas, neli lisa hoidikut, üks vastu liigutatavat taga seina ja üllatusena kaks korpuse ülemisse osasse ning lisaks veel kaks 2.5 tollist ketast emaplaadi taguse taga. Fractali joonise põhjal on võimalik mahutada korpusesse 15 seadet, mida me küll ei kujuta ette ketagi nii tegemas, aga kunagi ei tea milleks keegi võib korpuse kasutusele võtta – tegelikult saab mõne ketta veel kui muutuda loovakas.Rääkides veel eelpaigaldatud kettahoidikust, siis meil oli see päris kõvasti keeratud korpuse põhja kinni - peaaegu oleks keeranud kruvil maha kandid. Liigne üle keeramine toob endaga kaas nii plusse kui miinuseid, positiivne on see, et hoidik ei lendle korpuses ringi kui see peaks lahti minema, kuna kruvid on lõdvad, aga samas kui liiga kõvasti on kinni, siis võib tekkida probleem, et kasutaja keerab kruvil kandid nii ära, et peab näpitsatega lähenema – eks igaüks võtab oma seisukoha.

Ülemine paneel kinnitub sarnase mehhanismiga nagu esi ja tagakülg, milleks on siis nagade kinnitumine etteantud pesadesse. Ülemise paneeli eemaldamiseks tuleb haarata korpuse taga olevast sisselõikest ja lihtsalt tõmmata. Sellest tulenevalt võib juhtuda, et metalli osa, mille küljes on nagad võib painduda kas paigaldamisel või võtmisel – vähemalt ise kogesime sellist muutust.

Süsteem on kindalt parem kui vanadel mudelitel, kus eemaldamiseks oli nupp korpuse taga ja paneel hüppas lahti vedrude põhisel süsteemil. Fractal on lisanud paar kruvi ülemise paneeli täielikuks kinnitamiseks, mis tagab selle, et paneel ei tule transportimisel ära, kuid teeb puhastamise protsessi raskemaks, kuna kruvid kinnituvad paneeli korpuse seest. Ülemise paneeli eemaldamisel on võimalik pääseda ligi tolmufiltrile, mida saab lihtsalt libistamise efektiga vabastada. Järgnevalt on alles jäänud ventilaatorite ja radiaatori kinnitusdetail, mida saab ka täielikult eemaldada kui vastavad kruvid korpuse seest eemaldada.

Jälgides trende, siis korpuses on olemas võimalus lisada graafikakaart vertikaalselt – asetusega peaaegu vastu korpuse klaasi. Kuna ruumi on vähe tasukus minna Fractali teistsuguse lahendusega, mis võimaldab tuua graafikakaarti emaplaadile lähemale muutes horisontaalsed PCI-e pesad üheks vertikaalseks. Manuaalis on märgitud, et soovitatud on vesijahutusega GPU, kuid see ei pea nii olema, sest tuues GPU emaplaadile läheme on tunduvalt parem, kui see ülesehitus kus GPU on peaaegu, et vastu klaasi.

Eemaldades korpuse tagamise paneeli pääseb ligi kõikidele kaabli paigutus kanalitele, ventilaatorite kontrollimise kontrollerile ja mõningad lisad veel. Kaablite katmiseks on olemas korpuse alumises osas plastikust kate, mis katab ära kogu PSU kõrgusel olevad kettad ja üleliigsed kaablid. Kate võib olla takistuseks, kui kaablid ei ole ilusti veatud, millest tulenevalt plastikust kate ei jää hoidma, kui paigutades kaablid kas või natukene ümber on võimalik plastik kinnitus ilusti kasutusele võtta. Keskelt kinnitub sarnase ülesehitusega nagu kõik ülejäänud paneelid korpusel ning ääred lähevad korpuse serva taha kinni, mis hoiab tegelikult kogu seda alumist osa kinni.

Kaablite kinnitused koos krõpsudega on väge teretulnud, kuid PSU paneeli kasutamisel tuleb arvestada sellega, et kõiki kaableid ühte kokku ei kuhjaks, kuna muidu ei ole ruumi – kui paremat teed kaablit viia ei ole siis oleks mõttekas kaablid lihtsalt laiali jaotada küll ühte ja samasse kohta aga lihtsalt lapikumalt.

Ventilaatorite kontroller suudab kontrollida kuute 3-pinnist ja kolme 4-pinnist ventilaatorit. Kontroll jääb emaplaadile ning toide tuleb ühendada toideploki SATA pesasse.

Korpusesse on eelnevalt paigaldatud kolm 140 millimeetrist ventilaatorit. Kaks tükki on paigutatud korpuse ette värske õhtu sissetoomiseks ning üks on paigutatud korpuse tagumisse osasse välja õhu liigutamiseks. Ventilaatorid saavad maksimaalset töötada 1000 pööret minutis koos tootja poolse toomis erinevusega maksimaalsest, mis saab olla pluss/miinus kümme protsenti. Kõik võimalikud kohad, kuhu saab paigutada ventilaatori toetab kas 120 mm või 140 mm ülesehitust.

Kõrval märkusena võib mainida, et tagumise 120 mm ventilaatori paigutamisel ei ole seda võimalik liigutada üles ja all, millest tulenevalt ei oleks Fractal pidanud tegema piklikud augud ventilaatori kinnitamiseks vaid oleks lihtsalt pääsenud tavaliste ümmarguste aukudega – samaks kui meie ei leia kaustust ei tähenda, et keegi teine ei leia. Rääkides ventilaatoritest, siis radiaatorite togi on meie meelest suurepärane võimaldades pea et igasuguseid seadistusi. Küll peab arvestama end radiaator on suurem kui seda jahutvad ventilaatorid, kuna radiaatori ühes otsas paikneb vee paak, mille külge kinnituvad jälle torude üleminekud, millega tuleb lihtsalt arvestada.

Kuna esipaneel on klaasist ja vabastatav tänu ühele libisevale mehhanismile ja nagade koostööle on võimalus kasutajal võimalus lisada esipaneeli lisa kinnitusena kruvi, mida Fractal ei tee kohe otse tehasest, mis on täiesti arusaadav, kuna see tekitaks segadust korpuse kasutamisel.

Toiteplokki pealmise kattel on kaks sisselõiget, mis algul katab ära ligipääsu alumisse osasse, eemaldades esimese osa on võimalik paigutada ventilaator, mis siis tooks värsket õhku andmeladustusseadmetele korpuse alumises osas. Võttes katte täielikult ära on võimalik paigutada ka ventilaator ning vedada vastavad torud vesijahuti jaoks, olgu see siis kõik ühes või täiesti eritellimusega vesijahutus.

Maksimaalne pikkus, mis on toetatud GPU puhul on 491 millimeetrit. Esipaneelilt leiab kaks USB 3.0 Type-A pesa ja ühe Type-C pesa. Lisaks siis toite ja taas kivitamise nupp. Lisaks on eraldiseisvad pesad mikrofonile ja klappidele.

Meil on raske hinnata korpuse efektiivsust, kuna meil ei ole võimalik pakkuda suurt võrdlust teiste korpustega, kuid kasutuse poolest on Meshify 2 ikka korralikult hea õhuvoolu tagamiseks. Võimalus on eemalda näiteks ülemine ja esi paneeli tolmufiltrid, mis arvatavasti võimaldaks rohkem õhku liigutada korpuses. Meile endale Meshify 2 korpuse disain meeldib oma minimalistliku ülesehitusega. Valge toon on ilusti välja tulnud ning ei jäta odava läikiva külmkapi muljet. Küljeklaas on maitse asi, et kas meeldib rohkem toonitud või täiesti läbipaistev variant. Korpuse vesijahutuse kohta me sarnaselt ei saa midagi lõpplikku öelda, kuna puuduvad vastavad komponendid.

Proovisime natuke lisada korpusele juurde iseloomi ehitades PSU ja selle pealmise katte vahele RGB plaadi, mis kumaks valgust augustatud kattest, mis tuli sammuti ilusalt välja. Kuna korpuses on palju vaba ruumi, siis isikupärastamist saab teha korralikult nii kuidas isu on.

Lisainfo

Fractal Meshify 2

sample-image

Vaata edasimüüjaid

Similar Articles