ASUS ZenWiFi AX

Üha enam muutuvad taskukohasemaks mitmekorruselised eramajad/ridaelamud ning üha enam on tarvis ka jõudsamaid ruutereid, et kogu elamispind stabiilse Wi-Fi ühendusega ära katta. Varasemalt oleme uurinud ZenWiFi AC seeriat, mis oli oma seeria esimene ülimalt optimeeritud mesh-süsteem, ja paistis silma oma väga kerge seadistusega, RT-AX92U, mis oli esimene AX (WiFI 6, 802.11ax) mesh WiFi süsteem ning nüüd on järg käes ZenWifi AX seerial, mis on esimene kolmeribaline täielikult AX mesh WiFi süsteem.

Disain

Neile, kes otsivad mitte ainult võimast, vaid ka kaunist lahendust elamisse - välimuselt on XT8 modernse ja minimalistliku lähenemisega. Kui näiteks Blue Cave oli mõeldud olema justkui disainielement, siis CT8 on lihtsalt valge või must karp õhutusaukudega. 

Sisu

ASUS lubab XT8 puhul hetkel turu kiireimat mesh ruutereid, mis võimaldavad andmeedastust kuni 6600 Mbps (574 Mbps 2.4 GHz sagedusalas ja 1201 Mbps + 4804 Mbps 5 GHz sagedusalas). ASUS ise lubab, et üks ruuter on piisav 4-toalisele elamisele (ei pea paika, vähemalt mitte Eesti elamistes) ning kaks võiks olla piisav 6+ toa jaoks. Meie ~150m2 elamine vajab kahe korruse peale stabiilseks ühenduseks kolme ruuterit.

XT8 toetab nii MU-MIMO kui ka OFDMA tehnoloogiaid, mis võimaldab seadmeid mitmete sageduste vahel jagada, mis omakorda parandab latentsust. Parema WiFi signaali tagamiseks toetab iga ruuter RangeBoost, AiRadar ning UL-OFDMA tehnoloogiaid.

AiRadar 2.0 tööpõhimõte seisneb selles, et ruuter tuvastab WiFit kasutva seadme asukoha ning fokusseerib signaali iga ühendatud seadme suunas, mis tagab kiirema, selgema ning tugevama signaali. RangeBoosti idee seisneb ruuteri antennide funktsionaalses ärakasutamises, ASUSe patenteeritud algoritm skannib ümbruskonda ning valib sobivaimad antennid, et täita üksteise leviauke, et tagada võimalikult ühtlane signaal üle maja. Ruuteril on kuus antenni, neist neli on paigutatud vertikaalselt ning kaks 45° nurga alla.

XT8 puhul on kasutajal samasugused funktsioonid ja kasutusvõimalused nagu tavaliste ASUSe ruuteritega. Sellega kaasneb võimalus luua ka kuni kolm erinevat külalisvõrku, neist üks 2.4 GHz ning kaks 5 GHz, nimetada need kõik ühe nimega või hoopis kõik eraldi, valik on sinu! Lisaks veel visuaalne võrguliikluse graafik, mis analüüsib kasutust (millised masinad on võrgus ning kui palju võrgust endale krahmavad), võrgutasemel tulemüür, mis võimaldab blokeerida kindlaid lehti, porte või märksõna alusel otsingutulemusi.

Vanematest funktsioonides on samuti olemas vanemlik kontroll, mis võimaldab blokeerida sisu igal seadmel eraldi või keelata kindlal seadmel ligipääsu internetile tundide täpsusega. Kasutaja vaeva lihtsustamiseks on ASUS loonud ka profiilid, mis aitavad igal lapsel pääseda ligi ainult eakohastele lehtedele.

AiMeshi seadistamine

ZenWiFi seadistamine on ülilihtne, lülita ruuter(id) sisse, mõtle võrgule nimi ning administraatori kasutaja, seadista äpi kaudu meshi külge järgmised ruuterid kaabli või õhu vahendusel, oota kolm minutit ja valmis! Iga ruuter saab toimida kas eraldiseisva ruuterina või leviala laiendamiseks ühenduspunktina. Lisaks on tegemist ühekordse seadistamisega, ka peale pikemaajalist elektrikatkestust suudavad kõik ruuterid oma töö iseseisvalt taastada. Iga ruuter on võimalik soovi korral ümber nimetada, näiteks XT8-kontor ja XT8-elutuba või kasutada ikoone.

Lisainfo

ASUS ZenWiFi AX

sample-image

Similar Articles