ASUS TUF Gaming K1

TUF bränd on küllaltki kiirelt oma poulaarsust kasvatanud ning nüüdseks on võimalik praktiliselt terve arvuti soovi korral ainult TUFi toodetest kokku ehitada. TUF seeria lubab kasutajatele head kvaliteeti ning küllaltki taskukohast hinda, kuid seda siis lisafunktsioonide (eelkõige RGB) arvelt. TUFi tooted on välimuselt tagasihoidlikud ning puuduvad lipulaevade uhked (kasutamiseks otseselt ebavajalikud) lisafunktsioonid, nii ka TUF Gaming K1 puhul.

K1 on mem-chanical (mecha-membrane) klaviatuur, ehk tegemist on mehaanilise ja membraani hübriidiga, ehk tegemist ei ole traditsiooniliste klahvidega ja seetõttu ei pruugi kõigile sobiv valik olla. 

Klaviatuuriga tuleb kaasa randmetugi, kiirmanuaal ning garantiiga seotud dokumendid, pudi-padi kaasas ei ole. Ehituselt on klaviatuur valmistatud ASUSe patendeeritud plastikust, mis lubab olla higi- ja kriimukindel. 

Tegemist on ka pooleldi veekindla klaviatuuriga, kannatades kuni 60 ml vedelikku. Kaabel ei ole põimitud ning puudub USB passthrough.

TUF K1 on helinuppude poolest saanud omapärase lähenemise. Kui tavapäraselt kasutatakse heli reguleerimiseks klaviatuuridel pooleldi peidetud rullikut, siis K1 omab selle asemel rullitavat nuppu. Klaviatuuril ei ole eraldiseisvaid audionuppe nt pausi või järgmise loo jaoks.

Helinupu kõrvale on paigutatud tüüpilised LED indikaatorid Windows nupu luku, Caps Locki ja Num Locki jaoks.

K1 omab ka randmetuge. Tegemist on tavalisest plastikust materjaliga ning tugi on kergelt lisatav ja eemaldatav, kuid samas tundub kinnitusmehhanism olema küllaltki kergesti purunev, mistõttu oleks tõenäoliselt mõttekas olla ettevaatlik.

Valgustus

Üllatavalt on K1-l isegi küllaltki palju valgustust. Tegemist ei ole just eriti ereda või uhke valgustusega, kuid nii küljed kui ka nupud omavad muudetavat RGB valgustust. Küll aga tuleb ära märkida, et nupud ei ole individuaalselt valgustatud, vaid nende all olevad LEDid on tsoonideks jagatud, mis on ka põhjenduseks, miks valgustus on küllaltki tuhm.

Lisainfo

ASUS TUF Gaming K1

sample-image

Similar Articles