ASUS RT-AX82U

ASUS tuli juba mõnda aega tagasi välja päris mitmete WiFi 6 toetavate ruuterite ja mesh-süsteemidega. Nendest üks uusimatest on RT-AX82U mesh , mis tuli välja samal ajal kui meie viimane testitud ruuter, RT-AX86U.

Tegemist on ~290-eurose ruuteriga, mis on mõeldud olema silmapaistev. Karbist välja võttes näeb see välja küllaltki tavapärane, kuid ruuteri ees asub adresseeritav RGB valgustus. RGB-vastastele on õnneks ruuteril olemas ka nupp, mille abil on võimalik valgustus ühe nupuvajutusega välja lülitada. Kellele aga valgustus meeldib, siis on värve ja režiime võimalik vahetada Aura programmi või WebGUI abil.

Jõudluse poolest pakub RT-AX82U WiFi 6 puhul kiiruseid kuni 4804 Mbps (5 GHz) ja 574 Mbps (2.4 Ghz). Tavapärase WiFi 5 puhul on kiirused vastavalt 4333 Mbps ja 500 Mbps.

Ruuteri tagaosa on küllaltki standardne – vasakul poolel asub USB ja toitenupp koos pesaga, keskel on neli LAN pesa ja paremal pool WAN koos WPS ja lähtestusnupuga. Neli antenni ei ole eemaldatavad! Ükski LAN pesadest ei toeta kahjuks mitmegigast ühengust.

Nagu ka enamike teiste ASUSe ruuteritega, saab ka RT-82U soetamisel kaasa mitmeid kasulikke tarkvarasid, üks neist on koostöös Trend Microga loodud AiProtection Pro, mis sisaldab ka vanemliku järelevalve võimalusi. Ruuteriga tuleb kaasa ka mobiiliäpp, kust on võimalik kergelt jälgida internetikasutusega seotud graafikuid või jagada kasvõi QR koodi abil külalistele ligipääsu ilma oma parooli jagamata.

Et mänguritele rohkem meelepärane olla, on ruuteril olemas „Mobile Gaming Booster“, eraldiseisev LAN port põhilisele arvutile, mille internetivajadust prioriteeritakse, sama on võimalik teha ka WiFi seadmetega. Lisaks on ruuterisse ehitatud DFS (Dynamic Frequency Selection), mis valib erinevate sageduste seast alati kõige vähem koormatud valikud. QoS (Quality of Service) võimaldab kasutajatel valida programme, millele tagatakse internetile eelisligipääs, näiteks Steam või Google Chrome.

Lisainfo

ASUS RT-AX82U

sample-image

Similar Articles