3.235.78.122

ASUS ROG Swift PG27VQ

Iga kasutaja vajadused on individuaalsed, mistõttu ei eksisteeri ühte kindlat monitori, mis oleks kõigile sobiv. Küll aga on ASUS üritanud olla meele järgi võimalikult paljudele kasutajatele lisades 27” monitori nii palju lisafunktsioone kui vähegi võimalik.

Pakend

Monitor on üsnagi suur ning raske, mistõttu on pakend ilmselgelt veelgi suurem. Toode on väga hästi pakendatud ning igast otsast on monitor kaitstud paksu plastvahuga. Pakendi esiosa on on suhteliselt tagasihoidlik, meenutades rohkem MSI või BenQ firma monitore kui ASUSt, välja on toodud vaid nimi ning graafiline kujutis monitorist. Pakendi tagaosalt leiab kujutise monitori tagaosast ja pealt ning külgedelt funktsioonide logod.

Sisu

Monitor tuleb kahe jupina – monitor koos mitte-eemaldatava toega ning kolmjalaga. Pakendist leiab kaks ASUSe logo ning kolm tühja katet, mida saab ise disainida ning seejärel kolmjala alla lisada, et projekteerida lauale soovitud pilt. Kaasa tuleb veel HDMI, DisplayPort ja USB kaabel, toitejuhe, CD plaat ning manuaal ning garantiikaart.

Andmed

Välimuselt näeb PG27VQ välja põhimõtteliselt identne XG27VQ-ga, kuid mis on siis nende erinevus? ASUSe enda sõnul on ROG Swift seeria monitorid mänguritele mõeldud lipulaevad ning seetõttu ka kallimad, kuna toetavad NVidia G-Sync tehnoloogiat, samas ROG Strix seeria monitorid on loodud olema taskukohasemad ning kasutavad AMD FreeSync’i.

Just nagu XG27VQ, on ka PG27VQ 27” ning kumerusega 1800R, et tagada võimalikult suur vaateväli. Monitor on 144 Hz, kuid on NVidia graafikakaardi olemasolul ülekiirendatav kuni 165 Hz. Resolutsioon on 2560 x 1440 pikslit.

Ekraan on matt ning selle heledus on 400 cd/m2, mistõttu on värvid erksad isegi väga valgustatud toas. Tänu Twisted Nematic tehnoloogiale on reageerimisaeg vaid 1 ms. Monitori garantii on kolm aastat.

Pordid

Monitoril on HDMI, DisplayPort, 3.5 mm audio jack ja kolm USB 3.0 pesa, millest üks on mõeldud arvuti taha ühendamiseks ning teised lisaseadmete jaoks.

Mugavus

Et toode oleks sobilik võimalikult paljudele kasutajatele, on ASUS teinud monitori väga liikuvaks – monitori on võimalik kallutada 20 kuni -5 kraadi, pöörata 40 ja -40 kraadi vahel ning tõsta kuni 10 cm. Tänu 1800R kumerusele on kasutaja vaateväli võimalikult suur ning kogu monitori nägemiseks ei pea pead pidevalt pöörama.

Kuna kogu komplekt kokku kaalub umbes 8,5 kg ning on lisaks veel kumer, siis on jalg stabiilsuse tagamiseks tehtud kolmeharuliseks ja seetõttu ei ole võimalik monitori täiesti vastu seina lükata. Kuna monitor on väga reguleeritav, siis peaks see sobima pea kõigile kasutajatele.

Valgustus

Kuna tegemist on siiski ROG monitoriga, siis ei saa sellelt ometigi puududa RGB valgustus. Monitori tagaosa on kaetud mustriga, mis tekitab seinale ilusa valgusemängu (kui monitor on muidugi seina lähedal).

Lisaks asub kolmjala all punane LED, kuhu on võimalik kuvada kas ASUSe poolt ette valmistatud või kasutaja enda poolt disainitud logo. Tagumist valgustus on võimalik kontrollida Aura Sync’i abil ning kui kasutaja omab mitut ASUSe toodet, siis on need võimalik ka sünkrooni seada.

Funktsioonid

Paljudest funktsioonidest oleme juba eespool rääkinud, kuid paar suuremat teemat on veel läbi võtmata. Üks nendest on GamePlus, mis võimaldab mänguritel oma oskusi parandada ning tagab hotkey’d, et sisse lülitada FPS-i lugeja, OSD crosshair, taimer ning ekraaniga seotud seaded. Teiseks on GameVisual, mis võimaldab vastavalt mängu tüübile muuta kuvatavaid värve. Lisaks on monitoril ülimadal sinine valgus, mida saab kasutja monitori seadetest kas suurendada või vähendada ning on Flicker-free, et monitor on väga sujuv ning ei tekita peavalu. Monitor toetab ka Nvidia 3D Vision’it kui kasutajal on vastavad prillid olemas.

Kokkuvõte

Tegemist on kindlasti väga kvaliteetse monitoriga ning midagi suurt ette heita pole, kuid 800-eurone hinnasilt võtab mõtlema küll, sest turul on üsnagi sarnaseid monitore odavama hinna eest.

Lisainfo

ASUS ROG Swift PG27VQ

sample-image

Similar Articles