ASUS TUF Gaming VG27AQ
VG27AQ on hetkel üks populaarseimaid monitore turul, nii populaarne, et praeguse seisuga on nii Amazon kui ka kõik suuremad Eesti tehnikagigandid kõik monitorid välja müünud. ~430$ eest saab 165Hz värskendussageduse, 2560x1440p resolutsiooni, igati pööratava monitori ning erksad värvid.
Sisu
Monitor ja jalg tuleb eraldi pakendatult ning siin saime ka kohe esimese üllatuse osaliseks – seadistamine oli ülimalt kerge. Lihtsalt lükka monitor ja jalg kokku ning keera jala küljes olevat kruvi ja korras! Lisaks oli veel kaasas ka toitejuhe, DisplayPort ja HDMI juhe ning muud pudi-padi (kleepsud, kasutus- ja garantiijuhendid).
Kasutatavus
Meie järgmine üllatus – monitori saab portree (vertikaalseks) keerata, see on midagi, mida väga tihti ei näe, aga tegemist on väga meeldiva üllatusega igal juhul. Lisaks annab monitori +33°~-5° kallutada edasi-tagasi ning +90°~-90° mõlemale küljele. Kõrgust saab reguleerida 0-13 cm.
Pesadest asub monitoril 2x HDMI 2.0 ning 1x DisplayPort 1.2, 3.5 mm audio jack ning toitekaabli pesa. Nvidia G-Sync’i ja AMD FreeSync’i abil abil saavutab monitor 144Hz ning ülekiirendades annab seda suurendada 165Hz-ni, kuid seda saab saavutada vaid DisplayPorti kasutades, HDMI puhul jääb parimaks tulemuseks siiski 144Hz. Paneeli puhul on tegemist IPS-iga, mis peaks olema tavakasutajale ideaalselt sobiv, lisaks lubab ASUS valida erinevaid režiime, mille abil saab värve muuta endale sobivaks, nende hulgas näiteks FPS, racing või RTS (real-time strategy).
ELMB
ELMB ehk Extreme Low Motion Blur on üks parimaid funktsioone antud monitori puhul, kuna teeb pildi palju sujuvamaks kasutades ülikiiresti vilkuvat taustavalgust sünkroonis koos monitori värskendussagedusega. Kuigi erinevus on väike, on see siiski monitore vahetades märgatav.
Practice mode
Practice mode ehk Sniper mode on teine huvitav funktsioon, mis tekitab monitori keskele pisikese kasti, mis on suurendatud, andes ilmselgelt eelise, kuid see ole iga kasutaja enda südametunnistus, kas seda ka online’is mängides kasutada või mitte.
Shadow Boost
Monitori on sisse ehitatud ka kolmaski huvitavat laadi funktsioon – Shadow Boost. Osadele kasutajatele meeldib see meeletult, teistele jälle üldsegi mitte. Shadow Boost tuvastab mängides tuhmimaid kohti ning jooksvalt muudab nende heledust, tehes varjud/suitsu/auru jms läbinähtavamaks. Kuna jooksvalt mängides pole võimalik otsustada ja seda soovi korral kiiresti sisse/välja lülitada, siis peab kasutaja juba enne mängimist otsustama, kas jätta see sisse või mitte ja vajadusel iga mängu puhul eraldi monitori seadetesse minna.
Heli
Monitori sisse on ehitatud kaks 2W kõlarit, mis tavakasutaja jaoks või lihtsalt hädapärast on tõenäoliselt piisav, kuid mängimiseks või muusika kuulamiseks ilmselgelt liiga nõrgad. Kui näiteks Designo MZ27AQ puhul tuli kaasa pisikene bassikõlar, mis kehva kvaliteeti vähemalt bassiga natukenegi hajutas, siis selle monitori puhul selline võimalus puudub ning seetõttu kindlasti soovitame panustada ka kõrvaklappidesse/peakomplekti või (korralikesse) kõlaritesse.