ASUS Lyra Voice

ASUS Lyra Voice ei ole meie tavapärane ruuter – tegemist on hoopiski ASUSe mesh ruuterite seeria liikmega, mis on omakorda hübriid, sest lisaks on sinna mahutatud ka nutikõlar.

Pakend ja sisu

Lyra Voice on pakendi poolest identne oma eelkäijale Lyra, tegemist on mõlema ruuteri puhul modernse, kuid simplistliku tootega, mistõttu on otsustatud minna ka tagasihoidlikuma pakendi teed. Tegemist on täiesti valge pakendiga, mille esiosalt võib leida vaid paar infokildu – toote nimi, pilt ja mõned toetatud digiabilised jms programmid.

Pakendi tagaosal on lühidalt kokku võetud Lyra Voice’i tähtsamad funktsioonid.

Ruuteriga tuleb kaasa RJ45 Etherneti kaabel, power adapter ning kiirjuhendid jms paberimajandus.

Kasutusvõimalused

Lyra omab vaid kahte porti – 1 Gigabit WAN ning 1 Gigabit LAN, ehk kui soovida peale Wi-Fi kasutada ja Etherneti, tuleb kindlasti mõelda ka teise ruuteri peale ning kasutada Lyra’t pigem meshina.

Üllataval kombel on tegemist isegi üsna võimsa ruuteriga. Lyra sees asub kuus antenni. Eramaja katmiseks jääb leviala väikseks, kuid keskmises korteris võib ainult Lyra’ga isegi hakkama saada.

Lisaks on Lyra’t võimalik kasutada näiteks Bluetooth kõlarina või Alexa abil paluda näiteks Spotyfy’st laule esitada. Heli kvaliteet on okei, kuid kindlasti pole võrreldav eraldiseisvate kõlaritega eelkõige bassi puudumise tõttu.

Ligi 300-eurose hinnasildi juures peaks potentsiaalne ostja siiski mõtlema, kas kõlar-ruuter oma hinda ka väärt on. Lisaks peaks arvestama, et hetke seisuga ei ole Alexa eesti keelt kõnelev.

Disain

Ruuteri puhul on kasutatud pea täielikult riidest disaini, mis on küll väga omapärane ja huvitav, kuid samas teeb puhastamise küllaltki keerulisemaks. Iseenesest on ruuter väike ning kuna tegemist on ka 2in1 nutikõlariga, siis eeldatavasti peab kasutaja leidma ruumi Lyra’le näiteks laua või kapi peale.

Lyra peal asub neli nuppu, kõik neist heli jaoks – volüüm +, volüüm -, vaigistusnupp ning Alexa äratamiseks mõeldud nupp.

Kokkuvõte

Idee on huvitav, kuid samas ei ole ruuter tõenäoliselt veel Eestlastele ei hinna ega ka funktsioonide poolest nii meeliületav. Kui Alexa suhtleks eesti keeles, oleks olukord tõenäoliselt veidi teistsugune. Kui aga eraldiseisvat Alexat osta ei soovi, siis miks mitte ka Lyra peale mõelda.

Lisainfo

ASUS Lyra Voice

sample-image

Similar Articles