ASUS Lyra Trio
Kui varasemalt oleme juba testinud Lyra esimest mesh-süsteemi, siis nüüdseks on ASUS teinud parandusi ning lasknud välja Lyra Trio. Kui 2017. aasta turule jõudnud Lyra oli üsnagi kallis (3tk 350 €), siis Lyra Trio on veidi odavam (3tk 305 €), kuid on see-eest ka kaotanud oma funktsioone, näiteks vägagi armastatud MU-MIMO.
Pakend ja sisu
Kui tavapäraselt oleme viimasel ajal üritanud pakendite kirjeldused ülevaadetest välja jätta, siis siinkohal soovime pakendit siiski näidata, sest see on kaunis!
Süsteemiga tuleb kaasa veel kolm adapterit ning üks Etherneti kaabel
Välimus
Võrreldes vanema Lyraga on disain tunduvalt muutunud. Kui vanem versioon meenutas tugevalt oma tagasihoidva välimusega suitsuandurit, siis Trio puhul on rõhutud kolmnurksele kujule ning ka antennid on paigutatud kolmnurkselt.
Igal ruuteril on kaks LAN porti ning adapteri pesa. Peamisel ruuteril läheb üks pesa käiku kui WAN ning kõik ülejäänud jäävad 1 Gigabait Ethernet ühendusena tööle. Tuleb tähele panna, et naguka vanemal Lyral, puudub ka sellel USB pordid, ehk printerit jms lisaseadeid saab ühendada vaid Etherneti/juuhtmevaba ühenduse abil.
Ruuteri all asub ka pisikene reset nupp, mis vajab käsitlemiseks kas kirjaklambrit vms terava otsaga eset. Selle kõrval asub ka mugavalt peidetud manuaalse seadistamise nupp, mis võimaldab erinevaid ASUSe mesh ruutereid omavahelt ühildada.
Lyra Trio paigaldamine on kerge nii seintele kui ka lauale. Kolm silikoonist padjakest aitavad hoida ruuterit stabiilselt paigal ning seinale paigaldamiseks on vaja vaid ühte kruvi.
Võimsus
Kui vanem Lyra oli tri-band, siis uus Lyra Trio on tegelikult dual-band. Ehk originaalne Lyra oli AC2200 ning uuem on AC1750, kuid selle ase