SilverStone MS12 ja ECU06
Kui turul on midagi liiga palju siis tuleb läheneda probleemile innovaatilise külje pealt. Turult võib leida küllalti mitmeid NVMe korpuseid välkmälu ketastele, kuid siingi puhul on turg jaganud kahte. Osad tootjad keskenduvad 10 Gbps kiiruse saavutmisele, kuid SilverStone on võtnud lähenemise, et kettast tuleks ikka kogu võimusus kätte saada ja võimaldanud seadmel saavutada 20 Gbps limiidi. Muidugi ei ole MS12 ainuke selline seade, kuid toode loodab võita kasutajaid tänu oma heale jahtus omadustele.
Me lõpetasime mõni aeg tagasi pakendite pildistamine seoses kullerteenuste poolt tekitatud mõlkide ja kahjustuste tõttu – sama kehtib ka praeguse MS12 kohta, mida ei tahaks väga pildistada, kuna on ikka väga määrdunud. Kuhu me oma jutuga tahtsime jõuda on hoopis pakendi sissekandel on näidatud CrystalDiskMark tarkvara poolt läbi viidud kiirusetest – väärib suurt aplausi SilverStone suunas, kuna tarkvara on tuntud ja tulemuse panek pakendile peegeldab kohe reaalset toote väärtust. Tihti kirjutatakse lihtsalt teoreetilised võimused pakendile ning lugu piirdud sellega, aga hetkel on SilverStone toonud välja ka süsteemi ülesehituse koos testitud NVMe seadmega, mida ei näe just iga päev – tihti selline info on nähtav ainult ülevaate juhistes.
Pakendiga tuleb kaasa siis seade koos 30 sentimeetrilase Type-C kaapliga – mõlemad otsad on Type-C ning puudub üleminek Type-A isasele pesale. Seade ise ilma kettata kaalub 72 grammi. Lisaks tuleb kaasa veel kruvikeeraja ning neli lisa kruvi koos kahe lisa termo padjaga. Seade ise on valmistatud alumiiniumist ning kindlasti tuleb olla ettevaatlik kui seade on olnud pikemalt kasutusel, siis korpus on kindlasti kuum. Seade ise välimuselt näeb välja väga viisaks omades tootja logo ja QR-koodi, mis viib kasutaja digitaalse juhendini. Mõlemad küljed on välimuselt identsed välja arvatud logo poolne külg.
Seadme avamiseks tuleb lahti kruvida mõlemad küljed, kuna mõlema pooled on kasutuses jahutuselementidena ning omavad juba tehasest tulles termo patjasid, mille on peal kile mis tuleks kindlasti eemaldada. Kruvidena on kasutusel väiksed kuusnurksed mustad kruvid, mille jaks nagu eelnevalt mainitud on pakendis väike kruvikeeraja kaasas. Kui kodus puudub sarnase otsaga väike kuusnurkne kruvikeeraja siis pigem seda mitte ära kaotada, kuna hiljem ketta kättesaamine saab olema raskendatud. Seadme avades vaatab vastu roheline räni plaat, mille kõige huvitavamaks osaks on ASMedia ASM2364 kiip, mille tööks on tõlkida PCIe 3.0 x4 liides ümber USB 3.2 Gen2x2 ülesehitusele, mis siis võimaldab nimetatud seadmel saavutada maagiline 20 Gbps kiirus.
NVMe paigutamine on sama kerge kui seadme lahti kruvimine. Korpusesse on võimalik paigutada kolme erineva suurusega kettad ning vastav kinnituskruvi on sama muudi kasutatav ainult väikse kuuskant kruvikeerajaga. Vastavalt paigutatud SSD seadmele tuleb valida kas õhem või paksem termopasta, mis tuli kaasa pakendiga. Kui paigutatav SSD omab mälu kiipe mõlemal puul tuleks panna õhem termo padi.
Kuid kuidas saavutada see maagiline 20 Gbps? SilverStone omab selleks lahendust pakkudes ECU06 laienduskaarti, mis võimaldab kasutajale kasutamiseks ühe Type-C pesa, mis on siis USB 3.2 Gen2x2 ülesehitusega. Nii nagu alumised kiirustestid annavad ülevaate, et kui ketas võimaldab siis erinevate pesade ülesehitus on tõesti pea kahe kortse erinevusega.
CrystalDiskMark
Kokkuvõte
Otseselt ei ole midagi halba öelda toote kohta, kuna toode teeb seda mida reklaamib. Suudab saavutada 20 Gbps liidesel maksimaalse kiiruse ja hoida samal ajal ka seadet jahedana – alumiinium korpus läheb ikka väga kergesti soojaks ning katsumisega tasub olla ettevaatlik. Võimalik, et kohe ei mõtle sellele, et miks on vaja head jahutust, kuid NVMe seadete puhul on väga oluline, et temperatuur on kontrolli all, kuna teatud temperatuuri läve ületades hakkab kettas enda kiirust aeglustama – mida ei tahaks kogeda, kuna muidu ei saa maksimumi kettast. Kuna korpus ei ole mingist odavast plastikust siis ketas püsib ka ilusti kaitstuna. Hinnasilt võib osutuda osadele takistuseks, kuna seadme eesti küsitakse 70 eurot. Heal juhul odavama seadme puhul võib leida on Type-A ülemineku, kuid samas pead ohverdama hea jahutuse, mis annaks parem võimusese pikaajalisse kasutamise käigus. Lõppkokkuvõttes alumiinium maksab ning metalle ei saa väga odavamaks teha. Pluss SilverStone on väga ilusti välja toonud kõik parameetrid ja esitanud võimsus kiirustestid väga läbipaistval moel – läbipaistvus on hea, kuna mingi nimetu seadme ostmisega saa ei pruugi olla 100% kindel, et mis protokollid on toetatud või kuidas seade võib lõppkokkuvõttes töötada.