SilverStone MILO 12

SilverStone MILO 12 puhul on tegemist HTPC (Home Theater Personal Computer) korpusega, mis ühendab endas stiilse disaini ja kõrge õhuliikuvuse, pakkudes koduses meelelahutuskeskkonnas ülimat kogemust. Unikaalne kombinatsioon funktsionaalsusest ja esteetikast muudab MILO 12 tõeliselt atraktiivseks valikuks neile, kes otsivad võimalust nautida multimeediat, mängida videomänge või kuvada oma lemmiksisu suurel ekraanil.

Mõlemad korpuse küljepaneelid on ohtralt kaetud ventilatsiooniavadega, augud on rombikujulised ning paneeli sisemine külg on kaetud peenema võrega. Paneelide ülesehitus tagab hea jahutuse ja hoiab ära suurema tolmu sattumise korpusesse.

Korpusel on kokku neli külge paneelidega ning vastaskülgede paneelid on identsed ehk omavahel vahetatavad. MILO 12 tagakülg omab õhukest ja kompaktset disaini. Küljepaneelid paigaldatakse kinni-püsivate pöidlakruvide abil.

Toetatud on kuni kolme PCI-e pesa laiune graafikakaart ning SFX või ATX tüüpi toiteallikaid, toitekaabli sisend on asetatud korpuse põhja.

Tulenevalt toiteploki paigutusele ei ole võimalik lihtsalt ligi pääseda näiteks toiteploki sisse-välja lülituse nupule.

Korpusega tuleb kaasa alus, mida saab kasutada korpuse püstises asendis. Alus tagab parema õhuliikuvuse ning takistab korpust ümber kukkumast. Alus kinnitub keskelt kokku ning on kasutatav ainult lühematel külgedel. Horisontaalse paigalduse jaoks on kaasa antud kummist jalad, mida saab siis omal soovil kleepida sobivasse nurka. Jalad on rangelt soovitatud, kuna mittekasutamine viib kas GPU või CPU õhuvoolu takistamiseni.

Esipaneel omab kahte USB 3.0 tüüp-A pesa, ühte USB tüüp-C pesa ning kombineeritud kõrvaklappide/mikrofoni 3,5 mm pesa. Olenevalt kumba pidi paigutada korpus, ühes nurgas on toitenupp, taaskävitusnupp ja HDD aktiivsuse indikaator.

Korpusel on olemas 9,5 mm ODD ehk optilise ketta lugeja. ODD ainsaks kasutuspiiranguks on SFX toiteploki kasutamine. Positiivne külg ODD mittekasutamisel koos SFX toiteplokiga peitub kaablite paigutuses - kuhu enne oleks paigutunud ODD, on selle asemel nüüd ruumi peita näiteks esipaneeli kaablid, kuna USB kaablid on päris kohmakad.

Vasaku küljepaneeli eemaldamisel avaneb GPU kamber, mis toetab kuni kolme PCI-e pesa laiust graafikakaarti. Paigaldada saab graafikakaarti, mille koguulatus on kuni 345 mm. Parempoolse küljepaneeli kohal on GPU tugi, mis hoiab kaarti kindlamalt paigal. GPU kambri tagaküljel on suur väljalõige, mis võimaldab õhuvoolu disainiga graafikakaartidel lihtsamalt „hingata“. PCI-e pesa pikendus tuleb korpusega kaasa, pikenduskaabel on kvaliteetne ning peab probleemideta vastu ka süsteemi transportimisele.

MILO 12 CPU ja toiteallika kambri küljel on tugi kahele SSD või HDD-kettale, mis paikneb GPU kambri vastasküljel. SSD kõrvale saab kinnitada 140 mm ventilaatori õhu ristvoolu parandamiseks.

Liikudes allapoole toiteallika ja CPU kambrisse, leidub kinnitus SFX toiteallika paigaldamiseks või ATX toide kui selleks soov – isiklikult piirduks SFX toitega, sest siis on kaablitega kergem majandada.

Toiteallika kinnituse paremal poolel on ITX emaplaadi kinnitus, koos ristkülikukujulise väljalõikega, mis hõlbustab emaplaadi hoolduseks paremat juurdepääsu, olgu selleks jahutuse kinnitamine või M.2 seadmele ligipääsemine. ITX süsteemidel on väga oluline, et ava oleks olemas, kuna emaplaadi pindala on piiratud, mistõttu paljud tootjad paigutavad M.2 pesa emaplaadi taha.

Kõik mustaks värvitud kaablid on väga teretulnud, alustades esipaneeli ühendustest USB 3.0 pesast, HD Audio'st ja USB tüüp-C. Eelnevalt sai mainitud, aga USB kaablid on päris kobakad, kuid korpuses on piisavalt ruumi, et paigutustega ei peaks probleemi tekkima. Üldine must välimus hoiab kenasti ära teadatuntud ketšupi-sinepi kaablimajanduse, tagades seeläbi silmailu pakkuva tulemuse.

Esipaneeli nuppude / LED indikaatori juhtmekimp on piisavalt pikk, et peaks ulatuma ka kõige veidrama ITX emaplaadini. Kuna ITX emaplaatide pindala on limiteeritud, siis tootjad panevad kohati ühenduspesasid sinna kuhu mahub, aga see võib vahel viia probleemini, et juhtmed ei ulata või on väga pingul – MILO 12 puhul seda muret ei ole.

Ausalt öeldes vahet ei ole kuidas ITX korpust testida, üldjuhul graafikakaart on omadega väga rahul, kuna saab värsket õhku mõlemast küljepaneelist, kuid CPU on piiratud jahutusega. Protsessori jahutus on piiratud madala profiili jahutustega, mille kõrguslimiit on 77 mm või 140 mm vesijahuti, kuid seda siis graafikakaardi pikkuse arvelt. Otseselt ei saa korpusele ette heita midagi seoses protsessori jahutusega, kuna tegu on väikse korpusega ning kui kasutaja vajab võimsamat jahutust, siis ITX süsteemid lihtsalt ei suuda seda tagada.

Standardiseeritud koormustest

Standardiseeritud müra koormustest

Kokkuvõte

SilverStone MILO 12 on suurepärane valik neile, kes otsivad tasakaalu funktsionaalsuse ja stiili vahel. Korpuse disain on elegantne ja kaasaegne, pakkudes samal ajal piisavalt funktsioone, et rahuldada ka kõige nõudlikumaid arvutikasutajaid. Korpuse suur ühilduvus erinevate komponentidega on suurepärane ning jahutusvõimekus on täpselt korpuse piirides.

Lisainfo

SilverStone MILO 12

sample-image

Similar Articles