SilverStone Hydrogon D120 ARGB

Kompakne kahetorniga jahuti, mis on ühendatud kuue jahutustoruga ning rakendades kahte adresseeritavat RGB 120 millimeetrilist ventilaatorit, et saavutada hea jahutamine ja visuaalne efekt.

Alumiiniumist ribivirnad on erineva suurusega. Mäluruumi säilitamiseks on vaja soojustorud järsult väänata esitornis. Selle tulemuseks on esitornis vähem jahutusribasid kui tagumises. Esitorni jahutusribade koguarv on 39 ning on tagumises tornis 43 alumiinium jahutusriba. Jahutusribade otsad on väänatud 90 kraadi allapoole, et tekitada jäikust ja aidata kaasa õhuliikumisele.

Disain sarnaneb teiste kahetorniste jahutitega, mis on saadav turupeal – kuid üks omadus, mis selle jahuti esile toob on tema kompaktsus. Jahuti kogukõrgus on 153 millimeetrit ning jahuti kogulaius koos ventilaatoritega tuleb kokku 111 millimeetrit. Mõõtutest tulenevalt peaks Hydrogon D120 mahtuma enamus korpustesse ning hea mälutugi ei peaks probleeme tekitama Inteli LGA 1200 emaplaatidel.

Jahutil puuduvad plastikust katted ning sellest tulenevalt on kõik jahuti jahutustorud ja alumiinium jahutusribad nähtavad – vastavalt maitsele võib selline hõbe ja nikkel värvus kas sobida või mitte, võttes arvesse, et enamus tehnikat tänapäeval on musta värvi. Jahutustorud ja jahutusplaat on kaetud nikkliga, jahutusplaadi tegelikus materjaliks on vask ning kogu konstruktsioon tundub olevat viisaks ja vastupidav. Esinevad mõningad töötlemisjäljed, kuid neid ei ole enamasti märgata, kui just nimelt ei hakka neid taga otsima.

Ventilaatorid on väga hea ülesehitusega ning mõnigi funktsioon on väga teretulnud, mida võiksid rakendada konkurendid. Kohe silmajäävaks funktsiooniks on adresseeritavate RGB tulukestega ventilaatorid, mis omavad standardset ühendust, mida saab siis kas vajadusel ühendada otse emaplaadi või soovitud RGB kontroll karbikese külge või hoobikski mitte ühendada kui soov on mitte valgustust saada, kuid see seab küsimuse, et miks siis üldse osata toode kui valgust ei soovi – SilverStone ei paku jahutit ilma adresseeritavate RGB ventilaatoriteta.

Enamus ventilaatorid töötavad vahemikus 400 kuni 800 pööret minutis, muidugi pluss miinus tootja eripära, kuid SilverStone on lähenenud Hydrogen D120 ventilaatoritele väga uuenduslikult ning võimaldanud töötamise 0 kuni 1850 pööret minutis seletades lahti enimkeeli, siis ventilaatorit on võimalik täielikult seisata kui emaplaat toetab 0% PWM ülesehitust ning võimalus panna ventilaatorid üürgama 1850 pöördega, mis on ikka päris kiire. Ventilaatoril on kokku üheksa laba ning RGB tulukesi on kokku kaheksa. Ühesõnaga plusspunktid hetkel SilverStone-le kuna suutsid tuua taskukohasele jahutile 0% PWM toe, mida tavaliselt näeb ainult kalli hinnaga jahutitel.

Paigaldusprotsess on väga kerge ja vahe aega nõudev protsess. AMD platvormi puhul alusta tehasest kaasa tulnud plastikute eemaldamisega emaplaadilt, kui eemaldatud võta valget värvi seibida ja AMD paigalduskruvid, et tagumine plaat oleks ilusti kinni. Peale nelja kinnituse kinnitamist võta kaks paigaldusriba ja kruvi need eelnevalt paigaldatud paigalduskruvidele. Lõpuks lisa termopasta ja kinnita jahuti paigaldusplaadi külge ning ühenda valitud juhtmed kas emaplaadi või mõne kontroll karbiku külge. Protsessi käigus ei pea ventilaatoreid eemaldama, kuna kruvide jaoks on jäetud ekstra augud ligipääsuks. Intel süsteemi paigaldus on peaaegu, et 1:1 väljaarvatud see, et emaplaadiga ei tule kaasa tagumist plaati – ning tagumist plaati tuleb natuke kohendada enne kasutamist.

Kõige parem osa jäi mainimata, et Hydrogon D120 jahutit paigaldada ei pea kasutama ühetegi enda poolt omatavat kruvikeerajat, sest vajalik töörist tuleb jahutiga kaasa – sama ei ole väga võimalik jahutit sellega paigaldada kui ei oma just väga pikka ristpead, seega pigem ära kaota jahtuiga kaasa tulnud kruvikeerajat ära. Mida veel paigaldusest tooks välja on see, et kui enamus tootjaid laseb paigaldada mitu paigaldusplaati siis SilverStone on lähenenud asjale väga kasutajasõbralikult.

Välimuselt ei tõmba jahuti kellegi tähelepanu, kuna puuduvad disaini elemendid nagu plastikust katted ja valgustatud logod jne. Hoopis on tulemus see mida sa nõed, kaks alumiinium jahutusribadega torni ning kaks mustast plastikust adresseeritavate RGB tulukestega ventilaatorid. See ei tähenda, et meile välimus ei meeldi, pigem just vastupidi, et jahuti disainimisel on mindud praktilisemat teed pidi ning eesmärgiks tagada hea tugi erinevate komponentide vahel ning taskukohane hind. Kuid millega SilverStone pihta pani isegi jälgides minimalistlikku disaini on adresseeritavate ventilaatorite lisamine, mis põrgib nii mõnegi lisa silmapaari.

Eelnevalt sai juba korra mainitud, et mälude toega probleeme pole ja tõesti nii on, et vahet pole kui kõrged on mälud mahuvad nad ilusti ära – võimlaus on, et tekib probleeme, kui on mõni omapärasem emaplaat nagu mõned EVGA emaplaadid kus kogu protsessori pesa on keeratud ja mälusiinid on viidud emaplaadi ülemisse ossa, kuid selle kohta ei oska me praegu anda isiklikku täpsemat arvamust. Olenevalt kuidas on üles ehitatud PCE-e peased, siis esimesele pesale on jahuti ikka päris lähedal, aga seda on enamus õhkjahutitega, mis on suurema poolsed ja kahe torni ülesehitusega.

Valgustuse poolest on jahuti väga mõnusa sujuva valgustusega. Ventilaatoril on kokku küll ainult kaheksa tulukest, kuid neid on raske eraldada ja annavad väga mõnusa kuma. Ventilaatori tiivikud ja mootori katteosa teevad head tööd, et valgustust sujuvalt edasi kanda kogu ventilaatori ulatuses. Ainuke mida ARGB rakenduse juures välja tuua oleks eredus, et pigem on valgustus mahe ja sujuv, kuid mitte nüüd kõige eredam nagu mõned kallima otsa ventilaatorite puhul.

Arvuti

Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 10
Graafikakaart: Nvidia GTX 1080 Founders Edition
Protsessor: Intel Core i7-5820K
Mälud: Kingston HyperX Predator 16GB (4x4GB) DDR4 DRAM 3200MHz
Emaplaat: ASRock Fatal1ty X99 Killer SLI
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Toiteplokk: Corsair AX1200i

Tulemused

Jahuteid sai testitud AIDA64 EXTREME programmiga. Kõik jahutid olid seatud maksimaalse jahutuse peale, millega seoses siis ventilaator(id) või pump töötas täie võimsuse juures. Iga test kestis 30 minutit. Protsessori ülekiirendus oli seatud emaplaadi poolt automaatselt, milleks oli 4,4 GHz 1.285 V juures. Protsessorit oleks saanud veel kaugemale lükata, kuid otsustamise seada ohutu 4,4 GHz ülekiirenduse, mis OCCT programmi jaoks on 33,3% ülekiirendust. Testis osales kokku 36 jahutust (16 nendest olid kõik ühes vedelikjahutused ning 20 õhkjahutused), mis olid käeulatuses ja mida sai laenata. Toatemperatuur testimise käigus oli 22,5 kraadi. Mõõtmistulemused on korrektsed, kuid võib esineda mõõtmisvigu, seega võib võtta tulemusi kui pluss või miinus üks kraad saadud tulemuste suhtes. Jahutite puhul sai kasutatud ARCTIC MX-4 termopastat, et kõik oleks õiglane.

Termopasta

AIDA64 Extreme

AIDA64 Extreme OC

Hind

Osad jahutid on võrdlusest puudu, kuna ei ole enam müügil, seega on hinnavõrdluses ainult need, mis turult hetkel saada on. Mõne hind on mõjutatud sellest, et toote müüjat on Eestis ainult üks, mille tulemusena suhtuda sellesse võrdlusesse lihtsalt illustreeriva pilguga. Hinnad pärinevad ülevaate kirjutamise hetkel kõige väiksema hinnaga pakkujatelt HinnaVaatluse andmete põhjal.

Kokkuvõte

Üldiselt hea jahuti, aga kas oma hinna ja võimuse poolest on just see õige on raske öelda. Hetkel tundub, et võimsust jääb väheks soovitud hinna juures. Põhiline probleem seisneb selles, et lisaventilaator ei tähenda just kahe kordselt efektiivsemat jahutust vaid pigem see üks ventilaator lisab juurde lärmakust ning jahuti saaks sama hea tulemuse ka ainult ühe ventilaatoriga. Samas jälle, mis oleks ARGB jahuti ainult ühe keskmise ventilaatoriga. Hinna poolest langeb jahuti 50 euro kanti. Välimus mõjutab ka kindlalt tänapäev ostu ning kui välimusele ei ole rõhku pandud peale RGB ventilaatorite, siis võib see saada saatuslikus võrreldes teiste tootjatega kes panid äkki rõhku. Paigalduse poolest on SilverStone teinud suurepärase töö, kuid kui tihti sa pead ühte ja sama jahutit paigaldama või eemaldama, et see jahuti ennast ainult paigalduse poolest ära tasuks. Lõpp seisnebki selles, et jahti on hea igas kategoorias lärmakus / välimus / paigaldus / võimsus kuid pole üheski kategoorias kõige parem.

Lisainfo

SilverStone Hydrogon D120 ARGB

sample-image

Similar Articles