SilverStone FARA R1 PRO

FARA R1 peaks olema järglane RL06 korpusele, mis oli SilverStone üks eelmisi edukaid korpuseid. PRO versioon toob endaga kaasa RGB ventilaatorid, kuid tulenevalt turu olukorrast ei ole väga vahet, sest RGB lisab ainult viis eurot juurde hinnale, millest tulenevalt on korpus 80 kuni 85 euro hinnaklassis. Samast korpusest on veel paar variatsiooni valge värvi näol ja ilma külje klaasita.

FARA R1 pärineb suuremast kollektsioonist, mis kasutab sama korpuse raamistiku, et üles ehitada erinevad variatsioone seda nii hinnavahemikus ja eesmärgiga. Põhi element mis toob FARA R1 esile on just korpusel võrestikuga esipaneel ning see on ka SilverStone eesmärk turustada korpust hea õhkjahutuse toega. SilverStone üritas igat senti kokku hoida selle korpuse tootmisel, kuid kõik oleneb järgmisest, et kas ohverdused ja võidud on seda väärt.

Eelnevalt sai juba mainitud, et korpust on võimlaik soetada välimuse poolest mitme erineva välimusega. Alustades siis värvidest, et võimlaik soetada nii valget kui musta korpust. Materjali poole pealt on erinevus küljepaneeli ülesehitusest, et kas on terasest küljepaneel või karastatud klaas. Korpuse peal on magnetiline filter, mis siis vastavalt on korpuse tooni lähedale kui võimlik, täiesti üks ühele kplappi ei saa kuna tegu on erinevate materjalidega ning filtri õhulisus mõjutab värvi kuma valguise tõttu. Mainides veel küljepaneeli, siis vahet pole korpuse värvist, siis klaas omab mustasid ääri, mis võib olla mõnusa aktsendina valge korpuse puhul, kuid mõne jaoks häiriv, kuid siit saab alguse SilverStone hea hinna saavutuse tava, et taaskasutatakse nii palju asi kui võimlaik ning ei hakata eraldi raha panustama test värvi äärtega klaasi tegemiseks.

Juba eelnevalt mainitud siis küljepaneelid on minimalistlikud ja mõeldud saavutama tulemust võimalikult vähese rahakuluga. Karastatud klaasi puhul on paigalduseks puuritud nurkadesse neli auku , mille abil toetub klaas korpuse küljel olevatele postidele. Selline disain on käinud karastatud klaasiga kaasas alates algusaegades, kuid sellel meetodil on ka omad miinused. Paneeli eemaldamisel ja paigaldamisel peab olema ettevaatlik, et klaas ei libiseks ning lisaks paigaldamise käigus jäävad jäljed näiteks hoidmis kohtadele paigaldamisel või siis näpu kruvide juurde.

Näpu kruvide ühes lisamiinuseks on kerge kriimustumine ning sellest tulenevalt võib tekkida hõbedaid täkkeid kruvidele mida musta korpuse puhul on kerge märkama. Nagu mainitud selline lähenemine on odav koos omade miinustega, aga tulemus pole halb, kuna akna ava suurus on maksimaalne. Seevastu metallist küljepaneel on paras õudus on kuna paigaldamiseks peab paneel olema täpselt vastu korpust on võimlaik vastu surutud ning lisa jõu rakendamisel riskid õrna metaliist hammaste ära murdmisega, mis peaksid paneeli paigal hoidma.

Olles juba hinnaalandisse lainel siis korpusel on ainult kaks PCI-e pesa kätest eemaldatavad ja kõik ülejäänud on ühekordseks kasutamiseks nii, et ole ettevaatlik esimesel paigaldamisel, et valet pesa lahti ei murra, kui välimuse osa oluline on. See on küll efektiivne viis hoida korpuse hinnalt kokku, kuid lõppvälimus uue graafikakaardi või emaplaadiga võib tekkida tühi auk mida ei pruugi just kõige ilusam olla. PCI-e katted mis on korpusest välja väänatud ei ole võilamlik kuidagi kasutada, kuid selline lähenemine on võiimaldanud SilverStone hoida kokku jälle korpuse hinnalt euro.

Eemaldades tagumise küljepaneeli pääseb ligi kaablimajandusel, mis selle korpuse puhul on väga keeruline ja raske korraldada, mis tuleneb enamasti toiteploki tootjast. Probleem seisneb selles, et osad tootjad toodavad kaablid lapiku disainina, mis võimaldavad kaablitel olla peenikesed ja tagada hea kaablimajanduse, kuid see ei nii kõigi tootjatega. Kui juhtub olema toiteplokk, mis omab kaableid kobaras ülesehitusega mitte laiali paigutatuna, siis võiks planeerida iga kaabli paigutuse eraldiseisvalt, kuna muul juhul on neid pakse ümmargused kaableid ühes koos liiga palju ja taga paneel ei lähe kinni ning taga paneel ei lähe kinni, kuna ruum kaablite jaoks on minimaalne. Erilist raskust võib tuua 24-pinniline kaabel, mis juba oma nime vihjest on mõnusalt paks.

Juhtmete jooksutamiseks tagant ette on jäetud kaks rida juhtema majandamis auke, millest enamikel juhtudel on kasutatavad ainult äärmised, kuna kui plaan on paigutada ATX emaplaat, siis see katab ära esimesed augud ning juhul kui mindi M-ATX teed siis tekib küsimus, et miks see korpus. Jätkates toiteploki teemadel siis soovitav on kõik kaablid eelnevalt paigutada toiteoploki külge kui tegu on pool või täis modulaarse toitega, kuna hiljem ligi pääseda kaablite eemaldamiseks või lisamiseks väga võimlust ei ole. Toiteplokk tuleb paigutada korpusesse seest poolet millest tulenevalt võib olla ruumiga natuke kitsas käes kuna vibreerimis summutavad vaht tupsud on segavaks teguriks ning kasutajale on jäetud vähe ruumi – me isiklikult pidime suhteliselt tugevalt lükka toite korpusesse nii, et hiljem olid mürasummutus padjad kannatada saanud või üldse maha kulunud.

Kaablite paremuseks haldamiseks saab eemaldada 3.5 tollise kettahoidiku, kuid selle peab paigutatama tagasi, kui soo v sinna ketas pista. Muul juhul üleliigsed kaablid saab suruda toiteploki katte ja 3.5 tollise konstruktsiooni vahele – meil suutis ära mahutada ka lisaks RGB kontrolleri. 2.5 tolliseid seadmeid saab paigutada korpusesse kuni neli, millest kaks on võimlaik pista emaplaati taha ning kaks korpusesse sisse toiteplokki katte peale. Muret tekitab just 3.5 tolliste ketaste koguarv korpuses, kuna enamikel juhtudel on sellise hinnaklassi korpustesse kasutajate seas ikka suurem rõhk HDD ladustuspinnale kui SSD just hinna mõttest ja vaatepildist.

Esipaneelilt on võimlaik leida kaks USB 3.0 pesa ja ühe USB 2.0 pesa ning kõik ühes heli pesa. Esipaneeli üheks miinuseks on sisend/väljud pesade kinnitamine paneelile, sest hetkel paneeli eemaldamisel jäävad juhtmed külge ning paneeli ei saa täielikult eemaldada ning oleks olnud mõnus näha, et sisend/väljud pesad jäävad korpuse külge, kuid kindalt oli siin ka võimlaus SilverStone hoida kokku euro.

Lisaks on esipaneeli eemaldamine paras pusimine, sest plastikust nagad, mis hõivad paneeli on sellise ülesehitusega, et peale mitmekordset esipaneeli eemaldamist ja tagasiasendamist ei muutnud paneeli eemaldamine kergemaks. Kõige kergemaks eemaldamiseks asetada korpuse esi osa üle lauääre, et pääseks näppudega paneeli alla ja siis tõmmata.

Tegevus võiks olla natuke rohkem kasutajasõbralik, kuna esifiltri puhastamiseks peab paneeli eemaldama. Korpusesse ventilaatorite ja radiaatorite paigalamiseks korra paneeli kukkuda rakselt ei ole probleem, kuid edaspidiseks hoolduseks küll sellist ülesehitust väga ei poolda. Lisaks esipaneeli filtrit ei saa eemaldada puhastamiseks kui just pole plaan seda igaveseks eemaldada, sellest tulenevalt on paneeli hooldamine raskendatud isegi juba sellest, et juhtmed on paneeli küljes ning tulenevalt juhtmete paigutusest ja pikkusest ei saa paneeli korpusest väga kaugele tõmmata.

Kaablite paigutamiseks ja kinnitamiseks on SilverStone võtnud mõnusalt taskukohase ülesehituse. Kui enamus tootjaid üritab näidata kvaliteeti kasutades krõpsudega ülesehitust mille vastu meil ei ole midagi, kuna see on mõnud ja taaskasutatav võrreldes zip lahendusele. Siis nelja augu puurimine ja selle muhuks lükkamine on väga taskukohane ja teretulnud lahendus, kuna see on minimalistlik ja võimaldab kasutajal ise suunata kaableid vastavas suunas.

Rääkides aukudest, siis emaplaat toetab ATX tuge täies ulatuses, kuid mida ei reklaamida on mingil määral tugi E-ATX emaplaatidele, kuid seda teed mööda minnes peab arvestama, et ega korpuses siis väga ruumi ei ole. Ning see on täiesti arusaadav, et miks E-ATX silti ei panda korpusele, aga hea näha võimalust ja auke toetamaks E-ATX emaplaati – tuleb tõdeda, et E-ATX pole väga standardile vastav praegusel turul, et iga üks saab erinevalt suurusest aru. 

Ventilaatorite poolest tuleb korpus tehasest nelja adresseeritava ventilaatoriga, millest kolm on paigutatud esiküljele ja viimane neljas tagumisse seina. Radiaatori tugi on korpusel omapärane, kui oled nõud tõstma asju ümber. Ideena mahub panna korpusesse ülemisse osasse 240 millimeetrilane radiaator, kui mälud ei ulatuv kõrgemale kui standardile vastav räniplaadi osa ehk kõik RGB mälud või suurema jahutusosaga mälud võib kohe ära unustada ehk inimkeeli 35 mm kõrgemad mälud tekitavad probleeme. Üks huvitav lähenemine oleks tõsta esipaneeli ventilaatorid korpusest väljapoole ning siis saaks asetada kuni 360 millimeetrilase radiaatori, kui on plaan sellest väikesest korpusest saada maksimum. Üleüldine ventilaatori tugi tagab kasutada ülemises osa maksimaalsest kahte 140 millimeetrilist ventilaatorit ja esipaneeli kolm 120 mm saab välja vahetada kahe 140 mm ventilaatori vastu. Korpusega kaasa tulevad ventilaatorid hetke hinnavahemikus on väga teretulnud – kui korpus oleks kõrgema kategoorias siis on mõningat mõtlemist selle, et kas kaasa tulevad ventilaator5id peaksid seal olema või mitte.

Standardiseeritud koormustest

Standardiseeritud müra koormustest

Kokkuvõte

Korpusel ei ole midagi halba ja on näha, et SilverStone üritab iga kui viimast senti välja pigistada korpusest ning vaevalt nende enda kasum selle korpuse pealt teab mis suur ole. Kaabli majanduse poolest võib olla raskusi, kuid see oleneb suuresti milline on toiteplokk ning seda muutust SilverStone väga mõjutada ei saa – kui just ei oleks korpuse taga osa teinud suuremaks, kuid see selleks. Põhiliseks müügipunktis on ikkagi adresseeritavate RGB ventilaatorite kaasatulek korpusega ning hea õhutusega ülesehitus, mis seaksid selle korpuse väga heale tasemel, kui taskukohane korpus, kuid meie jaoks on üks pisikene probleeme saavutamaks seda ning selle on HDD tugi. Kui korpus paikneb sellises vahemikus siis võiks oletada, et kasutaja ei pane panusta meeletult kalli andmeladustuse peale nagu SSD jah see ladustus on aastatega läinud odavamaks, aga võttes tänapäeva mängud siis HDD enamasti ei saa üle ega ümber ning kui sa saad mahutada ainult ühe korpusesse on natuke nadi.

Lisainfo

SilverStone FARA R1 PRO

sample-image

Similar Articles