Raijintek THETIS
Thetis on Raijinteki üks uuematest aumiiniumkorpustest, mis arenes välja selle eemisest versioonist nimega Styx. Oma minimalistliku välimuse, aga samas suure mahutavusega võib see ATX korpus olla meelepärane nii mõnelegi kasutajale.
Pakend ja sisu
Toode jõuab kasutajani täiesti tavalises pruunis pappkarbis, kuhu on siis peale joonistatud korpuse disain. Thetisel on kokku neli varianti – klaaspaneelidega ning ilma ja mõlemat on nii musta kui ka halli tooni, oma versiooni saab tuvastada kergelt – karbis oleva versiooni teksti ette on tehtud linnuke.
Toode ise on pakendatud turvaliselt kahe vahtpolüstüreeni vahele kilepakendisse. Küljepaneelid on veel omakorda kilega kaetud ning mõlemal pool on “FRAGILE” punane kolmnurk. Kleepsud saab üldjuhul puhtalt ära, kuid kui liiga kiiresti eemadada, siis võivad klaasile jääda jäägid, mistõttu oleksime ootanud kilesemast materjalist kleepse.
Meieni jõudis hall klaaspaneelidega korpus - nii esi- kui ka tagaosa on karastatud klaaspaneeliga. Korpus on üllatavalt väike ning on isegi väiksem kui paljud mATX korpused (korpuse mõõdud on 210×360×366 mm). Korpusega tuleb kaasa üks 120 mm LED-ventilaator, emaplaadile mõeldud alarm, kaks kaablikinnitit, insalleerimisjuhis ning kruvid järgmistele komponentidele: emaplaat (üheksa), PSU (neli), 2.5" HDD (kaheksa) ja 3.5” HDD (neli).
Korpus on oma suuruse ja materjali poolest väga kerge. Korpuse kergus tuleneb alumiiniumist, mida on võimalik leida korpuse kolmelt küljelt. Ainukese ebameeldivusena leidsime selle, et kui on soov kinnitada korpuse ülemisele poolele ventilaatoreid, siis kruvid teevad väga ebameeldivat häält nagu kriimustaks korpust. Sama hääl võib tekkida ka PSU kinnitamisel, kuid mitte ära ehmatada, tegelikku kahju see korpusele ei tundu tegevat.
Visuaalseks ebameeldivuseks leidsime toiteploki, millel enamasti on külje peal kleeps, mis ei ole just kõige ilusam ja omab tavaliselt tehnilist infot, mida väga ei tahaks just reklaamida oma klaasit korpuse puhul. Selle tõttu soovtaksime kasutajal leida midagi, millega külg kinni katta, et süsteemil silm paremini puhkaks ja ei riivaks alati nägemist kui süsteemi imetled.
Toiteplokk
Toiteploki modulaarusus peaks olema üks põhilisi tegureid, millele peaks kasutaja tähelepanu pöörama. Modulaarsusel on kaks plussi - esiteks see, et ei pea jamama kaablitega, mida süsteemi ehitamisel ei kasutanud. Teiseks see, et hoida korpuses ruumi kokku, kuna tegemist on siiski väikese korpusega. Meil isiklikult vaevu mahtus GPU süsteemi ära, muidugi me kasutasime ka korralikult pikka kaarti, mis mahtus tänu selle, et modulaarsel toiteplokil jäi üks rida kaableid panemata.
Kui GPU on pikk, siis probleemi lahenduseks on ka olemas üks lisanipp. Tavaliselt arvutit ehitades me paneme GPU kõige esimesse siini, kuna see omab enamasti täispikkust, mis tagab meile parima kaadrisageduse mängudes. Juhul kui ei mahu, siis on võimalus liigutada GPU pesa ülespoole (korpus on reversed, seega siinid on teistpidi), võimalik et järgnev pesa ei jookse täismõõdus, kuid see peaks ainult vähendamama kaadrisagedust nii minimaalselt, et seda peaaegu ei märka.
Kompaktsus
Kompaktsus on selle korpuse puhul nii plussiks kui ka miinuseks. Meie isiklikult ei oleks mahutanud korpusesse ATX emaplaadi, kuna jahutus mida plaanisime kasutada omas välist pumpa, mis blokeeris ära GPU ventilaatorid. Korpuse suurus on päris miinimumi viidud, mille tõttu võib korpuse ehitamisel palju ebamugavusi ette tulla, lisaks peab ehitamist plaanima ka korpuse välimust meeles pidades, kuna korpus omab küljepaneele, mis on klaasist ja näitavad väga hästi kasutaja kätetööd. Ühesõnaga, tegu on paraja väljakutsega ning ehitamisel tasuks varuda aega ja närvi.
Emaplaatide tugi
Emaplaadist me juba rääkisime, kuid me võtaksime selle teema täpsustamiseks uuesti üles. Korpus on mõeldud ATX emaplaatide jaoks ning vastav emaplaat mahub ka korpusesse, kuid probleeme hakkavad tekitama teised koostisosad. Kui paned näiteks korpusesse õhkjahuti, siis ei pea muretsema, et kaablid ei mahu ära, kuid samas kui emaplaadi alumises osas on USB 3.0 pesa ja mille kaabel on teada mitte just eriti painduv, siis võib kogeda tõrkeid, kuna kaabel ei taha hästi mahtuda.
Kui jutt juba USB 3.0 peale läks, siis võtaks jutu alla ka veel ühe takistuse, milleks on üheksakümne kraadi all olevad kas SATA, USB või isegi ATX kaablid - kui need on täisnurga all, siis on suhteliselt suur tõenäosus, et kaablit ei saa sisse lükata. Meil isiklikult tekkis probleeme SATA pesadega, samas võiks mainida, et probeemis oleme süüdi meie ise, kuna kasutasime hoopis mATX emaplaati, millel olid pesad ülevamal pool ja pesade vastas oli täpselt toiteplokk, seega ei jäänud meil muud üle kui ühenada mujale. Ühesõnaga tasuks teha enne põhjalikku uurimist, et mis probleemid võivad ees oodada.
Jahutus
Jahutuse mahtuvuse probleemi tekitasime endale ise, kuna tahtsime RAIJINTEK’i huvitavat vesijahutust kasutada. Esimeseks probleemiks oli see, et jahuti pump takistas GPU ventilaatorite tööd. Muidu on RAIJINTEK teinud head tööd jahutuse toe poolest, pakkudes kasutajatele lisakinniteid, millega on kasutajal kerge vesijahutit süsteemi paigaldada, kuid see lisakinnitus toob jahutust nii ühe cm võrra allapoole, mis meile ei sobinud, kuna läks vastu GPU ventilaatoreid.
Lahenduseks oli siis eemaldada kinnitus ja panna jahuti otse korpuse külge, mille tõttu tekkisid probleemid ATX emaplaadiga, kuna jahutus oli täpselt vastu emaplaati, mille tõttu võtsime ette mATX emaplaadi. Kinnitus mida RAIJINTEK pakub on suurepärane - peale selle, et see lihtsustab jahuti paigaldamist on kinnitus ehtud sellisena, et ta liigutab radiaatorit korpusest eemale, et ei tekiks sarnast probleemi juhtmetega nagu seda juhtus meil.
Andmeladestuspind
Andmeladustuspinna tugi on süsteemil suurepärane arvestades, et süsteem on üks väiksemaid kuhu sisse mahub täispikkuses ATX. Mahutavuse poolest saab panna kaks 2.5” ja kaks 3.5” ketast, kuid otseselt ei ole takistust panna mõni seade hoopis kahepoolse teibiga nagu seda tegime meie. Seda tegime ainult ühel põhjusel ning selleks oli kaablite jooksutamine korpuse erinevatese otsadesse.
Kui soov on paigaldada kaks erineva suurusega ketast, siis peaks vedama kaks erinevat juhet, kuid kahjuks meil selleks ruumi ei olnud, kuna ühe rea kaablipesad blokeeris ära GPU. Ühesõnaga kleepsime SSD seadme 3.5” seadme peale, kuna siis saime kasutada ühte SATA kaablit - jama on antud juhul selles, et SATA kaabli ühendused on üksteisele nii lähedal.
Filter
Üheks miinuseks, mille avastasime kui hakkasime tootest pilte tegema oli korpuse pealne filter, mis on igati ilus ja lahe, kuid mida ei saanud enam lahti. Filter on kinnitatud klõpsudega, mida peab lükkama lahti, aga kui oled sinna pannaud radiaatori koos ventilaatoritega, siis tekib probleem, et käsi ei taha mahtuda.
Kokkuvõte
Meie arvates on korpus vägagi omapärane ja huvitav, kuid kas see ka oma hinda väärt on, oleneb täiesti kasutaja eeldustest ja soovidest - pisikeste korpustega on ilmselgelt probleemiks keerulisem ehitamine ning kehvem jahutus, kuid samas mahub igale poole ära ning on ka suhteliselt mobliilne, kuna korpus ise kaalub vaid viie kilogrammi kanti. Seega las iga kasutaja ise otsustab, kas 90-eurone korpus on mõttekas ost või mitte.