Reviews

13 September
2018

RAIJINTEK IRIS 12 Rainbow RGB

RGB valgustus on aina populaarsust koguv trend ning aina rohkem panevad arvuti kasutajad rõhku ka süsteemi välimusele. Tihti on aga näiteks RGB ventilaatorid meeletult kallid. RAIJINTEK on aga tulnud välja ventilaatoritega, mis on atraktiivsed, kvaliteetsed ning samal ajal ka ligi poole odavamad kui selle konkurendid – IRIS 12.


Pakend ja sisu
IRIS’e vantilaatoreid on võimalik osta ühe- kahe- ja kolmekaupa. Kaheses ja kolmeses pakis on olemas ka nende kontrollimiseks pult. Pakend on suhteliselt lihtne ja minimalistlik. Esiosal on suurelt välja toodud toote nimi ning läbipaistev plastik näitab reaalset toodet.


Pakendi tagaosal on detailselt välja toodud ventilaatorite andmed, pilt puldist ning Logod märkimaks, et tegemist on taaskasutatava pakendiga, mis täidab RoHS direktiivi. Vähesed tootjad panevad rõhku keskkonna säästmisele, seega tore on näha, et RAIJINTEK sellega tegleb.


Pakendis on iga ventilaatori kohta neli kruvi, pult ja kontroller (kaheses ja kolmeses komplektis) ning muidugi ventilaator(id).


Ventilaatorid ja andmed
Iga ventilaator on 120 x 120 x 25 mm, kaalub 150 grammi ning omab 11 läbipaistvast plastikust tiivikut, mis pöörlevad kiirustel 800~1800 RPM. Kiirust saab kontrollida läbi 4-pinise PWM konnektori. Eeldatav eluiga peaks olema 40 000 tundi.


Igas 120mm ventilaatoris on kokku 15 LED’i ning need on kaetud hägustatud plastikuga. Tagumine osa on kaetud musta plastikuga, mille eesmärgiks on muuta ventilaator vastupidavamaks ning võimaldada kaablite peitmist, samas aga on seetõttu võimalik valgustust näha vaid eest ning külje pealt. Iga nurk on kaetud vibratsioonivastase silikoonist jupiga tänu millele korralikult kinnitades ei tohiks ventilaatorid tekitada rohkem lärmi kui 26,5 dBA.


RGB kontroller
Komplektidega tuleb kaasa RAIJINTEK’i enda kontroller, mis suudab kokku kontrollida kuut ventilaatorit. Varasemates versioonides puudusid portide juures numbrid (osad efektid nüuavad kindlat järjestust), kuid uuematel versioonidel peaks see viga parandatud olema. Kontrolleri taga on kahepoolne teip, mis küll võimaldab seda paigaldada igale poole, kuid ajapikku kaotab oma kleepuvuse. Kontrolleri toiteks on vaja 4-pinist molexit.


Pult on traditsioonilise välimusega, mida kasutavad paljud tootjad, kes ei soovi enda puldi arenduse alla aega ja raha panna. Sama disaini omavad kõik RAIJINTEK’i RGB tooted, seega kui süsteemis on ka näiteks nende vesijahutus, siis tuleb pultidele ise märkida mis millele kuulub. Õnneks on RF signaalid pultidel erinevad ning erinevate seadmete kasutamist see seega ei sega. Pult kasutab toiteallikana ühte CR2025 patareid.


Puldil on kokku 13 nuppu + sisse/välja lülitus. Neli nuppu (R, G, B, W) sätivad ventilaatorid staatilisse värvi, speed + ja – muudavad režiimi kiirust, mode + ja – muudavad režiimi, kaks nuppu muudavad heledust, auto muudab režiimi iga 10 sekundi järel.

Jahutus
Jahutuse poolest on ventilaatorid keskmised, kuid arvestades ka nende hinda, siis tegemist on siiski väga korralike toodetega. Et kõrgema hinnaklassi toodetega võistelda võrdselt, tuleb kiirust suurendada, mis omakorda tõstab nende mürataset. Siiski ei tohiks tulemus olla rohkem kui paar kraadi vahet.


Kokkuvõte
RAIJINTEK on turule tulnud tõsiselt hea hinna-kvaliteedisuhtega ventilaatoritega. Võrreldes näiteks Corsair’i konkuretidega, on hinnavahe ligi poole võrra väiksem! Ilmselgelt toob selline hinnavahe kaasa mingilgi määral kvaliteedi langust, kuid antud raha eest on siin kvaliteeti rohkem kui küllaga.

Lisainfo


Tootja koduleht: RAIJINTEK
Tooteleht: RAIJINTEK IRIS 12 Rainbow RGB

« Back