Patriot Viper V770

Patriot on tehnikamaastikul vägagi tuntud oma kvaliteetsete mälude ja salvestusseadmete poolest ning nüüdseks areneb tempokalt ka lisaseadmete seas. 2017. aastal tuli Patriot Viper turule oma uusima klaviatuuriga, Patriot Viper V770, mis oli omakorda järeltulija vägagi populaarsele V760-le. Uute lisadena omab V770 alumiiniumist (ja plastikust) ülesehitust, magneetilist ja RGB valgustusega randmetuge, 107-klahvilist ülesehitust ning USB ja Audio porti ning seda vaid ~100-eurose hinnasildi juures.

Klahvid ja valgustus

Kui tänaseks on tavaline standard Cherry MX Red, siis V770 omab hoopis Kailh Red klahve ning praeguse seisuga puudub valikuvariandid. Kailh Red on põhimõtteliselt Cherry MX Redi kloon ning sellepärast kasutaja väga muretsema ei pea, küll aga tunnetus on veidikene erinev, kuna Kailh tundub vaiksem ja „pehmem“.

Iga klahv on individuaalselt valgustatud ning lisaks tüüpilisele 104-klahvilisele standardile omab V770 veel viite eraldiseisvat klahvi makrodele, (viis nuppu profiilidele FN klahvidega jagatud) ning kaheksa nuppu RGB valgustusele. Lisaks on PrntScrn ja Pause Break klahvidele antud teinegi funktsioon, vastavalt Gaming Mode Lockout ja Record.

Tavapäratu on ka multimeedianuppude olemasolu ja ka ülesehitus, traditsiooniliste nuppude asemel on mindud nelja rulliku teed. Esimene neist on meedia play/pause rullik, teine edasi- ja tagasikerimiseks, kolmas meedia vahetamiseks ning neljas heli reguleerimiseks

RGB nuppe kasutades on võimalik muuta valgustuse intensiivsust (valikus on kolm eredust + välja lülitamine), režiimide kiirust ja suunda (kasutades nooleklahve) ning muidugi ka režiime vahetada (nuppude kaudu on võimalik valida wave, reactive, snape, rain drop, pulsing color shift ja static color shift režiimide vahel) ja/või välja lülitada. Peale klahvide on valgustatud ka klaviatuuri küljed, valgustus ise on ere ning kergesti märgatav ka päevasel ajal.

Ülesehitus

Kui üldjuhul on traditsiooniks saanud, et USB pesad klaviatuuridel on ehitatud kohe toitekaabli kõrvale, siis V770 puhul on kasutatud omapärast lähenemist ning port on paigutatud klaviatuuri vasakule küljele ning audio port paremale, mis olenevalt kasutaja eelistusest võib olla nii positiivne kui ka negatiivne.

Täiesti unikaalse lisana on klaviatuuri sisse ehitatud hoidik kas telefonile või mõnele muule nutiseadmele, mis meie arvates on väga asjalik lisa. Kaabel on kvaliteetselt põimitud ning jaguneb neljaks – HD audio ühendused (mikrofon ja heli), USB toide ja USB pordi toide.

  

Lisaks on kaasa antud ka plastikust tööriist klahvide eemaldamiseks ning audio adapter, mis võimaldab vajadusel mikkri ja heli kokku üheks ühenduseks viia.

Viper tarkvara

Nagu iga Viperi tootega, omab ka V770 oma enda pisikest programmi. Ainuke miinus selle puhul on asjaolu, et kui kasutajal on enam kui üks Viperi toode, näiteks hiir, peakomplekt ja klaviatuur, siis igaühe jaoks on tarvis eraldi tarkvara paigaldada. Õnneks on tarkvarad suuruselt väiksed ja kiired.

Tarkvara on ise väga otsekohene ja selge, kõik tegevused tehakse ühes aknas, olgu selleks valgustuse muutmine klaviatuuril või randmetoel, reageerimisaegade muutmine, profiilide ja makrode seadistamine või Game Mode’i üles seadmine.

Kokkuvõte

Hoolimata klaviatuuri vanusest, ei ole turul just eriti palju klaviatuure, mis suudaksid V770ga konkureerida, juba eraldiseisvate meedianuppude olemasolu kergitab üldjuhul hinnasildi juba 150-250 € kanti ning taskukohastel klaviatuuridel üldsegi mingisuguseid lisasid näha on üpriski lootusetu. Meie ise oleksime siiski lootnud näha Cherry MX klahve, kuid antud hinnaklassi arvestades on see lihtsalt nokkimine.

Lisainfo

Patriot Viper V770

sample-image

Similar Articles