Patriot Viper V570 ja RGB hiirematt

Patriot on Eesti turul praeguseks juba küllaltki tuntud, kuid eelkõige pigem mälude ja kõvaketaste valdkonnas. 2015. aastal otsustati luua mänguritele mõeldud bränd, Viper Gaming, mis pakub igas hinnaklassis hiiri, klaviatuure, peakomplekte ning erinevaid hiirematte. Bränd lubab pakkuda innovatiivseid lahendusi, olles siiski taskukohane ja kvaliteetne.

Patriot Viper V570 on praeguse seisuga nende hiirte seeria lipulaev, mis Eesti turul jääb 60-70 € hinnavahemikku. Oma tooteid paigutab Patriot kolme kategooriasse: Novice (V530), Intermediate (V551 & V550) ja Expert (V570). V570 hiirt valides on tegelikkuses valikus kaks hiirt, vanem ja originaalne V570 ning sama versiooni Blackout variant, erinevused on tegelikult ainult välimuses, Blackout omab erkpunaste nuppude asemel süsimusti ning ka põimitud kaabel on punase-musta asemel (nagu näiteks HyperX seeria puhul) süsimust.

Ehitus

Ehituselt on hiir enamasti valmistatud matist plastikust ning efekti annavad läikivad detailid. Matt pinnas tagab mõnusa limisemiskindluse ning ka näpujälgi on tunduvalt raskem märgata. Hiire küljed on kaetud tekstuurse silikooniga. Võrreldes paljude hiirtega ei ole V570 kallutatud disainiga ning on suuruselt pigem suuremapoolne ning minule isiklikult jääb hiir veidi liiga suureks ning kahe viimase nupuni sõrmed lihtsalt ei ulatu.

Hiire alumisest osast alates paikneb sik-saki kujuline eemaldatav kate, mille alla on võimalik soovi korral lisada raskuseid. Vaikeolekus kaalub hiir ~112 grammi, kuid lisada on võimalik seitse ~5.6 grammist raskust, tuues maksimaalse raskuse 146 grammini.

Kui tavaliselt on hiirte all tavalised plastikust jalad, siis V570 omab küllaltki tavapäratuid keraamilisi taldu, mis teeb hiire liigutamise nii vaevutuks, et see võib kohati isegi probleemiks olla, eriti harjumisperioodil. Kindlasti ei ole see küll halb, tegemist on Expert sarja hiirega ning kõige tõenäolisemalt minu isikliku kasutajakogemuse juures oleks lihtsalt Intermediate sari paremini sobinud.

Funktsioonid

Funktsionaalsuse poolest on tegemist hübriidse FPS-MMO hiirega, mis tähendab, et hiirel on MMOde jaoks küllaga nuppe ning et FPS mängude harrastajate jaoks on olemas sniper button, mis ajutiselt vähendab hiire DPId ja võimaldab teha täpsemaid liigutusi.

Hiire vasakul küljel on seitse nuppu ning lisaks pöidla juures veel üks ekstra nupp (sniper). Vaikeseadistusena on kõige ülemised nupud mõeldud olema tagasi ja edasi funktsionaalsusega ning ülejäänud (sh juba eelseadistatud nupud) saab kasutaja kergelt ümber programmeerida. Kuna nuppe on üksteise kõrvale pressitud suurel hulgal, siis hiirt ostes tuleb arvestada, et nuppude asukohtadega harjumine võtab aega, ehk vähemalt nädal aega kuluks lihtsalt harjumisele.

Rulliku kohal on veel kaks klahvi, millest esimene on mõeldud hiire profiilide valikuks ning teine DPI muutmiseks. Nuppude kõrval asuvad LED indikaatorid annavad mugavalt märku praegusest profiilist (valgustatud ribade arv) ja DPI seadistusest (ribade värv).

Viper Software

Nagu ka iga teinegi ettevõte, omab ka Patriot oma enda RGB tarkvara. Tarkvara on mõnusalt väike ja kiire, funktsioone on täpselt nii palju kui vaja. 

Välimuselt meenutab suuresti HyperXi NGenuityt. Viperi oma võimaldab luua kasutajal viis erinevat profiili ning iga nupp on konfigureeritav, küll aga ei ole võimalik programmis endas seadistada millistes olukordades millist profiili kasutada, seega seda peab kasutaja iga kord ise käsitsi tegema.

Huvitava ja tavapäratu lisana on programmis võimalik seadistada sensoriga seotud seadeid, mida tavakasutaja tõenäoliselt muutma ei kipu, kuid mis professionaalsematele mänguritele võib kujuneda ülimalt oluliseks.

Valgustus

Valgustus on V570l vägagi kena, valgustatud on hiire vasak külg, Viperi logo hiire peal ning rullik, kõik ka piisavalt eredad. Küll aga on programmipoolne režiimide valik veidi kasinavõitu, muidugi ideena pole kellelgi 13 režiimi tarvis, kuid valikuvariandid oleks siiski toredad. Kasutaja saab valida viie erineva režiimi vahel: wave, wave (inverted), random 1 ja random 2 ning lisaks siis customize valik, mis võimaldab kasutajal kõik seitse tsooni vabalt valitud värviga täita.

Viper Gaming LED hiirematt

Lisaks hiirele, klaviatuurile ja peakomplektile saabus meieni ka Viperi LED hiirematt. Tegemist on kuue-tsoonilise LED matiga (ei ole adresseeritav). Hiiremati suuruseks on ~35x24 cm ning mati alune on täielikult kaetud libisemisvastase kummiga. 

Matt ühendatakse micro-USB kaabli kaudu arvuti vms seadme külge ning kaabli enda küljes on režiimide seadistuseks kaks nuppu. On hea meel tõdeda, et kaabel on põimitud. Eesti turul saab hiiremati soetada 25-30€ eest. Valgustus on hämaras väga vahva ning „vajub“ laual laiali, päevasel ajal on valgustust loomulikult raskem märgata.

  

Kokkuvõte

Antud hinnaklassi kohta on tegemist ülimalt kvaliteetse hiirega, küll aga peab kasutaja siinkohal mõtlema, kas Expert seeria on ikka tema jaoks õige? Tunnistan, et minu jaoks jäi hiir veidi keeruliseks, käed on väikesed ja sõrmed lühikesed ja hiir liikus minu jaoks vägagi sujuvalt, sest ma lihtsalt ei ole nii professionaalsete hiirtega harjunud. Aga usun, et hiir sobiks kindlasti neile, kes konkureerivad tõsiselt FPS- või MMO-maailmas. Igal juhul on isegi minule kui laupäevamängurile nii snaiperi kui ka tavalised lisanupud kasuks, kuigi tõepoolest päris kõiki neist ma kasutama ei ulatu.

Lisainfo

Patriot Viper V570 ja RGB hiirematt

sample-image

Similar Articles