Patriot Viper V380
Olles uute kõrvaklappide/peakomplekti otsinguil, tuleb võrreldes klaviatuuridega tähelepanu pöörata ka väga paljudele pisidetailidele, sh klappide/patjade kuju ja materjal, suurus, lisad (7.1 surround, RGB valgustus), mikrofoni kvaliteet ja palju muud. Lisadega tõuseb järjest ka hind ning pole üldse harv juhus, kui sobivaks tooteks osutub küllaltki kallis peakomplekt. Patriot on tulnud turule aga väga huvitava komplektiga, mis vaid 50-eurose hinnasildi juures tundub täitvat enamike kasutajate soove.
Ehitus
Võrreldes enamike peakomplektidega on Patriot Viper V380 kandiliste, trapetsilaadse kujuga olles küllaltki sarnane ASUS ROG Core klappidega. Kuna minule isiklikult Core absoluutselt ei sobinud, klapid olid liiga suured ning pea ning klappide vahele jäi kahe sõrme suurune tühimik, mis hävitas immersiooni täielikult, siis tunnistan ausalt, et olin ka V380 suhtes natukene kriitiline, kuid tegelikult pean tunnistama, et klapid on ülimalt mugavad ning hoiavad paremini peadligi kui Razeri Kraken! Muidugi on asi suuresti ka eelistuses, minule isiklikult meeldivad peadligi hoidvad klapid.
Kui tihti jaotatakse nupud-rullikud ja muud vidinad parema ja vasaku klapi vahel, siis V380 puhul on kõik paigutatud vasakule klapile, just nagu ka Razer Krakeni puhul. Olemas on LED nupp valgustuse seadistamiseks, rullik heli reguleerimiseks ning nupp mikrofoni vaigistamiseks. Lisaks veel silikoonist kattega kaetud ava mikrofoni enda jaoks.
Hinnasildist hoolimata on V380 2.1 m pikk kaabel täielikult põimitud ning klapid on kaetud kunstnahaga. Mäluvahtu küll kasutatud ei ole, kuid klapid on sellest hoolimata väga mugavad. Küll aga tuleb meeles pidada, et klapid omavad ainult Type-A ühendust, ehk kõikide konsoolide jms mobiilsete seadmetega ei pruugi olla toodet võimalik kasutada. Kui on aga olemas Type-A-to-Type-C, siis on võimalik ka Type-C seadmetega klappe kasutada.
Heli & mikrofoni kvaliteet
Heli kvaliteet on kristallselge nii mängides kui ka lihtsalt muusikat kuulates. Küll aga peame ära mainima, et bassi on võrreldes enamike klappidega V380l tunduvalt rohkem (kuid siiski mitte liiga palju), kellele meeldib ja kellele mitte. 7.1 surround on korralik ning soovi korral programmi kaudu välja lülitatav.
Mikrofon on klappidel hõbedast tooni ning eemaldatav. Mikrofoni on võimalik painutada soovikohaselt igas suunas ning heli on väga selge, lisaks on sisse ehitatud ENC (Environmental Noise Cancellation), mis aitab summutada tahtmatuid helisid nagu klaviatuuri klõbistamine, tuul, möödasõitvad autod ja ventilatsioon.
Valgustus
Valgustus on klappidel küllaltki tavaline, valgustatud on klappide äär ning Viperi logo. Vaikeseadena olev RGB spectrum on väga kena ning valgustus üldiselt on kergesti märgatav nii päevasel kui ka õhtusel ajal. Kui spectrum aga ei meeldi, siis on valikus ka fade, mis vahetab sujuvalt värve ning ühe tooni valik (punane, roheline, sinine ja roosa). Valgustust saab muuta ja ka välja lülitada klappidel asuva LED nupu abil. Hoolimata klappide imeväiksest hinnasildist, on valgustus vägagi kiiduväärt, seda eriti oma ereduse poolest.
Viper tarkvara
V380ga tuleb kaasa ka Viperi tarkvara, mis võrreldes nende hiirtega on küllaltki tagasihoidlik. Tegemist on suuremas osas on-off sorti tarkvaraga paari erandiga. Kõige detailsem osa on valgustus – tarkvaras on võimalik muuta režiimi, kiirust ja heledust. Huvitava lisana on sisse ehitatud Xear ENC valik, mis võimaldab oma häält jooksvalt muuta ning valikus on neli varianti: dinosaurus, part ning mees- ja naishääl.
Kokkuvõte
Meie arvates on tegemist ideaalse valikuga neile, kes soovivad head toodet ilma, et peaks selgamurdvalt suurt summat klappide alla panema. Nii heli kui ka toote üldine kvaliteet on imeline ning ka mikrofoni üle ei oskaks nuriseda ning lisana on olemas nii 7.1 surround kui ka RGB valgustus, mida veel taskukohastelt klappidelt tahta?