MSI Core Frozr L

MSI on eelkõige teada-tuntud emaplaatide, graafikakaartide ning võimsate sülearvutite poolest. Nüüd on aga nende tegevusvaldkond veelgi laienenud, 2016. aasta lõpus sisenesid nad jahutite turule oma esimese õhkjahutiga - Core Frozr L.

Pakend

Kuna tegemist on taskukohase jahutiga, siis on ka pakend hinnale vastav. Nagu MSI puhul ikka, on ka selle pakendi puhul põhitoonideks punane ja must. Pakendi esiosalt leiab loomulikult graafilise kujutise jahutist ning listi sobivatest protsessoritest.

Pakendi tagaosalt leiab lühikese kirjelduse jahuti peamsitest funktsioonidest, milleks on näiteks: TORX 120 mm ventilaator, vahetatavad paneelid (must ja valge), nikliga kaetud vaskbaas, neli 8 mm kuumusneelajat ja suurem õhu liikuvus.

Külgedel on toodud jahuti mõõtmed ning selle andmed.

Sisu

Avades pealmise pappkarbi, leiab esmalt seest MSI logoga musta pisikese pappkarbi. Karbist leiab kõik vajaliku jahuti paigutamiseks alates kruvidest ning lõpetades valge pealisosaga, et nii musta kui ka valge süsteemi eelistajad saaksid meeleldi jahutit kasutada. Karbi all asub plastikusse pakendatud jahuti. Plastik on küll tugev, kuid ei taga siiski kaitset löökide/kukkumise eest, aga õnneks on uuem versioon - Core Frozr XL pakendatud paremini.

Funktsioonid

MSI on saanud oma TORX ventilaatorite eest auhinna, antud jahutiga tuleb ventilaatoreid kaasa üks, aga et olla kasutajale vastutulelik, on olemas kinnitused ka teise ventilaatori jaoks. Ventilaatorid saab kasutaja välja vahetada endale meelpärasemate vastu, suuruse poolest on toetatud ainult 120 mm ventilaatorid.

Hea on näha seda, et isegi, kui tegu on natuke vanema jahutiga, on ventilaatorite ühenduskonnektoriks siiski PWM. Jahuti on oma suuruse poolest väga kompaktne, mis peaks andma kasutajale piisavalt vabadust valida sobivad mälud ning MSI on teinud jahuti täpselt parajate mõõtudega, et jahuti ei läheks vastu esimeses PCI-e pesas olevale seadmele. Paigaldamine on päris kerge, kuna jahuti on väike ja kõikidele kruvide pääseb kergelt ligi.

Platvormi tugi on suurepärane ning jahuti peaks saama kinnitada pea ükskõik millise platvormi külge. Jahuti küljes on olemas ka LED valgustusega MSI logo, mille saab soovi korral lahti ühendada, kuna jahuti on pea kaks aastat vana on sellelt RGB tugi puudu nagu näha.

Arvuti

Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 10
Graafikakaart: Nvidia GTX 1080 Founders Edition
Protsessor: Intel Core i7-5820K
Mälud: Kingston HyperX Predator 16GB (4x4GB) DDR4 DRAM 3200MHz
Emaplaat: ASRock Fatal1ty X99 Killer SLI
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Toiteplokk: Corsair AX1200i

Tulemused

Jahuteid sai testitud AIDA64 EXTREME programmiga. Kõik jahutid olid seatud maksimaalse jahutuse peale, millega seoses siis ventilaator(id) või pump töötas täie võimsuse juures. Iga test kestis 30 minutit. Protsessori ülekiirendus oli seatud emaplaadi poolt automaatselt, milleks oli 4,4 GHz 1.285 V juures. Protsessorit oleks saanud veel kaugemale lükata, kuid otsustamise seada ohutu 4,4 GHz ülekiirenduse, mis OCCT programmi jaoks on 33,3% ülekiirendust. Testis osales kokku 32 jahutust (14 nendest olid kõik ühes vedelikjahutused ning 18 õhkjahutused), mis olid käeulatuses ja mida sai laenata mõne kaasfoorumlase käest. Toatemperatuur testimise käigus oli 22,5 kraadi. Mõõtmistulemused on korrektsed, kuid võib esineda mõõtmisvigu, seega võib võtta tulemusi kui pluss või miinus üks kraad saadud tulemuste suhtes. Jahutite puhul sai kasutatud ARCTIC MX-4 termopastat, et kõik oleks õiglane.

Termopasta

AIDA64 EXTREME

AIDA64 EXTREME OC

Hind

Osad jahutid on võrdlusest puudu, kuna ei ole enam müügil, seega on hinnavõrdluses ainult need, mis turult hetkel saada on. Mõne hind on mõjutatud sellest, et toote müüjat on Eestis ainult üks, mille tulemusena suhtuda sellesse võrdlusesse lihtsalt illustreeriva pilguga. Hinnad pärinevad ülevaate kirjutamise hetkel kõige väiksema hinnaga pakkujatelt HinnaVaatluse andmete põhjal.

Kokkuvõte

Tegemist on ülimalt võimsa jahutiga, mis õhkjahutite klassis püsib jahutusvõimsuse poolest kolmandal kohal ning antud olukorras on Core Frozr XL'-i ainukeseks konkurendiks Noctua jahutid. Väga hea meel on näha jahutit, mis võimaldab ventilaatorite asukohti muuta, seega isegi 55 mm mälud mahuvad süsteemi ära!

Lisainfo

MSI Core Frozr L

sample-image

Similar Articles