MOUNTAIN Everest Max

MOUNTAIN on hetkel veel Eesti turul küllaltki tundmatu bränd omades kirjutamise hetkel vaid ühte hiirt ning klaviatuuri, kuid hoolimata kasinast tootevalikust on nende ambitsioonid suured – Everest Max pürgib klaviatuuride lipulaevaks, kuid seda kindlasti ka vastava hinnasildiga, mis Eesti turul on ~260 eurot.

Eesti turul ei ole eriti palju modulaarseid klaviatuure, millega Everest Maxi võrrelda, kuid näiteks ASUS ROG Claymore II on samuti eemaldatav (ja mõlemale poole kinnitatav) NumPad, kuid sellega ka sarnasused piirduvad. Lisaks on Claymore II turuhind hetkel ~320-340 eurot.

Modulaarsed klaviatuurid ei ole muidugi kõigile, eelkõige on selliste toodetega loodetud jõuda kasutajateni, kes on kas tihti liikvel (eemaldatav NumPad võimaldab muidu suurt klaviatuuri väiksemateks osadeks lahti võtta ja kergemini/turvalisemalt kaasas kanda), kes nt töötamisel saavad suurt kasu NumPadi olemasolust, kuid ei soovi töövälisel ajal hoida laual kohmakalt suurt klaviatuuri või neile, kes töötavad efektiivsemalt kui NumPad on hoopis vasakul pool. Muidugi on kõigi puhul variandiks osta ka eraldiseisev NumPad, kuid tihti ei oma need klaviatuuriga samu klahvilüliteid, mis võib olla probleemiks.

Välimus

Everest Maxi valikus on kaks versiooni, Must (Midnight Black) ning hall (Gunmetal Gray), mõlema klaviatuuri puhul on valikus üheksa klahvide ülesehitust (sh Nordic ISO) ning viite sorti Cherry MX klahvilüliteid. Nende tootevalikus on ka Everest Core Barebone, mis tuleb ilma igasuguste klahvilülititeta, et kasutaja saaks soovi korral ka mõne kolmanda osapoole lüliteid kasutada. Meieni jõudnud toode on must ning omab MX Speed Silver lüliteid. 

Klaviatuuri pealmine osa on alumiiniumist ning alumine osa jäigast plastikust, klaviatuur üldiselt on väga stabiilne, kuid samas ei kaalu selgamurdvalt palju. Alumiiniumi viimistluse puhul on alumiiniumile jäetud masina lihvimisjäljed (teadlikult) – kellele meeldib ja kellele mitte, meie arvates on see vahva ja omapärane, kuid kasutades seda tähele ei pane. 

Magneetiline kunstnahast randmetugi on väga mugav ning on kergesti eemaldatav, kuid kasutades püsib siiski stabiilselt paigal. Välimuselt on randmetugi väga matt, meenutades esmapilgul pigem silikooni.

Klaviatuuril on vaid väike süvistatud MOUNTAINi logo ning hall ESC klahv nende logoga, kuid klaviatuuriga tuleb kaasa ka must ESC klahv ilma logota.

Lisad

Klaviatuuriga tuleb kaasa suurel hulgal lisasid, sh ilmselgelt NumPad ning meediadokk. Kõik lisad on jaotatud funktsiooni järgi karpidesse, mis on mõeldud olema ka kogu komplekti hoiukast. Eraldi karpides on NumPad, meediadokk, Type-C kaabel (juhuks, kui soovid NumPadi nt klaviatuurist eemal või nurga all kasutada) ning karp klaviatuuri muude lisade jaoks, kust leiab väga kasuliku vahendi nii klahvide kui ka klahvilülitite eemaldamiseks, tagavaraks ESC klahvi, viis erinevat klahvilülitit ning kaheksa magneetilist jalga klaviatuurile.

Magneetilised jalad võimaldavad tõsta klaviatuuri enam, kui ükski teine meile teadaolev klaviatuur. Samas tuleb meeles pidada, et kaheksa kõrgendust on mõeldud tegelikult jagamiseks, ehk 2x2 klaviatuurile ning 2x2 NumPadile, kuid kui NumPadi ei kasutata klaviatuuri küljes siis on võimalik lisada klaviatuurile 4x2 kõrgendust.

Meediadokk

Meediadokk on MOUNTAIN Maxil väga vahva ja multifunktsionaale, lisaks meedianuppudele (laulu käivitamine/peatamine, järgmise laulu kuvamine ja vaigistamine), mis on praeguseks väga paljudel klaviatuuridel juba olemas, on dokil küljes ka ümmargune ekraan, mis suuruselt ja välimuselt meenutab suuresti nutikellu. Ekraan saab kuvada kasutajale kella, erinevaid profiile (profiilidest täpsemalt kirjutame tarkvara all), muuta valgustust, heli tugevust, heledust, arvuti infot (CPU temperatuur, RAMi ja interneti kasutust), APMi (actions per minute) või näiteks vabalt valitud pilti.

Ühenduvus

Klaviatuuril on kokku viis Type-C porti, millest igaühel on oma funktsioon – keskmine tagab klaviatuurile ja selle lisadele andmeedastuse ning toite ning ülejäänud neli on mõeldud NumPadile (vasakul ja paremal) ning meediadokile (üleval vasakul ja paremal). Lisaks jooksevad klaviatuuri alt läbi kanalid, tänu millele saab nt hiire kaablimajandust kenasti ära peita.

Mainime veel ära, et NumPad ühendub klaviatuuri külge magnetite ja Type-C ühenduse abil, magnetid suunavad seda väga tugevalt õigesse asendisse, ehk paigaldades ei pea Type-C pesa taga ajama vaid magnetid teevad praktiliselt kogu töö sinu eest ära. Kuna NumPadi on võimalik ühendada nii vasakule kui ka paremale poole, siis on välja mõelnud liugursüsteem, mille abil saab siis lükata ühenduse välja nii paremalt kui ka vasakult (või siis liugur transpordi ajaks keskele lükata ja mõlemad pordid ära „peita“). Kui kasutaja soovib kasutada NumPadi pikenduskaabliga, siis selleks saab samuti liuguri keskele jätta, et mingit koledat ühendust visuaalselt näha ei jääks.

Meediadokiga on sama lugu, magnetid teevad ühendamise nii paremale kui ka vasakule poole imelihtsaks.

Base Camp tarkvara

MOUNTAIN on arendanud välja oma enda tarkvara, mis on üllatavalt multifunktsionaalne, kiire ja ka kasutajasõbralik. Base camp võimaldab luua profiile (makrod, valgustus jms) ning neid seadistada käivituma koos soovitud programmidega. 

Valgustuse poolest on sisse programmeeritud static, color wave, color wheel, tornaado, breathing, matric, yeti ja muidugi ka võimalus valgustus välja lülitada või luua oma enda efekt. Enamike režiimide puhul on võimalik muuta värve, kiirust ja liikumise suunda ning kõiki muudatusi on võimalik visuaalselt näha ka programmis endas. 

Muidugi on ka võimalus luua makrosid ja programmeerida ümber kõiki klahve, käivitada game mode (nt keelata Shift + Tab, Alt + F4, Windowsi klahv ja/või Alt + Tab). 

NumPadil asuvad ka neli programmeeritavat LED meedianuppu, kuhu on võimalik kuvada ükskõik milline logo või pilt ning suunata neid kindlaid funktsioone täitma, näiteks kindlat programmi käivitama, operatsioonisüsteemi käske täitma või kasvõi makrosid jooksutama. Kõikide sarnaste muudatuste puhul on võimalik valida, kas seda muudatust kasutatakse ainult valitud profiilide puhul või sünkroniseeritakse kõikjale.

Meediadoki jaoks on samuti eraldi sektsioon, kus on võimalik muuta kõike alates valikust kas analoog- või digitaalkell, 12h või 24h kuni menüü värvi ja interneti kiiruse või protsessori temperatuuri kuvamisega. 

Valgustus

Valgustusest sai suuresti räägitud tarkvara all, kuid lisaks nii palju, et lisaks klahvide all asuvatele LEDidele on valgustatud ka klaviatuuri alumise plastiku ja ülemise alumiiniumi vahekiht. Valgustus on küllaltki ere, kuid ilmselgelt lauspäikese all seda väga ei märka.

Kokkuvõte

Vaieldamatult on Everest Max hetkel turul üks unikaalsemaid klaviatuure, tegemist on justkui LEGO komplektiga, kus klaviatuur on võimalik üles ehitada just nii nagu kasutajale meelepärane on. Loomulikult on ka hinnasilt võrreldes „traditsiooniliste“ klaviatuuridega pigem kallimapoolne ning seetõttu ei pruugi kõigile mõistliku kulutusena tunduda, kuid samas võttes arvesse Everest Maxi funktsioone, siis ei ole hind üldsegi mitte nii hull ning on hea teada, et soovi/vajaduse korral on saadaval ka tavapäratuid ülesehitusi. Meie arvates on klaviatuur igati vahva ning värvi- ja klahvilülitite valik on üllatavalt lai.

Lisainfo

MOUNTAIN Everest Max

sample-image

Vaata edasimüüjaid

Similar Articles