Kingston SSDNow UV400 480GB
Kingston avalikustas 23. Mail 2016 uued UV400 seeria kettad ehk “ultra value”, mis ei tekita sulle rahakotti auku ega jäta sind hätta. Eelmisel aastal avaldas Kingston UV300 seeria SSD arenevatel turgudel nagu India, Mehhiko ja Venemaa. UV300 seeria oli esimene TLC NAND ketas Kingstonilt ja oli mõeldud olema eelarve sõbralik. UV300 seeria ei olnud midagi tähelepanuväärset võimsuse osas, aga sellest hoolimata olid nad saanud jala uksevahele ning olid turul oma esimese TLC kettaga. Mida aeg edasi seda rohkem arenesid kontrollerite tehnoloogia ja toimusid uuendused TLC NAND Flashis, mis võimaldas Kingstonil tulla turule UV400 seeria kettaga.
NAND Flash
NAND flash ehitus põhineb mitmetel elementidel, mis hoiavad bitte. Bitte lülitatakse sisse või välja, kui neid läbib elektrilaeng, vastavalt olekule esindavad nad salvestatud andmeid. Bittide arv elementides määrab ära NAND flashi nime ning toimimise põhimõtte.
SLC (Single Level Cell)
Üksik tasemeline element omab ühte bitti, mida on võimalik lülitada sisse ja välja. SLC eelis on see, et ta on kõige täpsem andmete lugemisel ja kirjutamisel ning omab kõige pikemat kestvat tsükli lugemisel ja kirjutamisel. Oma täpsuse tõttu on SLC kasutusel ainult ettevõte turgudel, kuna on kalli hinnaga ning väikse mahutavusega.
MLC (Multi Level Cell)
Multi tasemeline element omab kahte bitti ühes elemendis, mida on võimalik samaaegselt sisse ja välja lülitada.mMLC eeliseks on see, et teda on odavam toota kui SLC ning on rohkem eelistatud tarbijate poolt oma odavama maksumuse poolest kui seda on SLC, kuid andmete lugemise ja kirjutamise kiirused on madalamad.
TLC (Triple Level Cell)
Kolmik tasemeline element omab kolme bitti ühes elemendis. Tootmise poolest on TLC kõige odavam, kuid omab ka kõige madalamaid näitajaid võrreldes SLC ja MLC. Suurimaks takistus on see, et sellist tüüpi flash sobib ainult tarbija kasutusse, kuna ei suuda vastata tööstuslikele standarditele.
Sihtturg
Kingstoni eesmärgiks on pakkuda eelarve sõbraliku SSD neile, kes tahavad uuendada oma arvutit või kokku hoida eelarve pealt. Uuenduse osapealt pakub Kingston uuendus komplekti, mis võimaldab kolida vanalt mehaaniliselt kettalt uuele SSD kettale ilma probleemideta.
Kingstoni SSDNow UV400 seeria kettad tulevad neljas suuruses. 960GB peaks tulema turule varsti, aga kindlat kuupäeva ei ole avalikustatud.
Pakend ja sisu
SSD on pakendatud plastik papist pakendisse. Ketas on nähtav eest ja külgedelt ning pakendil on ketta suurus, mis on peamine müügieesmärk. Ketta ümbris on valmistatud täielikult metallist, mida hoiavad koos neli kruvi.
Arvuti
Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 10
Graafikakaart: Nvidia GTX 1080 Founders Edition
Protsessor: Intel Core i7-5820K
Mälud: Kingston HyperX Predator 16GB (4x4GB) DDR4 DRAM 2400MHz
Emaplaat: Asus X99 Deluxe II
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Jahutus: NZXT Kraken X61
Toiteplokk: Corsair AX1200i
Tulemused
SSD jõudluse määramiseks on välja kujunenud 4 parameetrit:
• Juhuslik lugemine
• Juhuslik kirjutamine
• Järjestikune lugemine
• Järjestikune kirjutamine
Kõik tulemused olid ootuspärased ning mingeid probleeme ei esinenud. Testis osales kokku 11 ketast.
Iometer - Tulemused
Test kirjutab kettale 4KB täiesti juhusliku mustriga 8GB ulatusel. Eesmärgiks on simuleerida operatsiooni süsteemi tööd. Test on stressirohkem, kui tavaline lauaarvuti kasutaja kogeks tavakasutusel.
AS-SSD - Tulemused
Hind
Hinnad pärinevad hetkel (26.08.2015) kõige väiksema hinnaga pakkujatelt HinnaVaatluse andmete põhjal.
Kingston UV400 – Kokkuvõte
Oma praeguse hinnaga on Kingstoni SSDNow UV400 väga odava hinnaga. Ketast on võimalik osta ka uuenduskomplektiga, mis maksab paar eurot rohkem. Varsti peaks saadvale tulema ka 960GB mudel. Lõppkokkuvõttes UV400 on eelkõige eelarve sõbralik SSD ning suudab kõrvuti siesta ka kallima otsa SSD ketastega. Kuna SSD ketaste hinnad ei ole enam nii kõrged kui varem on üldiselt uue SSD ostu otsustavaks faktoriks tootja või ketta välimus.