HyperX Pulsefire FPS Pro

2017. aasta lõpus avalikustasime ülevaate HyperX’i esimesest hiirest Pulsefire FPS. Tänaseks on nad lihvinud hiire omadusi ning lisanud RGB valgustuse ning kannab nüüd nime Pulsefire FPS PRO RGB.

Pakend

HyperX on siiani alati olnud ustav oma traditsioonilistele värvidele – must ja punane, kuid miskipärast otsustati, et see ei ole enam piisavalt omapärane ning juurde lisati valge ning suuremal jaol eemaldati must. Võrreldes eelmise Pulsefire’iga on tunduvalt vähendatud pakkekulusid – eemaldati eksklusiivne karbi-stiilis avamine ning seda ei asendatud isegi mitte raamatulaadse stiiliga. Meie arvates on raamatulaadne pakkimine hiirte puhul päris oluline, sest tark on alati toodet enne soetamist katsuda, poed aga võivad keelduda pakendite avamisest, ehk põhimõtteliselt ostetakse põrsast kotis.

Nii esi- kui ka tagaosa on selle hiire puhul suhteliselt informatsioonitühi. Esiosal on toodud välja NGenuity RGB muutmiseks ning uuendatud sensor ja tagaosal vaid ergonoomiline disain.

Disain

PRO on võrreldes FPS-iga metalne hall, mistõttu ei pruugi see sobida neile, kes on ehitanud/ostnud peamiselt musta temaatikaga süsteemi. Samas valgega sobib see meie arvates kokku nagu valatult. See-eest on hiir ülimalt mugav, käsi harjub kujuga koheselt ning külgedel asuv muster on võrreldes paljude teiste hiirtega tõsiselt kvaliteetne. Lisaks kõigele on kaabel põimitud peenikese ja sileda materjaliga.

Hiirel on kokku kuus programmeeritavat nuppu – vasak ja parem klikk, rullik, DPI nupp ning pöidla juures kaks nuppu edasi-tagasi liikumiseks. Kõik nupud on programmeeritavad HyperX’i enda poolt loodud NGenuity programmi abil.

NGenuity

NGenuity on mõeldud RGB, makrode ja DPI muutmiseks. Programm ei ole küll halb, kuid samas arenguruumi siiski on. Programmis esineb kirjavigu ning vähemalt meie (see on muidugi meie isiklik arvamus) eelistame nn puhtaid programme aka mida vähem kunstilisi detaile seda parem. Programmi tagataust on kaetud pritsmetelaadse mustriga, mis meie arvates oli disaini veidi ülepaisutamine, kuid rõhutan taas, et tegu on lihtsalt meie eelistustega. Kõige suuremaks plussiks on võimalus igale mängule/programmile lisada omad makrod ning nuppude funktsioonid.

Programmi allalaadimine ja käivitamine on küll veidi keerukas. Esmalt, programm on ligi 0,5 GB suur ning HyperX oleks võinud panustada selle suuruse vähendamisele, sest paljudel ei ole ülikiiret internetti ning pool tundi programmi alla laadid on kah veidi kehv. Peale installimist tuleb teha taaskäivitus, seejärel uuendada tarkvara ning taas taaskäivitada. Kõik see võiks olla natukene kiirem.

RGB valgustus

Hiirel on tagasihoidlik RGB valgustus kahes kohas – peopesal ning rullikul. Hetkel on turul paljud hiired sarnase disainiga ning sellel on omad plussid ja miinused. Mängides katab kasutaja oma käega valgustuse ära, seega milleks siis seda vaja? Aga teisalt ei saa valgustus mängimise ajal häirida. Meie isiklikult oleksime eelistanud näha valgustust näiteks hiire alumistes servades.

NGenuity kaudu saab valida nelja erineva režiimi vahel: ühtlane värv, tsükkel, hingamine ning reageerimine vajutusele ning lisaks saab valida kiirust.

Mängimine

Kuigi hiire nimes on rõhutatud sõnale FPS (First-Person Shooter), saab hiir hakkama igas mängužanris. Pulsefire oli igas mängus kiire ja täpne ning programmeeritavus oli väga heaks lisaks.

Mängimise ajal on tõsiselt hästi tunda kügedel olevat mustrit, isegi pärast mitmeid tunde ei hakka käsi mööda hiirt libisema. Esialgu tundub iga klikk küll liiga vali, kuid see on tingitud kvaliteetsetest Omronitest ning sellega harjub paari tunni jooksul ära.

Kokkuvõte

Hiirele ei ole otseselt midagi ette heita, mis pole tingitud maitsevalikutest, hiir töötab kvaliteetselt ning täpselt. Programm on ehk veidi arenemist vajav, kuid hiire kasutamist see kuidagi ei mõjuta. 60€ hinnasilti vaadates on siiski tegemist Eesti turul ühe parima hinna-kvaliteedi suhtega hiirega.

Lisainfo

HyperX Pulsefire FPS Pro

sample-image

Similar Articles