HyperX FURY DDR4 2400MHz Quad Channel

HyperX FURY DDR4 mälud tunnevad automaatselt ära platvormi kuhu nad on ühendatud ja automaatselt ülekiirendavad kõige kõrgema sageduseni, mis on seotud vastavate mäludega seoses plug-and-play funktsiooniga, mille kiirused ulatuvad 2133MHz kuni 2666MHz ja latency CL14 kuni CL16.

Sissejuhatus

Nüüd kui reklaam on tehtud saame asuda ülevaate juurde. Seoses üleminekuga X99 platvormile tekkis küsimus arvuti kokkupanekul, et milliste mäludega minna, kuna ei olnud DDR4 varem omanud ning reklaamitud kiirused olid ühest seinast teise ning valik oli suur, sai valik tehtud pimesi. Kui võtta valimist suure pildina, siis valikud mõjutavad ainult paar tegurit. Esiteks väärtus ja mälude suurus, valikus on need mis mahuvad eelarvesse või on rahakoti paksusele sobiv ning on soovitud suuruses mahu poolest. Teiseks kiirus, milleks on mälude andmed paberil, kes vaatab pinnapealt kes kaevab ennast sügavamale. Kolmandaks välimus, sellega seoses siis disain, värvus ja tootja. Need ei pea just olema sellis järjekorras nagu eelpool nimetatud, kuna igal ühel on oma maitse ja soov. Kui keegi kiirustab alla kommenteerima, et pole vahet mis mälud ostad, kuna viimased ei mõjuta süsteemi peaaegu üldse juhul kui oled tava kasutaja. Ning ma ka nõustuks viimase lausega, et pole vahet aga mida rohkem teema kohta tead seda parem (jah on olemas programme, mis saavad kasu kiirematest mäludest, kuid mina ei ole selliste programmidele siiani otsa komistanud või vähemalt ei ole teadlik). Hoiatan ette, et mälud ülekiirendamine on uus teema minu jaoks ning ülevaade on pooleldi õppimise eesmärgil, et jaga siis tulemusi teistega ning võimalik, et ilmub välja mõni tark, kes oskab kogemusi jagada. Minu tavaline mälude kasutamine põhines vastava toote reklaamitud XMP (Extreme Memory Profile) aktiveerimisel ja kõik. Arvatavasti on see paljude puhul nii, kuna mälude ülekiirendamine ei ole kasutatud aega väärt ning kasutegur on väike – see on muidugi minu arvamus. Kuna soov oli arvuti viia viimase piirini olenemata ajakulust ning nautida X99 platvormi täie rinnaga sai sisenetud asjasse natuke põhjalikumalt.

Pakend ja sisu

Mälud on pakendatud viisakasse plastik pakendisse, millele tavaliselt ei pööraks isegi tähelepanu, siis hetkel on tegu viisaka ja funktsionaalse pakendiga, kuna mälud saab asetada ilusti püsti seisma siinide sisse ning pulgad ei pea kusagil riiulil vedelema.

Nagu eelpool mainitud siis maitse on iga ühel erinev. Üldmulje on hea, mälud on viisakad ja tagasihoidlikud. Kiipistik on must ning seda ümbritsev jahutus Samuti. Jahutuselement on metallist ja on sama kõrge kui mälude kiipistik, mis ei tohiks probleeme tekitada suurte õhk jahutustega.

Andmed

Kuna mul oli käepärast ainult üks komplekt Quad Channel mälusid siis ülevaade piirdub sellega. Oleks võinud mõned 3400MHz ja 4000Mhz Dual Channel mälud kokku lükata ja saanud rohkem teste teha, aga kuna nad ei olnud ametlikult mõeldud koos töötama siis jäid viimased testid ära.

Ülekiirendamine

Mainin kohe ära, et mina puutusin ainult esimese osa seadeid ning ei läinud ülevaate mõtetes sügavamale, kuna ajast hakkas natuke kahju, mis tuleneb sellest, et ma ei ole varem mälusid ülekiirendanud, kuid ei tähena, et ma sinna ei jõuagi. Esimese ettevõtmisena oli plaan kasutada emaplaadi automaatset ülekiirendust mälude muhul, mis paistis loogiline, kuna protsessorite puhul kasutatakse neid suhteliselt tihti. Kiire järeldus oli see, et sellest ei tule midagi välja, kuna emaplaat seadis mäludele meeletult kõrged taimingud ehk ajastused (kuna ei ole just kõige parem tõlkija, siis võin mõne tõlkega natuke mööda panna). Enamus ülekiirendusi, mis sai tehtud automaatselt olid halvemad kui algsed seaded välja arvatud mõni, mida ei hakanud tulemustesse kandma, kuna ei olnud seda väärt. Võiks ära märkida, et viimaseks kiiruseks mille mina suutsin kätte saada oli 3400MH, minnes sagedustega edasi oli tulemuseks BSOD. Arvuti küll tuli üles ning kui teha stabiilsus test oli varsti tulekuks BSOD. Hetkel ülevaadet kirjutades hakkasin mõtlema, et kas protsessori ülekiirendus ka mõjutab mälude ülekiirendust (protsessori ülekiirendus on muidu stabiilne). Kuna ülevaade juba lõpul ei ole võimalust ega aega teste uuesti teha. Kui keegi leiab aega ning on nõus oma kogemust jagama, siis ta võiks seda teha kas või ühe sõnaga.

Arvuti

Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 10
Graafikakaart: Nvidia GTX 1080 Founders Edition
Protsessor: Intel Core i7-5820K @4.6 GHz
Emaplaat: ASRock Fatal1ty X99 Professional Gaming i7
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Jahutus: NZXT Kraken X41
Toiteplokk: Corsair AX1200i

Tulemused

Mälude ülekiirenduse testimiseks sai kasutatud programme:
• SiSoftware Sandra
• AIDA64 Extreme
• SuperPI
• wPrime

Kuna mälude testimine on minu jaoks uus teema siis sai valitud eelpoolmainitud programmid. Idee oli neid kasutada paarides, et mitte jääda kindlaks ainult ühele programmile ning jälgida seaduspärast mustrit. SiSoftware Sandra ja AIDA64 Extreme olid latency ja kiiruse muutuse testimiseks. SuperPI ja wPrime, et tekitada olukorda, mis oleks sarnane töörežiimile, algul oli plaan kasutada RealBench ja Cinebench R15, et näha erinevust nii renderdamisel kui pildi ja video töötluses, kuid diagrammide tegemisel olid osad andmed puudu. Stabiilsus test sai tehtud SiSoftware Sandra abil. Kõik tulemused olid ootuspärased ning mingeid erilisi probleeme ei esinenud välja arvatud BSOD mida esines väga tihti.

SiSoftware Sandra

Testimise käigus sai jooksutatud kahte testi „Memory Bandwidth“ ja „Cache & Memory Latency“ tulemuseks kujunes tuli viie testi keskmine.



AIDA64 Extreme

Testimise käigus sai jooksutatud nelja testi „Memory Read“, „Memory Write“, „Memory Copy“ ja „Memory Latency“ tulemuseks kujunes tuli viie testi keskmine.



SuperPI

Nagu nimi vihjab siis programm arvutab π väärtust ehk koma kohtasi, testi sai tehtud ükskord, mille käigus arvutati π väärtust 2 astmel 32 kohta (4294967296).

wPrime

Programm teeb matemaatilisi tehteid ning testi sai tehtud üks kord.

Kokkuvõte

Mälud on suurepärased ning ülekiirendamine ei olegi keeruline, kui piirduda ainult esmaste sätetega. Kui on soov mängida ülekiirendamisega ning leidub ka aega, siis võiks sead julgelt proovida. Voltide kohapealt ei läheks mina üle 1.35V või siis 1.40V, ei ole muidugi teadja aga mina olen siiani piirdunud 1.40V. Ülekiirendamine ei anna nüüd ei tea mis palju juurde aga tasuta jõudlust võtaks vastu küll. Muidugi ei ole tulemused sarnased tegelike 3400MHz mälude tulemustega. Aga saavutada 3400MHz on päris hea tulemus, võimalik, et mõni asjatundja suudab lükata mälud veel kaugemale, kuid on ka võimalus, et 3400MHz jääb lõpp piiriks. Emaplaadi automaatse ülekiirenduse kohta ei oska nüüd seisukohta võtta, kuna minu emaplaat sellega just kõige paremini hakkama ei saanud ei oska öelda kas teised eaplaadid teevad seda paremini.

Lisainfo

HyperX FURY DDR4 2400MHz Quad Channel

sample-image

Similar Articles