HyperX Cloud Flight

Siiani on kõik HyperX’i kõrvaklapid olnud juhtmega, siis nüüd on nad turule tulnud oma esimese juhtmevaba versiooniga – HyperX Cloud Flight.

Pakend ja sisu

Pakendi esiosalt leiab kujutise klappidest ning peamised funktsioonid, milleks on: kuni 30 tundi aku vastupidavust, HyperX’ile omane mugavus ning kvaliteetne heli. Lisaks on välja toodud toetatud platvormid – PC, PS4 ning PS4 Pro.

Pakendi tagaosalt leiab lisainformatsiooni ning veel mõned funktsioonid: 90° pööratavad klapid koos LED valgustusega, vastupidav terasest slaider ning kvaliteetne mikrofon.

Lisaks on täpsustatud, et kaabli abil on siiski võimalik kasutada klappe ka mobiilseadme ning Xbox ja Xbox One’iga, kuid sellisel juhul vaid heli kuulamiseks ning mikrofon nende puhul ei tööta (tegelikult tuvastasime testides, et mobiilseadmel üleminekut ning donglit kasutades on võimalik ka mikrofon tööle saada).

Klappidega tuleb kaasa 2.4 GHz dongle, laadimiseks kaabel, 3.5 mm audio jack, kiirjuhis ning muud otseselt ebavajalikud paberid.

Disain ja mugavus

Cloud Flight on välimuselt tagasihoidlik, esmapilgul pakub kontrasti vaid klappidest eralduv punane kaabel. Sisse lülitades lülitub automaatselt sisse ka mõlemal klapil olev punane HyperX’i logo. Padjad valmistatud mäluvahust ning on kaetud kunstnahaga.

Kuna juhtmevabade klappidega liigub kasutaja rohkem ringi, siis on oluline, et klapid oleksid mugavad ning samas hoiaksid korralikult peadligi, et vältida libisemist. Seetõttu on Cloud Flight’i padjad väiksemad ning peatugi kitsam. Siiski on klapid mugavad ja samas ka stabiilsed. Kui kasutaja tunneb, et klapid on liiga peadligi, siis kõrguse suurendamisega on seda kerge muuta.

Heli kvaliteet

Tegemist ei ole turu parima helikvaliteediga, kuid võime kinnitada, et keskmisest on see kindlasti parem. Bassi ning madalate helide pea täielik puudumine ning mõjub tunduvalt immersioonile. 150€ hinnaklassi juures oleksime tegelikult eeldanud ka surround heli, kuna antud hinnaklassis on see täiesti tavapärane funktsioon.

Heliga seoses on klappidel ka üks suurem probleem – klapid edastavad passiivses olekus staatilist heli. Alati. Probleemiks on siinkohal nende enda tehnoloogia, ning kasutaja sinna midagi parata ei saa, kui vaid heli nulli keerata, kui neid parajasti ei kasutata.

Heliisolatsioon

Võrreldes Corsair’i HS70-ga on Cloud Flight imelise heliisolatsiooniga, mistõttu sobivad ka avalikes kohtades kasutamiseks. Kasutaja kuuleb kedagi rääkimas vaid siis, kui klappidest otseselt heli ei tule.

Vastupidavus

Kui HyperX on alati olnud vastupidavuse ja hinnaklassi esiosas pea kõikide toodetega, siis Cloud Flight’i puhul on vastupidavus kaheldav. Muidugi on tore, et klappe on võimalik painutada 90°, kuid ühenduslülid ei tundu siinkohal eriti vastupidavad ning kvaliteetsed. Kui tavaliselt panustas HyperX klappide puhul terasesse, siis antud klapid on väljast üleni plastikuga.

Aku vastupidavus

Ilma valgustuseta saab klappe kasutada umbes 25-30, koos valgustusega 17-20 tundi. Laadimine on üsnagi aeganõudev, võttes 1.5-2 tundi, et laadida klapid 0-100%.

Klappe on võimalik laadimise ajal kasutada, kuid sellisel juhul ei tööta mikrofon. Klappidel on olemas ka battery saver režiim ning klapid lülitavad ennast automaatselt välja, kui 30 minuti jooksul pole neid kasutatud.

Mikrofon

Cloud Flight omab eemaldatavat mikrofoni, mis küll ilmselgelt ei ole kvaliteedi poolest võrreldav eraldiseisva versiooniga, kuid on siiski keskmisest parem. Mikrofoni on kerge vaigistada, selleks on terve vasak klapp, kuid kahjuks ei ole ühtegi LED indikaatorit, mis annaks märku mikrofoni olekust.

Kuigi HyperX ise väidab, et tegemist on „noise-cancelling“ mikrofoniga, siis tegelikkuses ei mõelda selle all aktiivset tarkvara poolt tehtavat heliparandust vaid seda, et mikrofonil on üks ava, mis heli sisse võtab ning seeläbi loodetakse ümberringset taustamüra vaigistada.

Kokkuvõte

Klapid on vaieldamatud mugavad ning on mitmeid toredaid funktsioone nagu kvaliteetne mikrofon, 90° pööratavad klapid ning hea heliisolatsioon, kuid antud hinnaklassi juures on neil ka hunnik puuduseid – puuduv surround, staatiline heli passiivses olekus, odav tunnetus, pikk laadimisaeg ning mikrofoni toe puudumine 3.5 audio jacki kasutade

Lisainfo

HyperX Cloud Flight

sample-image

Similar Articles