HyperX Alloy Elite RGB

Alloy Elite ning Alloy FPS olid HyperX’i esimesed katsetused toota peale helikomplektide ka muid lisaseadmeid. Kui esialgu alustasid nad tagasihoidliku punase valgustusega, siis nüüd toodavad ka uuendatuid versioone mitmetest eelmistest toodetest, mis omavad ka RGB valgustust.

Pakend ja sisu

Pakend on põhimõtteliselt üks-ühele võrreldes Alloy Elite’iga, ainukeseks erinevuseks on uuendatud versiooni RGB olemasolu ning valgustust kontrolliva NGenuity programmi logo.

Tagaosal on toodud välja peamised funktsioonid (2.0 USB, kiirnupud heleduse, valgustuse ja mängureziimi seadistamiseks, lisanupud mängimiseks ning hea vastupidavus tänu terasest raamile) kokku üheksas keeles.

Kuna HyperX panustab ka eSporti, võime leida pakendilt ka vastavaid logosid - Intel Extreme Masters, Natus Vincere, SK Gaming, Echo Fox, Detroit Renegades ja CNB.

Klaviatuur on hästi pakendatud, klaviatuur on kokku kahes papist karbis ning plastikust kotis. Kaabel on paigutatud papist kaane alla ning klaviatuuri enda alt võime leida randmetoe, lisanupud koos nuppude eemaldamiseks mõeldud tööriistaga ning paberimajanduse, milleks on juhised ja reklaamlipik.

Disain ja ehitus

Klaviatuuri raamistik on väga korralik ning on valmistatud terasest. Klaviatuuril on kokku 74 nuppu. Klaviatuur kasutab US klahvide paigutust ning iga nupp/sümbol on tehtud läbipaistvaks, et lasta taustavalgusel paremini läbi paista, font sellegipoolest on kergesti loetav.

Klaviatuuri ülemises vasakus nurgas asetsevad kolm kiirjuurdepääsu nuppu. Vasakpoolne nupp suurendab LED-i intensiivsust kolme taseme võrra ja neljas lülitab need välja. Keskmine nupp käib läbi erinevad valgusefektid - täielikult valgustatud, impulss, valgustus klahvi vajutamisel, valguse liikumine lainetena ja FPS-režiim, kus põlevad ainult üheksa klahvi. Viimane nupp on mängurežiimi jaoks, mis lukustab Windows’i nupu.

Ülemises parempoolses nurgas on spetsiaalsed multimeediaklahvid, mille funktsioonid peaksid olema tuntud ning kergesti mõistetavad. Helitugevust saab reguleerida rullikuga, samuti näeme paremas servas olevaid lukustussignaale, mis annavad ülevaate, kas mängurežiim on aktiivne, numbrilukk on aktiveeritud või kui on vajutatud Caps lock nuppu.

Klaviatuuri tagumisele küljele on lisatud USB 2.0 läbilaskepesa, mis asetseb klaviatuuri enda kaablist paremal küljel. Pesal on iseseisev juhe, mille tõttu on klaviatuuri põhijuhtmes kokku kaks USB juhet – klaviatuurile on mõeldud iseseisev juhe, mida ei pea arvutiga ühendama. Kuna pesa kasutab oma enda kontrollerit ja kaabliühendust, saab sinna ühendada salvestusseadmed või muud lisaseadmed. Alloy Elite RGB puhul on kasutatud põimitud kestaga musta ümbrist, kaabli ümbris jookseb peaaegu kogu juhtmee pikkuse. Kaabli viimane osa jaotub kaheks, kus üks kaabel on musta ja teine valge USB-ga.

Klahvid

Klahvid on valatud valgetena ja seejärel värvitud mustaks. Tänu standardsele kujule on kasutajal võimalus klaviatuur täielikult ümber teha ning vastavalt soovile kas kasutada Chetty MX (originaalis on võimalik valida red, blue või brown Cherry variantide seast) variante või täiesti teistelt tootjatelt tootetud nuppude mehhanisme. Iga nupp on iseseisvalt valgustatud ning nuppude eemaldamine on kerge, kuna kaasa on antud eraldi klahvide eemaldamiseks vajaminev tööriist.

RGB valgustus

Nagu ka teiste RGB toodete puhul toetab NGenuity vaid kolme RGB režiimi. Küll aga on loodud juba 30 eelvalmistatud mänguteemalist režiimi, mida saab seadistada kas kindlale mängule/programmile või vaikimisi valgustuseks.

Üldiselt on klaviatuuri valgustus imeline, värvid on väga erksad ning silmapaistvad. Kasutatud on läbipaistvaid Cherry’t, et tagada võimalikult suur valgustusala.

Kokkuvõte

HyperX Alloy Elite RGB pakub imelist RGB valgustust ning üldist kvaliteeti. USB 2.0 on küll veidi vananev, kuid töötab siiski. 1,1 GB NGenuity on välimuselt just mitte just kõige meeldivam, kuid ajab asja ära. Samas on klaviatuuri osi suurel määral asendada kolmanda osapoolte juppidega ning ka HyperX ise pakub Cherry valikut.

Lisainfo

HyperX Alloy Elite RGB

sample-image

Similar Articles