HyperX Alloy Elite

Paar kuud tagasi tuli HyperX mehaaniliste klaviatuuride turule koos Alloy FPS-iga, mis on nii välimuselt kui ka sisult üsna tagasihoidlikud. Tänaseks on Alloy klaviatuuri perekond suurenenud tänu Alloy Elite klaviatuurile. Mõlema klaviatuuri puhul võib märgata sarnasusi, kuid edasiliikumisega kaasnevad ka järeleandmised ning osad põhielemendid on läinud kaotsi, mis olid olemas Alloy FPS-il. Üldiselt on disain veidi muutunud, paigutuses on tehtud pisemaid muudatusi, eemaldatud on kiire laadimissadapter, eemaldatav kaabel ja Alloy FPS kandekott. Kuid HyperX on võtnud kuulda kasutajate kommentaare ning vastavalt sellele siiski üritanud muuta Alloy Elite klaviatuuri oma nime vääriliseks.

Sissejuhatus

Alloy Elite klaviatuurile on lisatud funktsioone, mida paljud hindavad. Selle asemel, et kasutada multimeediaklahve F-klahvidel, on seekord nad sisse seatud iseseisvate klahvidena. Valgustust on värskendatud uue valgusribaga, mis asetseb klaviatuuri ülemises osas ning see teeb rohkemat, kui võib silma paista. Nad on säilitanud täiendava klahvikomplekti, kuid seekord muudeti värvi ning reisimiskott on asendatud eemaldatava randmetoega.

Muidugi on Alloy Elite mehaaniline klaviatuur ja just nagu Alloy FPS ning mõlemal on taustvalgustus ja ainus värvivalik on punane – kellele meeldib, kellele mitte. Lisatud on valgusefektid, mida on kokku kuus. Heledustaseme skaalal on neli erinevat profiili. Selle asemel, et pakkuda kiiret laadimisporti nagu seda tehti Alloy FPS-ig, on Alloy Elite klaviatuuril olemas USB 2.0 pesa, mis on mõeldud kasutamiseks näiteks hiirte, kõrvaklappide, mitmesuguste kaasaskantavate draivide või isegi mobiiltelefonide multimeediale ligi pääsemiseks ning selle muutmiseks.

Eraldi on olemas spetsiaalsed multimeedianupud ja rull-riba helitugevuse reguleerimiseks. Eraldi on olemas „Game mode“ klahv, mis keelab osade klahvide kasutamise, mis võivad kogemata mängimisel jääda ette ning muuda mängimise mitte nii väga nauditavaks. Alloy Elite klaviatuuri kõik funktsiooninupud on toetatud alates Windows 7 operatsioonisüsteemist. Klaviatuuri on võimalik tellida kolmes erinevas seadistuses, milleks on siis erinevad Cherry MX nupud, vastavalt kas siis punased, pruunid või sinised. Kaabel on klaviatuuri külge kinnitatud jäädavalt ning kogu-ulatuses on see 1,8 meetrit pikk. Klaviatuuri ühendmiseks arvutiga on olemas kaks USB isast osta, millest üks on klaviatuurile ning teine on USB 2.0 läbipääsupesaks. Dimensioonilaselt on Alloy Elite 44,4 cm lai ning 22,68 cm pikk ja asetseb lauast 3,63 cm kõrgusel.

Algne Alloy FPS ilmus turule hinnaga 99.99 eurot, mis on täiesti õiglane arvestades seda, mida antakse ostjale vastu. Alloy Elite nagu arvata võib ei saa olema sama hinnaga, kuna materjalikulu on suurem ning juurde on lisatud ka lisafunktsioone. Algse hinnaga peaks klaviatuur olema turul 109,99 eurot ja kättesaadavusega ei tohiks probleemi tekkida.

Pakend ja sisu

Alloy Elite pakend jääb hästi silma, kasutades matt-musti ja erkpunaseid aktsente. Välisel ümbrisel on välja tootud erinevad valgustusefektid ning lisaks on lisatud kleebis, mis näitab, et kasutatud Cherry MX Red klahve. Suurelt on pakendil reklaamitud ka pilti Alloy Elite endast.

Kuna HyperX panustab ka eSporti, võime leida pakendilt ka vastavaid logosid - Intel Extreme Masters, Natus Vincere, SK Gaming, Echo Fox, Detroit Renegades, and CNB. Pakendi tagaküljel on välja tootud kõik lisa funktsioonid.

Klaviatuur on hästi pakendatud, läbipaistvasse plastik-kotti. Kaabel on paigutatud papist kaane alla ning klaviatuuri enda alt võime leida randmetoe, lisanupud koos nuppude eemaldamiseks mõeldud tööristaga ning paberimajanduse, milleks on juhised ja reklaamlipik.

Klaviatuuri raamistik on väga korralik ning on valmistatud terasest, kuid mitte kõik osad klaviatuuril ei ole metallist. Klaviatuuril on kokku 74 nuppu, mis on täiesti loomulik ja oodatav element klaviatuuride puhul. Klaviatuur kasutab US klahvide paigutust ning iga nupp sümbol on tehtud läbipaistvaks, et lasta taustavalgusel paremini läbi paista – font on kergesti loetav. Nuppudest läbipaistev valgustus võib olla mõnikord isegi liiga ere kui kasutada kõige eredamat valguse taset ning ere valgus võib segada kasutamist pimedas ruumis, kuna kipub peegelduma ekraanilt silma, kuid kõik on lahendatav ühe nupuvajutusega.

Klaviatuuri ülemises vasakus nurgas asetsevad kolm kiirjuurdepääsu nuppu. Vasakpoolne nupp suurendab LED-i intensiivsust kolme taseme võrra ja neljas lülitab need välja. Keskmine nupp käib läbi erinevad valgusefektid - täielikult valgustatud, impulss, valgustus klahvi vajutamisel, valguse liikumine lainetena ja FPS-režiim, kus põlevad ainult üheksa klahvi. Viimane nupp on mängurežiimis, mis lukustab Windows’i nupu, et ära hoida katastroof ning sõim, kui peks kogemata vastu minema nupule.

Ülemises parempoolses nurgas leiame spetsiaalsed multimeediaklahvid, mille funktsioonid peaksid olema tuntud ning kergesti mõistetavad. Helitugevust saab reguleerida rullikuga, mis võib olla väga kasulik – ise sattusin tihti rullikut kasutama. Samuti näeme paremas servas olevaid lukustussignaale, mis annavad ülevaate, kas mängurežiim on aktiivne, numbrilukk on aktiveeritud või kui on vajutatud Caps lock nuppu.

Klaviatuuri tagumisele küljele on lisatud USB 2.0 läbilaskepesa, mis asetseb klaviatuuri enda kaablist paremal küljel. Pesal on iseseisev juhe, mille tõttu on klaviatuuri põhijuhtmes kokku kaks USB juhet – klaviatuurile on mõeldud iseseisev juhe ning ei pea USB 2.0 pesa arvutiga ühendama, kui ei ole soovi või võimalusi. Kuna pesa kasutab oma enda kontrollerit ja kaabliühendust, saab sinna ühendada salvestusseadmed või muud lisaseadmed. Alloy Elite puhul on kasutatud põimitud kestaga musta ümbrist, kaabli ümbris jookseb peaaegu kogu juhtmee pikkuse. Kaabli viimane osa jaotub kaheks, kus üks kaabel on musta ja teine valge USB-ga.

Klaviatuuri sisemus

Klaviatuuri nupud on standardsed, mis on turul kasutusel. Need on valatud valgetena ja seejärel värvitud mustaks. Tänu standardsisule on kasutajal võimalus klaviatuur täielikult ümber teha, vastavalt soovile kas kasutada Chetty MX variante või täiesti teistelt tootjatelt tootetud nuppude mehhanisme. Iga nupp on iseseisvalt valgustatud, kuid kahjuks on värvivalik jäetud ainult punaseks ning RGB varianti ei ole hetkel veel olemas. Nuppude eemaldamine on kerge, kuna kaasa on antud eraldi klahvide eemaldamiseks vajaminev tööriist.

Mängimine

Minimaalse kasutamisega on lihtne näha, et Alloy Elite on ehitatud põhimõtteliselt ainult FPSi mängijatele. Võttes arvesse seda, et on lisatud erinevaid lisanuppe ja klaviatuuriga ei tule kaasa ühtegi programmi, mis võimaldaks programmeerida „Macro“ nuppe, mis oleksid just vajalikud MMO mängudes. Klaviatuuril on kerge orienteerida ning klahvid on kergesti eristavad ja selgesti väljaloetavad. Olles vähe mehaaniliste klaviatuuridega kokku puutunud võin öelda, et Cherry MX Red nupud on vaiksemad kui ülejäänud valikud, mida on pakkuda Cherry MX sarjast. Muidugi on võimalus veel heita pilk ka täiesti kolmanda osapoole tootjate suunas, kuid see on juba teine teema. Enda arvamusest võiks öelda, et tühiku klahv on ikka väga tundlik vähemalt minu jaoks, kuna mulle meeldib hoida pöialt seal mängimise ajal, et reageerimine oleks kõige kiirem – arvan, et paljud mängivad nagu eelpool mainitud. Ühesõnaga kipub sõrm vajuma alati valel hetkel tühiku nupule ning nagu arvata võib teeb mängukarakter hüppe, mis võib olla segav tegur mängimisel.

Kokkuvõte

Alloy Elite on välimuselt tagasihoidlik ning ei paista välja nagu kirju kuusepuu jõuluõhtul. Küll on klaviatuuril ainult üks variatsioon ning selleks on punane ning seda on ohtralt – tegelikult oleksin oodanud midagi enamat HyperX-i uuest klaviatuurist kuna juba pikka aega on leieratatud musta ja punast. Väiksed aksendid, mida on lisatud, ei pruugi paljud kasutajad tähele panna, mida näiteks punane riba klaviatuuri ülemises osas. Vasakpoolsed kolmiknupud leiavad kindlasti kasutust, kuna tihti on soov seadistada valgustuse intensiivsust, vahetada valgustusrežiimide vahel ja lülitada sisse ja välja mängurežiimi, et muuta mängimist nauditavamaks. Multimeediaklahvid on mõnus lisa ning võimalus kähku heli kontrollida kulub alti marjaks ära. Randmetugi on kindlalt kujundatud ja enim kasutatud ala on kaetud tekstuuriga, et kasutaja peopesad ei libiseks kasutamisel ning et randmetel ei oleks lisaraskust. Tänu terasplaadile on klaviatuur väga kvaliteetne ning tänu heale karkassile on HyperX suutnud eemaldada kõikvõimalikud vibratsioonid, mis esinesid Alloy FPS-i kasutamise ajal.

Tegemist ei ole just kõige rikkalikuma sisuga klaviatuuriga, kuid sellel on ka omad plussid ja miinused – maitsed on erinevad ja sammuti on ka kasutusjuhendid. Klaviatuur paigutab mängija mingil määral ajas tagasi ning töötab nagu vanakooli klaviatuur, olles töökindel ning kasutades põhimõtteid, mis on juba kätte jäänud ning ei pea kogu aeg heitma pilku klaviatuurile, et kus üks või teine makro asetseb. HyperX Alloy perekond omab nüüd kahte liiget, milleks on FPS ja Elite.

Lisainfo

HyperX Alloy Elite

sample-image

Similar Articles