Gigabyte G6 KF (2023)
Gigabyte on enim tuntud ja usaldatud kui emaplaatide ja graafikakaartide tootjana, kuid tegelikult on Gigabyte justkui Hunt Kriimsilm ja nende toodete seast leiab kõike alates klaviatuuridest, monitoridest ja toiteplokkidest kuni andmekandjate, operatiivmälude, AIO vesijahutite ja ka sülearvutiteni. 2023. aasta G6 KF on nende eelkõige mänguritele suunatud sülearvutitest, mis üritab pakkuda võimalikult head tasakaalu jõudluse ja taskukohasuse vahel.
Tehnilised andmed
Gigabyte G6 KF (2023) | |
---|---|
Protsessor | Intel Core i7-13620H, 10 Cores (6 P-cores, 4 E-cores), 16 Threads |
Graafikakaart | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
Mälu | 16 GB, 2x 8 GB @ 4800 MT/s |
Ekraan | 16" 16:10, 1920 x 1200, 142 PPI, IPS, 165 Hz |
Salvestusseade | 1 TB, Gigabyte AG450E1024-G |
Kaal | seade 2,280 kg | laadija 0,453 kg |
Ülesehitus ja disain
Gigabyte G6 KF on olemuselt suunatud küll mänguritele, kuid võrreldes näiteks enamike ASUS ROG sülearvutitega, on G6 välimuselt väga minimalistlik ja praktiline. Sülearvuti korpus on valmistatud mustast plastikust ning omab vaid Gigabyte’i logot ja vaevumärgatavat disainielementi vasakus nurgas.
Üks disaini silmapaistvamaid omadusi on hingemehhanism. See võimaldab ekraani sujuvalt avada ja hoiab seda kindlalt igas asendis, ilma liigse kõikumiseta, mis on sageli probleemiks odavamatel mudelitel. Gigabyte ülesehitus on igatepidi soliidne ning maksimaalne avanemisnurk on suurepärane.
Korpuse paksus on umbes 2,6 cm, mis teeb selle oma hinnaklassi ja jõudlust arvestades vägagi õhukeseks. Kaaluga 2,3 kg (+ ~0,5 kg laadija) on see piisavalt kerge, et olla kaasaskantav ning hoolimata plastikust ülesehitusest ei ole see seljakotis kuidagimoodi painduv. Siiski tasub mainida, et matt plastik armastab sõrmejälgi koguda ning vajab seetõttu veidi rohkem puhastamist.
Ühenduspesad
Gigabyte G6 KF pakub suure plusspunktina väga mitmekülgset portide valikut nii vasakul, paremal kui ka tagumisel küljel. Vasakul küljel asuvad kaks USB Type-A porti: üks USB 3.2 Gen 1 ja üks USB 2.0. Lisaks on seal kaks 3,5 mm audio pesa: üks kõrvaklappide ja üks mikrofoni jaoks.
Paremal küljel paikneb USB Type-C 3.2 Gen 2 port, Etherneti (RJ45) port stabiilseks juhtmega internetiühenduseks ning microSD kaardilugeja, mis võimaldab lihtsat ligipääsu mälukaartidele.
Tagaküljel asuvad toitepesa, USB Type-C port, HDMI port ning Mini DisplayPort.
Traadita ühenduse jaoks on G6 varustatud Wi-Fi 6E-ga, mis parandab latentsusaega rahvarohketes kohtades nagu koolid ja ühiselamud.
Ekraan
16-tolline 1920x1200 IPS-ekraan, mille värskendussagedus on 165 Hz, muudab Gigabyte G6 KF-i sobivaks mängimiseks. 16:10 kuvasuhe pakub lisavertikaalset ekraaniruumi, mis on ideaalne tootlikkuse ülesannete jaoks, nagu sirvimine või dokumentidega töötamine. Paneeli 165 Hz värskendussagedus tagab sujuva visuaalse kogemuse, mis on eriti oluline kiiretempolistes mängudes, kus sujuvus on hädavajalik. Samuti toetab ekraan adaptatiivset sünkroonimist, mis aitab vähendada ekraani rebimist intensiivse mängu ajal.
Maksimaalse heledusega 350 niti on ekraani kasutamine õues või eredalt valgustatud ruumides keeruline, kuna peegeldused võivad nähtavust vähendada. See on piirang neile, kes eelistavad mängida või töötada keskkondades, kus on palju ümbritsevat valgust. Ekraan katab umbes 66% sRGB spektrist, mis on mängimiseks ja juhuslikuks meediatarbimiseks piisav, kuid ei vasta professionaalse sisu loomise jaoks vajalikule värvitäpsusele. Kasutajad, kes vajavad täpset värviesitust, näiteks graafilise disaini või fototöötluse jaoks, võivad leida, et ekraan ei vasta nende ootustele.
IPS-tehnoloogia tagab head vaatenurgad, kusjuures äärmuslikest nurkadest vaadates esineb vaid väikest värvimuutust. Ekraan jääb erksaks ja detailseks, ning peegeldust vähendav kate aitab parandada nähtavust enamikus siseruumides.
Mängurite jaoks on oluline kombinatsioon kõrgest värskendussagedusest ja kiirest reageerimisajast. Gigabyte G6 KF-i ekraanil on madal liikumise hägustumine, tagades, et kiire liikumine mängudes kuvatakse sujuvalt, ilma märgatavate järelkujutisteta.
Sisendseadmed
Klaviatuuril on numbriklahvistik, täissuuruses nooleklahvid ja piisavalt hele RGB-valgustus. Klaviatuur on praktiliselt äärest-ääreni, mis võib olla ebamugav ning suure puudusena on sülearvuti nurgad keskmisest teravamad, mis võib samuti omajagu ebameeldiv olla.
Puuteplaat on suur ja täpne (15 x 9 cm), kuid kui enamikel sülearvutitel on puuteplaat võimalikult keskel, siis G6 puhul on puuteplaat tugevalt vasakule hoidev - kasutajatele, kes eelistavad kasutada eraldiseisvat hiirt on see tõenäoliselt suureks plussiks, kuna võimaldab hiirele rohkem liikumisvabadust, kuid tavaolukorras klaviatuuri kasutades võib see pigem häiriv olla.
G6 KF on varustatud 720p veebikaameraga, mis asub ekraani ülemisel raamil. Kvaliteet on videokõnedeks piisav, kuid puuduvad edasijõudnud funktsioonid, nagu näotuvastuse jaoks mõeldud IR-tugi. Hästi valgustatud keskkondades on pilt selge, kuid vähese valguse korral jääb jõudlus alla keskmise, mis on selles kategoorias integreeritud veebikaamerate puhul tavaline.
Heli
Stereokõlarid pakuvad üldiselt rahuldavat heli, kuid on siiski keskpärase kvaliteediga. Kõlarite koguvõimsus on 2x2 W, mis suudab toota piisava helitugevuse igapäevaseks kasutamiseks, kuid kuna bass on nõrgemapoolne, siis heli ei tundu eriti sügavana.
Laiendatavus
Gigabyte G6 KF pakub kasutajatele võimalust laiendada nii salvestusseadet kui ka RAM-i. See tähendab, et tulevikus saab vajadusel suurendada mälu mahtu või lisada täiendavat salvestusruumi, pikendades seeläbi seadme eluiga ja kohandades seda vastavalt kasutaja vajadustele.
Protsessor
Gigabyte G6 KF omab Intel Core i7-13620H protsessorit, mis kuulub Intel Alder Lake H-seeria mobiilprotsessorite hulka. CPU koosneb kümnest tuumast - kuus neist on suure jõudlusega P-tuumad ja neli on energiatõhusad E-tuumad. Hyper-Threading tehnoloogia võimaldab kokku 16 lõime ning protsessori taktsagedus võib ulatuda kuni 4,7 GHz.
Cinebench 2024
Cinebench R23
Cinebench R20
Cinebench R15
Blender
7-Zip
Geekbench 6
Geekbench 5
HWBOT x265
Graafikakaart
NVIDIA GeForce RTX 4060 GPU põhineb Ada Lovelace arhitektuuril ja pakub 8 GB GDDR6 videomälu ning on võimeline jooksutama nõudlikke mange enamasti kõrgetel seadistustel.
3DMark
Blender
Baldur's Gate 3
Call of Duty Modern Warfare 3
Cyberpunk 2077
Dota 2
Ghost of Tsushima
Grand Theft Auto V
Star Wars Jedi Survivor
The Witcher 3
Ladustus
G6 KF on varustatud 1 TB Gigabyte M.2 2280 PCIe Gen 4 SSD-ga, mis pakub andmeedastuskiiruseid kuni 3,5 GB/s ja on igapäevaseks kasutamiseks enam kui piisav. Sülearvutil on kokku kaks M.2 2280 PCIe pesa üks Gen 4 ja teine Gen 3 SSD-pesa, pakkudes nagu eelnevalt ka mainitud võimalust mälumahtu hiljem vastavalt vajadusele laiendada.
Müra ja temperatuur
WINDFORCE jahutussüsteem hoiab temperatuuri kontrolli all, kuid siiski võib ventilaatorite müra intensiivse kasutuse korral olla märgatav, mis võib häirida vaikust eelistavaid kasutajaid. Meelelahutusrežiimis tõuseb müratase (SPL) täiskoormusel kuni 55 dB(A). Märkimisväärselt vaiksema töö saavutamiseks on võimalik kasutada vaikset režiimi, kuid kuna dGPU ei tööta selle režiimi ajal täisvõimsusel, siis vaikus tuleb jõudluse arvelt.
Stressitestide ja intensiivsete mängusessioonide ajal tõusid pinnatemperatuurid kuni 45°C-ni, mis on enamiku kasutajate jaoks talutav. Nende testide käigus saavutas CPU maksimaalseks temperatuuriks 90°C, samas kui GPU temperatuur tõusis 70°C-ni. Kuigi need temperatuurid on kõrged, on need mänguri sülearvutite puhul tugeva koormuse all tavalised, näidates, et jahutussüsteem hoiab tõhusalt ära ülekuumenemise, ohverdamata seejuures jõudlust.
Aku kestvus
73 Whr aku pakub tüüpilist mänguri sülearvuti jõudlust, võimaldades umbes 2 tundi mängimist ja umbes 4 tundi juhuslikku sirvimist ja video taasesitust. Praktilises veebisirvimise testis saavutab Gigabyte G6 aku tööaja 7 tundi ja 30 minutit. Aku kestvus ei ole eriti muljetavaldav, kuid vastab sellele, mida selles kategoorias oodata võib.
Kokkuvõte
Gigabyte G6 KF (2023) sobib kasutajatele, kes otsivad taskukohast mänguritele suunatud sülearvutit kus jõudlus on esikohal. Loomulikult tuleb olla teadlik kompromissidest, mis paratamatult tekivad – G6 puhul näiteks keskmisest madalam ekraanitäpsus ja -heledus, kõlarid ja aku kestvus.