DeepCool LS720 WH

DeepCool on turule toonud uued vesijahutid LS720, LS520 ning LS320 (360 mm, 240 mm ja 120 mm). Vesijahutite valik on tänapäeval vägagi kirju, mistõttu võib selle „õige“ leidmine olla küllaltki aeganõudev ning keeruline, õnneks omab DeepCool aga nii mõndagi eelist teiste jahutite ees!

DeepCool LS seeria valge mudel omab kolme erineva alatooniga valget ülesehitust, mis jätab huvitava ning efektse esmamulje. Radiaator on pehmem/soojem luuvalge ning ventilaatorite plastikust osad on omaette jahedamat/külmemat valget värvi võrreldes ventilaatori ja torustiku kattega. Tegemist võib olla nii tahtliku erinevuse kui ka erinevate materjalide planeerimata kokkumänguga, kuid tulemus on kena ega riiva silma.

Ventilaatoritena on kasutusel DeepCool FC120 PWM A-RGB ning nagu nimigi juba vihjab, tegu on 120 mm ventilaatoritega. Olenevalt toote mudelist tuleb kaasa ka vastav arv ventilaatoreid. Ventilaatorid töötavad vahemikus 550 kuni 2250 pööret minutis ja omavad PWM ühendusega pesa (ahela viimane üleminek). Lisaks on tugi adresseeritavale RGB LED kontrollile. Soovi korral saab kasutaja sünkroniseerida värvivalikut kas emaplaadi või mõne kolmanda osapoole RGB valgustuse ülesehitusega. Ventilaatorite labad on poolenisti läbipaistvad, mis võimaldavad valgusefektidel paremini esile tulla.

Ventilaatorite nurkadesse on DeepCool paigutanud kummist kinnitused, ning need ulatuvad ühest otsast teise. Tihtipeale tootjad paigutavad kinnitused ainult ühele poole või on asendanud need lihtsalt vahtplastiga, mis on tihtipeale nõrga liimiga kinnitatud ja kipuvad juba esimesel korral juba ära libisema. Siinkohal ei ole DeepCool kitsi olnud ning kummist kinnitused on väga teretulnud just oma müra summutavate omaduste poolest.

DeepCool FC120 ventilaatorid omavad unikaalset ühenduspesa, tänu unikaalsusele saab mitu ventilaatorit kergelt üksteise külge ühendada ning lisaks on kaablid mõnusalt paraja pikkusega. RGB kaablimajandus võib olla päris tüütu, eriti kui ühe ventilaatori küljest tuleb PWM kontrolljuhe ning teine juhe veel otsa valgustuse jaoks. Antud olukorras juhe on piisava pikkusega, et saavutada ühendus teise ventilaatoriga ning ühe juhtme kaudu kantakse edasi nii valgussignaal kui ka PWM, mis teeb kaablimajanduse tunduvalt mugavamaks, kuid negatiivne osa seisneb selles, et tegu on unikaalse pesaga ning kontrollimiseks on vaja unikaalset kaablit, mis omab standardseid otsasid. Juhul kui üleminekukaabel läheb kaduma, siis ventilaatorite kontrollimine muutub praktiliselt võimatuks.

Radiaator ise on 27 mm paks ning on valmistatud alumiiniumist. Vesijahutit ei ole võimalik hooldada, kuid see-eest garantiid on antud tervelt 5 aastat! Radiaatori veepaagi ühes otsas asub väike DeepCooli minimalistlik logo ning teisele poole on kinnitud DeepCooli poolt arendatud lekkevastane tehnoloogia. Tegemist on rõhu vabastamisel põhineva tehnoloogiaga, mis aitab vesijahutil saavutada automaatset rõhu tasakaalu jahutis ning seeläbi parandab seadme tööohutust.

Radiaatori kogupikkus on 402 millimeetrit. Torude pikkuses on 410 millimeetrit – torud meile isiklikult väga meeldivad olles väga robustsed ja piisavalt paksud.

Radiaatori kogupikkus on 402 millimeetrit. Torude pikkuseks on 410 millimeetrit – torud meile isiklikult väga meeldivad olles väga robustsed ja piisavalt paksud.

Sarnaselt varasemate seeria jahutitega on DeepCool võtnud pumba väljaehitamisel lähenemise teha kõik disain ja arendus iseseisvalt, kui enamus kõik-ühes-vesijahuteid põhinevad samal disainil, siis DeepCool suudab siinkohal pakkuda omapärast ja unikaalset välimust ja ka ülesehitust. Sama ülesehituse rakendamine on ka põhjuseks, miks enamus vesijahuteid on väga sarnasete võimsustega ning tootjatel on võimalus ainult välimusega ennast „huvitavaks“ teha. DeepCooli pump töötab 3100 pööret minutis ja on DC kontrolliga, jahutusplaadina on kasutatud vaske ning pump tarbib töötades 5.64 vatti (12 V * 0.47 A).

Jahuti pumbaks on DeepCooli 4. generatsiooni ülesehitus, uus generatsioon tõi endaga kaasa uuenenud jahutusplaadi mikrokanalid ning võimsama kolmefaasilise mootori. Jahutusplokile on termopasta juba eelnevalt tehasest paigaldatud, siinkohal ka märkus, et süsteemi heaolu mõttes võiks termopastat ise siiski teatud aja tagant vahetada. Jahutusploki küljest tulevad torud on piisavalt liikuvad, et tagada probleemivaba paigaldus.

Jahutusploki peal on kasutatud infinity mirror välimust, mida pildile jäädvustada küll ülimalt keeruline, kuid oma silmaga nähes on tegemist väga pilkupüüdva välimusega. Huvitava detailina võimaldab DeepCool enda kodulehelt alla laadida joonised, mille põhjal saab lasta kas välja printida või ise disainida plokipealsele kaitsmele endale meelepärane disain, lisa kinnitus tuleb jahutiga kaasa.

Paigaldamise protsess on sarnane teiste vesihajutite paigaldamisele, jahutil puudub tehasest eelnevalt külge paigaldatud ülesehitus (AMD/Intel), kuid see on omas mõttes positiivne – kui varem oli domineerivaks platvormiks Intel, siis tänapäeval on leerid jagunenud küllaltki võrdseks ning tootjapoolne paigaldamine ei ole enam niivõrd mõttekas.

Arvuti

Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 10
Graafikakaart: Nvidia GTX 1080 Founders Edition
Protsessor: Intel Core i7-5820K
Mälud: Kingston HyperX Predator 16GB (4x4GB) DDR4 DRAM 3200MHz
Emaplaat: ASRock Fatal1ty X99 Killer SLI
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Toiteplokk: Corsair AX1200i

Tulemused

Jahuteid testiti AIDA64 EXTREME programmiga. Kõik jahutid olid seatud maksimaalse jahutuse peale, millega seoses siis ventilaator(id) või pump töötas täisvõimsuse juures. Iga test kestis 30 minutit. Protsessori ülekiirendus oli seatud emaplaadi poolt automaatselt, milleks oli 4,4 GHz 1.285 V juures. Protsessorit oleks saanud veel kaugemale lükata, kuid otsustamise seada ohutu 4,4 GHz ülekiirenduse, mis OCCT programmi jaoks on 33,3%. Toatemperatuur testimise käigus oli 22,5 kraadi. Tulemuste puhul tuleks arvestada kuni pluss või miinus üks kraad saadud tulemuste suhtes. Jahutite puhul sai kasutatud ARCTIC MX-4 termopastat.

Nimekirjas võib esineda jahuteid, mis ei ole toetatud Intel LGA 2011 platvormidel, sellistel juhtudel tuleks arvestada, et jahutite jahutusvõimsus on toodud üle võrdlusena mõne muu testsüsteemi pealt. Ülesehitus näeks välja järgnev: kontrolljahutiga tehakse testid jahutuse testplatvormil ja kõrvalisel platvormil ning testitav jahuti testitakse ainult kõrvalisel platvormil ning seejärel tehakse vastavad arvutused, et teisendada tulemus ülevaategraafikule. Kontrolljahutitena on enamasti kasutusel kolm erinevat jahutit, et tagada parim teisendus.

AIDA64 Extreme

AIDA64 Extreme OC

Kokkuvõte

Üldine lõppsõna - tegu on suurpärase jahutiga, olgu siis otsustajaks jahutusvõimsus või välimus. 100% võimsuse juures on jahuti küll üsnagi lärmakas, kuid see kehtib enamasti ka teiste jahutite kohta ning on tavapärane, et jahuti vajab natuke PWM kumerusega mängimist, et saavutada ideaalne helitase. Platvormi toe poolest ei pea muretsema, kuna toetatud on nii uus LGA 1700 kui ka varsti turule saabuv AMD AM5 ülesehitus. Paigalduse poolest on raske võtta seisukohta, sest mõni tegevus või ülesehitus oleks võinud olla natuke rohkem kasutajasõbralikum, kuid paigaldus ei ole kergem ega ka mitte raksem võrreldes teiste vesijahutitega. Ventilaatorite ülesehituse poolest saab DeepCool kindla soovituse, sest mida vähem on kaablimajandust, seda mugavam on see kasutajale, isegi kui sellega kaasneb unikaalse kaabli kasutamine, mis on igati parem kui kolme erineva ventilaatori valguste- ja toitekaablitega majandmine. Lisaks välimus on väga soliidne ning meeldiv üllatus on see, et tootja annab professionaalsed joonised kasutajatele, et nad saaksid disainida endale meelepärase katte jahutusplokile.

Lisainfo

DeepCool LS720 WH

sample-image

Vaata edasimüüjat

Similar Articles