Corsair Virtuoso RGB Wireless

Corsair on teadatuntud eelkõige oma hea kvaliteedi, kuid siiski vägagi taskukohaste hindade poolest. Nüüd on Corsair aga võtnud käsile midagi hoopiski muud – 180€ peakomplekt, kus kompromisse ei tehta.

Pakend ja sisu

Kui viimasel ajal oleme üritanud tasapisi pakendite infot ülevaadetes aina vähemaks kärpida, siis siinkohal seda teha oleks lihtsalt patt, sest pakendatud on vägagi… huvitavalt. Pakendi pealmine osa on üsna tavapärane ning tavapäratu on vaid värvivalik – pakendi pealmiselt osalt on eemaldatud on traditsiooniline kollane värv ning seevastu on see lisatud karbi peale. Karbi sees on klapid paigutatud paksu PVC plastvahu peale ning mõlemad padjad on ümbritsetud paksu plastikrõngaga, et vältida muljumist.



Plastvahu all asub paksust papist karp, kus sees asub kõik vajalik – USB Dongle, Type-C laadimisjuhe (1.9 m pikk), mikrofon ning 3.5 mm audio jack (1.5 m).

Välimus ja valgustus

Klapid näevad välja kaunid ning kvaliteetsed. Terasest karkass jätab kõrge hinnaklassi mulje ning valgustus võib täisvõimsusel mõjuda kui taskulamp – soovitame iCUE programmist heledust maha keerata. Ainuke negatiivne punkt on siinkohal klappide pealmine osa. Peegeldav ja läikiv plastik võtab imekergelt külge näpujälgi ja tolmu, mis võib osutuda inetuks, aga üldiselt on see ka ainuke osa klappidest, mis pidevat hooldust vajab.

Valgustuse poolest siis veel niipalju, et kui kasutajale valgustus meeldib, siis on võimalus valida 17 erineva režiimi seast (ning igaühel neist on võimalik valida kiiruste/värvide/liikumissuundade seast meelepäraseim) ning kui nendest ükski ei sobi, siis ka täiesti enda omi luua.

Klappe on võimalik pöörata 180°, tänu millele saab klappe kaelas kandes ise valida kummale poole jäävad padjad. Klapid ei liigu kergelt, mis teeb kogu ülesehituse vastupidavamaks vältides siia-sinna tilbendamist kui seda vaja ei ole. Paremal klapil asub helirullik, mis nõuab korralikku rullimist, et heli suurtes kogustes tõsta ning nupp, mis võimaldab valida juhtmevaba ning USB ühenduse vahel.

Vasakul klapil asub Type-C pesa, LED indikaator mis näitab aku olekut, audio jack’i pesa ning mikrofoni pesa.

Mugavus

Padjad ning peatugi on kaetud kunstnahaga ning täidetud mäluvahuga. Mõlemad on väga mugavad ning padjad katavad ideaalselt terve kõrva. Meessoost kolleegid küll heitsid ette, et pikemaajalisel kasutamisel kipuvad klapid pigistama, aga eks see oleneb peakujust.

Klappe on võimalik suurendada kuni kümme astet, iga aste on märgitud ka ära, et kasutaja saaks olla kindel, et mõlemad klapid on pikendatud sama astme võrra. Lisaks on kõik kaablid põimitud.

Levi ja aku vastupidavus

USB dongle ühildub klappidega 2.4 GHz raadiolainete kaudu ning on võimeline dünaamiliselt valima kõige selgema sageduse. Lubatud levipikkusest peavad klapid probleemideta kinni ning kui majas suuri takistusi pole (nagu näiteks külmkapp vms elektroonika), siis veavad klapid 15-20 meetrit välja probleemideta. Kui arvuti ning klappide vahele jääb aga mitu paksu seina, siis võib levi olla ka 10 meetri ringis. Lisaks on USB dongle LED valgustusega ning kuvab värvide kaudu ära, kas klapid on ühendunud või mitte.

Corsair ise reklaamib oma vastupidavust kuni 20 tundi, kuid mitmete testide tulemusena kinnitame, et kohati võib see arv ulatuda hoopis kuni 30 tunnini olenevalt sellest, kas RGB on sisse või välja lülitatud. Rahulik naisehääl annab teada, kui klapid on tühjaks saamas, kuid ka siis on sul veel tund kuni kaks aega, kuni need täitsa välja lülituvad. Hea lisana on võimalik neid ka laadida ja kasutata samaaegselt. Lisaks on Corsair sisse ehitanud huvitava unerežiimi – isegi kui unustad heli käima, siis klapid saavad sellest aru kasutades aktseleromeetrit, ehk kui klapid ei tuvasta mingitki liikumist teatud aja jooksul (mida saad seadistada iCUE programmis), siis klapid lähevad unerežiimi ning nii kui need uuesti kätte võtad, lülituvad klapid uuesti sisse.

Heli kvaliteet

Väga mõnus on näha Corsairilt klappe, milles on 7.1 surround ka juhtmevabale versioonile! Kuid helist üldiselt – „out-of-the-box“ on klappide heli üsnagi keskpärane nii juhtmevaba kui ka juhtmega ühenduse korral. See on tõenäoliselt selleks, et motiveerida kasutajat vastavalt oma soovidele ja vajadustele iCUE ekvalaiserit kasutama. Aga kui see nüanss välja arvata, siis klapid on ülimalt head! Corsair on selle lihtsustamiseks teinud ka viis erinevat näidist ning soovi korral saab kasutaja neid ka modifitseerida. Valmis tehtud valikute seas on: originaaheli, kino (filmidele), FPS, vestlus ning bassivõimendus.

Mikrofon ja selle kvaliteet

Mikrofon on täielikult eemaldatav ning ühildub klappidega mini USB kaudu. Nupp mikrofoni vaigistamiseks asub selle enda peal, mis on vägagi huvitav lähenemine. Kui see on vaigistatud, siis kuvab mikrofoni ots punast ning kui sisse lülitatud, siis rohelist värvi. Lisaks on iCUE abil võimalik neid värve muuta. Meie küll ei suutnud aru saada, kes seda funktsiooni reaalselt tahaks, kuna see tegelikult hajutab tähelepanu meeletult, aga õnneks on valgustus võimalik iCUE abil kergelt välja lülitada. Heligi on ülimalt puhas ning selge.

Lisainfo

Corsair Virtuoso RGB Wireless

sample-image

Similar Articles