Corsair STRAFE RGB MK.2

Veidi üle kolme aasta tagasi avalikustas Corsair oma esimese mehaanilise klaviatuuri STRAFE RGB MX, mis oli lihtne, ent samas usaldusväärne klaviatuur. Selles ülevaates tutvustame aga selle järeltulijat – STRAFE RGB MK.2, mis peaks omama piisavalt lisafunktsioone ka kõige nõudlikumale kasutajale.

Pakend

Nagu traditsiooniliselt ikka, on Corsair’i tunnusvärvid must ning kollane ning nii ka selle toote puhul. Pakendi esiosal on lausa kolmes kohas märgitud, et tegemist on Cherry MX switchidega, mis on kullast kontaktidega. Välja on ka toodud 8MB mälu profiilide jaoks ning dünaamiline mitmevärviline valgustus igas klahvis.

Tagaosal on välja toodud teised tähtsad funktsioonid, milleks on näiteks: FPS ja MOBA lisaklahvid, multimeedia kontroll, USB port, Win Lock nupp, eemaldatav randmetugi ning 100% anti-ghosting.

Disain

Välimuselt on MK.2 justkui segu MX ja K70 klaviatuuridest. Suuremas osas on MK.2 valmistatud matt-plastikust, kuid siin-seal leiab ka alumiiniumist detaile. Klaviatuur on üsnagi raske, kuid see-eest ka vastupidav ning elab kukkumised kenasti üle.

Paremal ülemises nurgas asetsevad võrreldes paljude konkurentidega meedianupud – rullik helitugevuse muutmiseks, nupp heli silmapilkseks vaigistamiseks ning neli klahvi audio edasi-tagasi-pausile panekuks.

Klahvid

Klahvid on nii pimedas kui ka valges kergesti äratuntavad ning kaasa tuleb nii FPS kui ka MOBA erilise kujuga vahetatavad lisanupud. Klaviatuur on full size ning kõigele lisaks on olemas veel kolm nuppu vasakus ülemises nurgas - kollane vahetab režiime, valge heledust ning punane on nn gaming mode, kus nii Window klahv ja alt + tab kombinatsioon on välja lülitatud. Kui nuppude värvid muutuvad vastavalt valitud režiimile.

Ostes MK.2-e, on kasutajal võimalus valida MX Red ja MX Silent klahvide vahel – meie saime ülevaateks Red versiooni. Suurt vahet nende vahel ei ole, sest ka Red võimaldab vaikselt tegutseda, mõlemad on RGB versioonid ning karakteristik on mõlemal lineaarne.

Kui kasutajale ei meeldi mustad klahvid, siis on alati võimalik soetada kas Corsair’i enda või kolmanda osapoole klahve. Tuntud klahvide edasimüüad on näiteks WASD Keyboards, MAX Keyboard või kasvõi AliExpress’i müüad.

Lisad

Klaviatuuriga on kaasas kaheks jagatud USB kaabel ning eemaldatav silikoonilisest mustriga plastikust randmetugi. Tagaosal asetseb üks USB 2.0 port, kuhu on võimalik kasvõi telefon laadima panna, ehk võimsust on seal piisavalt, küll aga ei ole klaviatuurid pordid loodud andmete edastamiseks.

STRAFE toetab ka CUE (Corsair Utility Engine) programmi, mis taaskord pälvib vaid meie kiidusõnu – programm on visuaalselt ligitõmbav, kiire ning funktsioonirikas, mida kahjuks ei saa me hetkel mitte ühegi teise sarnase programmi kohta öelda. Lugedes paljude kasutajate kaebusi seoses CUE keerukusega, siis jah, see on “keerulisem” kui paljud teised, kuna funktsioone on ju rohkem ning kõik tuleb kuskile mahutada. 15-minutiline tutvumine peaks olema piisav, et kõigele pihta saada.

CUE abil saab valida kokku üheksa erineva valmis režiimi vahel ning ekstra viis, mida on võimalik vastavalt enda soovidele. Igale mängule/programmile on võimalus seadistada erinev värvilahendus. Iga režiimi puhul saab valida kiirust, heledust, start-stop tsüklit, suunda ning mitmeid muidki valikuid. Igat režiimi kujutatakse ka programmis, et ka valgustatud toas oleks kerge erinevusi märgata.

Samuti saab CUE abil lisada makrosid, klahve ja meedia nuppe ümber seadistada, kasutada taimerit enda tulemuste täpseks jälgimiseks, muuta profiilinupu ja Win Locki seadistusi ning värve. Kõigele lisaks on Corsair andnud kasutajatele vabaduse luua meelepäraseid režiime ise juurde ning neid teistega jagada. Ehk kui kasutaja ei leia endale sobivat värvilahendust, siis alati on võimalik see kas ise teha või kogukonna poole pöörduda.

Kasutus igapäevaselt

Minu jaoks oli tegemist esimese mehaanilise klaviatuuriga, mille ma reaalselt kasutusse võtsin. Eelnevalt eelistasin Razer DeathStalker Chroma’t. Üllataval kombel polnud üleminek eriti problemaatiline, esialgu küll kippus käsi valet klahvi vajutama, kuid paari päevaga harjusin ära ning seejuures oli randmetugi tohutult abiks.

Klaviatuuri testisime mitmetes mängudes: Counter-Strike: Global Offensive, The Witcher 3: Wild Hunt, PAYDAY 2 ning Guild Wars 2. Oma ootustele vastas MK.2 igas mängus, klaviatuur oli kiire ja täpne.

Kokkuvõte

Corsair on alati olnud nii kvaliteedi ja funktsionaalsuse kui ka välimuse poolest turul väga nõutud ja austatud ettevõte ning ka MK.2 ei ole kuidagi alla jäänud. Hetke seisuga on tegemist meie arvates parima klaviatuuriga, eelkõige oma multifunktsionaalsuse tõttu. Kui kasutaja just ei oota Corsair’i uusimat juhtmevaba versiooni, siis soovitame soojalt MK.2 soetada ning muuta oma laud värvikirevaks.

Lisainfo

Corsair STRAFE RGB MK.2

sample-image

Similar Articles