Corsair SF750 Platinum
Corsair SF750 on kõige võimsam ja üks parimatest SFX toiteplokkidest, hetkel võimalik soetada on. Samas mida väiksem ja võimsam on toode, seda kallim hinnasilt tavaliselt küljes on ning see kehtib ka eelpoolnimetatud toote kohta. Kui on just vaja sellist võimsust nii väikses pakis, ole valmis ka maksma 180 eurot.
Pakend
Pakendi esiosa on disainitud Corsair’i jaoks tavapäratu pikslise mustriga. Esiosalt leiab kujutise toitest ning paari sõnaga on kirjeldatud peamiseid funktsioone – täielikult modulaarsed kaablid, Jaapanis toodetud takistid ning low-noise režiim.
Pakendi tagaosal on kirjutatud kolmerealine kokkuvõte seitsmes keeles, paar pilti ning kaks graafikut efektiivsuse ning mürataseme kohta.
Kaablid
Kõik kaablid on modulaarsed ning hea on näha SFX toiteplokki, millel on 2x kaheksa pinnilist konnektorit. Kõikide kaablite juhtmed on kaetud ümbristega, mis jätab väga hea mulje ja mida on mõnus näha sellise hinna juures.
Kui kasutada toiteplokki eesmärgipäraselt ehk siis panna SFX korpusesse, ei tohiks probleeme tekkida, kuna kaablid on just paraja pikkusega ning ei peaks ette jääma. Juhul kui soov on vahepeal liikuda näiteks ATX süsteemi peale võib tekkida probleeme kuna kaablid jäävad lühikeseks.
Sisu
Üsnagi pikk aeg on möödas esimestest Corsairi SF seeria toiteplokkide tulekust turule. Kõrgelt olid hinnatud nii SF600 kui ka SF450, kuid millest viimane jääb meie arvates veidi nõrgaks arvestades tänapäeva tehnoloogiat. Nimetatud toiteplokid tulid turule siis kui kasutusel olid protsessorid, mille tuumade arv oli tavakasutajal keskmiselt neli. Tänaseks oleme jõudnud hetke, kus nii AMD kui ka Intel on turule toonud kaheksa tuumaga protsessorid tavakasutajatele ning EPS ühendusi on vaja rohkem kui üks.
Juhul kui tead ette, et piisab ühest EPS ühendusest, kuid ikkagi on vaja SFX suuruses toiteplokki, võid julgelt heita pilgu SF600-le, kuid pead kontrollima ega teistest ühenduspesadest ei tule puudust. Antud olukorras on SF750 ainulaadne turul ning siiamaani tuntud SFX toiteplokkide tootja SilverStone ei oma ühtegi 750W toiteplokki.
Tavalise ATX toiteploki valimisel ei pööra paljud tähelepanu efektiivsuse näitajale (kuld, pronks, plaatinud jne), siis SFX toiteplokkide puhul on tegu väga tähtsa näitajaga. Mitte ainult ei mõjuta see elektriarvet ja kui efektiivselt toiteplokk töötab, vaid on ka suureks näitaks kui palju lärmi ja kuumust toiteplokk tekitab.
Kui toiteplokk on ebaefektiivne läheb osa sissetulevast elektrit raisku, mis omakorda läheb edasi kuumuseks, mille jaoks on toiteplokkides ventilaatorid ja jahutusplokid. Kuid mida efektiivsem on toiteplokk, seda vähem kuumust ta tekitab ja seda vaiksemalt saab ventilaator töötada või saab üldse olla passiivses olekus. Toiteploki alusplatvorm on tehtud Greate Walli poolt, mis muidugi ei tähenda, et kõik au peaks kuuluma neile, vaid ikkagi on tegu kahe firma koostöö käigus tekkinud tootega. Toiteploki sees kasutatavad komponendid on kõrge kvaliteediga, millest tulenevalt on ka toiteplokil seitsme-aastane garantii.
Mõnele võib tulla üllatuseks, kuid ventilaator ei ole uuenenud ning jätkuvalt on tegu NR092L ventilaatoriga – me isiklikult lootsime näha ikka Corsairi uuemat tüüpi ventilaatorit nagu fluid dynamic, kuid Corsair tundub olevat päris enesekindel, et nimetatud ventilaator peab garantii lõpuni vastu. Ventilaator ise töötab pool-passiivsena, mis aitab tal arvatavasti kauem vastu pidada ning mille tõttu puudub võimalus seadistada ventilaator aktiivselt töötama.
Testimine
Tegu on meie teise toiteplokki ülevaatega, seega endiselt võtsime asja rahulikult ja testisime kokku nelja toiteplokki. Tulemuste näitamiseks võtsime järgmised näitajad – tulevikus üritame kindalt laiendada oma testimistulemusi.
• Rail Load Regulation
• Average Efficiency
• Rail Transient Response
• Rail Ripple
Rail Load Regulation
Average Efficiency
Rail Transient Response
Rail Ripple
Kokkuvõte
Tegemist on ääretult võimsa, efektiivse ning töötamise ajal vaikse toitega. Suure boonusena on see veel täiesti modulaarne ning iga kaabel on eraldi põimitud. Lausa seitse aastat garantiid on igati teretulnud. Samas on tegu üsnagi kalli toitega, mida ei saa muuta pool-passiivsest täielikult aktiivseks, samas kui rahakott võimaldab, siis miks ka mitte. Meie soovitame!