Corsair Ironclaw RGB Wireless
Corsair on viimasel ajal võtnud käsile mitmeid vanemaid populaarseid hiiri ning teinud neid veelgi paremaks. Nii ka Ironclaw RGB puhul – lisatud on juurde kolm programmeritavat nuppu ning juhtmevaba (ja ka juhtmega) disain. Ja hind muutus vaid 20 eurot!
Pakend ja sisu
Pakendi poolest on Ironclaw RGB Wireless identne oma eelkäijaga. Pakend on Corsairile omastes toonides – must ja kollane. Pakendi tagaosal on lühidalt selgitatud peamiseid funktsioone: kümme programmeeritavat nuppu, kuni 18 000 DPI optiline sensor, juhtmevaba (2.4 GHz) + Bluetooth + juhtmega ühendus, 50 miljonit klahvivajutust vastupidav ning kvaliteetne disain.
Hiirega tuleb kaasa 2.4 GHz adapter, laadimisjuhe, micro-USB-to-USB vahelüli ning kasutusjuhendid.
Disain
Ironclaw on valmistatud mõeldes eelkõige suuremate kätega kasutajatele – hiir on kõrgem, laiem ja suurem kui tavapärased hiired, kuid huvitaval kombel on suudetud hiir teha nii mugavaks, et ka pisemate käte jaoks tundub kõik väga mugav olevat.
Võrreldes eelmise Ironclaw’iga on uuel seitsme programmeeritava nupu asemel neid kokku kümme. Viis neist asuvad pöidla juures ja kaks rulliku kohal ning muidugi on nii rullik kui ka klahvid eraldi programmeeritavad. Ka valgustust on küllaga – valgustatud on hiire peal asuv Corsairi logo, esiosa ning rullik.
Mõlemad küljed on kaetud kummise mustriga ning kuna muster on üsnagi sügav, siis ei tohiks tekkida probleme ka kulumisega.
Sniper Mode
Väga huvitavaks lisaks on hiirel nn Sniper mode, mida all hoides muutub Ironclawi DPI koheselt madalaks (vaikimisi 400 DPI, iCUE abil loomulikult muudetav) võimaldades snaipriga sihtides täpsemaid liigutusi.
Juhtmevaba ühendus
Hiirt saab kasutada nii Bluetoothi kui ka 2.4 GHz dongle’i abil, kuid silmas tuleb pidada, et Bluetoothi puhul ei tööta iCUE. Lisaks saab kasutada hiirt ka juhtmega, ehk kui aku saab tühjaks, siis laadija abil saab kasutamist probleemideta jätkata.
iCUE
iCUE on alati olnud kas väga armastatud või väga vihatud programm – kasutajad, kellele meeldib lihtne ja otsekohene disain ei kannata iCUE-d ning need, kellele meeldib detailsus ja suur kasutusala armastavad. iCue on olnud alati väga detailne, mistõttu võib see esmapilgul tunduda ehk keeruline, kuid iCUE-ga pole meil isiklikult kunagi probleeme olnud. Iga pisiasi on detailsusteni planeeritud ning programm on ilus ja kiire.
iCUE abil saab programmeerida nuppe, seadistada DPI-d, luua makrosid, muuta valgustust ja palju muud.
Kokkuvõte
Hiir töötab hästi ja kvaliteetselt, on mugav nii suurtele kui ka väikestele. Ainuke miinus on Bluetooth – üldjuhul eeldaks, et kõik ühendumisvõimalused on võrdsed, aga võta näpust! iCUE abil programmeeritud nupud lakkavad töötamast ning seetõttu ei näe ka aku protsenti.