Corsair Dark Core RGB

Kui räägime hiirtest, siis Corsair on alati olnud julge ning iga hiirega katsetanud uusi funktsioone. Nende uusim hiir Dark Core RGB on justkui kõik Corsair’i hiired ühes.

Pakend ja sisu

Dark Core RGB pakend on sarnane teiste Corsair’i toodetega, kuna nemad on hetkel ainukesed, kes kasutavad pakendite esile toomiseks kollaseid toone. Samuti on nad turul jäänud hästi silma pakendite hea kvaliteedi tõttu – hetkel kogub populaarsust raamatulaadne disain, kus siis kasutajal on võimalik toodet katsuda ilma seda pakendist välja võtma ning kui näiteks ASUS kasutab selliste pakendite koos hoidmiseks velcrot, siis Corsair on läinud pisikeste magnetite teed, mis teeb välimuse palju viisakamaks.

Pakendi esiosal on toodud välja Dark Core’i peamised funktsioonid – 1ms ülikiire reaktsiooniaeg, 16 000 DPI optiline sensor ning mustriline pealmine osa koos vahetatava küljetoega. Hiir on paigutatud väga turvaliselt, lausa nii, et toote kätte saamine võtab korralikult aega.

Pakendi tagaosal on funktsioonid täpsemalt lahti seletatud ning rõhutud on mitmele keelele – kogu pakendil olev tekst on tõlgitud viite erinevasse keelde. Tegemist on RGB hiirega ning kui täpsem olla, siis Dark Core omab kolmetsoonilist valgustust. Professionaalsete mängurite meeleheaks on hiirel kokku üheksa programmeeritavat nuppu, uued Omronid, mis peaksid vastu pidama 50 miljonit klikki ning pikkadeks mängusessioonideks loodud hiirepealne muster.

Hiir toetab mitmeid erinevaid kasutusviise, mistõttu on ka lisavidinaid sellel rohkem. Laadimiseks ja juhtmega mängimiseks on kasutajale kaasa antud ligi kahemeetrine punutud USB kaabel, juhtmevabaks ühenduseks USB adapter ning levi suurendamiseks või laadija pikendamiseks USB to micro USB adapter ning nagu ka iga toote puhul ikka, leiab pakendist ka kasutusjuhendi. Hiire parem pool on vahetatav, kaasa tuleb üks varujupp, mis võimaldab kasutajal toetada väikest sõrme hiirel mitte hiirematil.

Hiire ehitus

Dark Core on enamike teiste hiirtega võrreldes sama pikk, kuid see-eest veidi laiem. Vasakult küljelt võib leida kolm ning vasaku klõpsu pealt kaks programmeeritavat nuppu. nuppude kõrval asub multifunktsionaalne led indikaator, mis üldjuhul näitab kasutajatele nende DPI suurust, laadides aku olekut ning arvutiga ühendades ühenduse tüüpi. Esialgu on klõpsud programmeeritud DPI-d suurendama ja vähendama, kuid kõiki funktsioone saab muuta Corsair’i CUE programmi abil.

Ainukesed miinused, mille meie ehituse puhul suutsime leida olid ülimalt raskelt vajutatav rullik ning hiire suhteliselt suur kaal (mis on samas loogiline, tegemist on siiski juhtmevaba hiirega), kuid kõik need on samas individuaalsed, paljud ei kasuta rullikut nupuna ning suuremat kaalu tasuks juhtmevabalt hiirelt oodata

Hiir on kaetud täpilise mustriga, et tagada parem mugavus pikkadel mängusessioonidel ning nii see tõepoolest ka on. Hiir tundub esialgu suhteliselt libe, võib-olla isegi libedam kui tavalised hiired, kuid ilmselgelt pärast mõnda aega hakkab peopesa higistama ning siis on hiire mugavus eriti hästi tunda – käsi ei libise ning materjal on käele väga mugav.

Hiirematil liigub hiir kiiresti ning täpselt. Dark Core’i all on nupud, mis võimaldavad sisse lülitada hiire 2.4 GHz juhtmevaba ühenduse ja/või Bluetoothi.

RGB valgustus

Valgustust peaks Dark Core’il olema piisavalt – valgustatud on rullik, hiire peal asuv logo, mõlemad küljed ning vasak nuppudevaheline ala. Valgustusel on kokku kolm tsooni, mida saab eraldi seadistada. Kahjuks pole Corsair küll režiimide valikut just kõige laialdasemaks teinud – saadaval on kokku neli režiimi: vikerkaar, vilkumine, staatiline ning värvide vahetus ning muidugi on võimalik soovi korral valgustus ka välja lülitada.

Aku vastupidavus

Ilmselgelt ei saa võimsalt hiirelt väga pikka vastupidavust oodata, Dark Core peab keskmiselt vastu ühe ööpäeva, kui seda vahepeal välja ei lülitata. Corsair ise soovitab arvuti juurest lahkudes hiire välja lülitada, kuna automaatne unerežiim siiski tühjendab aja jooksul akut. Laadimine võtab 0-100% aega umbes kolm tundi, kuid ilmselgelt oleneb see ka USB kaabli võimsusest. Kui kasutaja soovib kindlasti kasutada Dark Core’i juhtmevabalt, siis on võimalus osta Dark Core SE versioon, mis on ühilduv Corsair’i chargepad’idega, mis laevad hiirt kasutamise ajal.

CUE programm

Corsair’i enamike toodetega tuleb kaasa CUE (Corsair Utility Engine) programm, mis siis võimaldab kasutajatel jälgida oma toote olukorda ning muuta valgustust ning seadeid. Osad kasutajad on kurtnud, et CUE programm on keeruline ning kole, kuid meie ei nõustu sellega absoluutselt mitte – programm on selge ja lihtne, kuid samas elegantselt ilus, seadeid on küllalt ning programmi jooksutamine ei tekita probleeme isegi kui ühendatud on mitu toodet – neile, kes arvavad, et CUE on kehv soovitame töötada ASUS-e Aura programmiga, mis pidevalt kokku jookseb, ning seadistused täielikult puuduvad.

Nagu RGB valgustuse lõigus mainitud, siis režiimide valik on suhteliselt kasin, kuid see-eest on seadetega hulganisti vaeva nähtud. Toote seadetes on võimalik näha nii aku protsenti kui ka ühenduse tüüpi. Lisaks on võimalik seadistada hiir ennast kinda aja pärast välja lülitama, lülitada sisse energiarežiim ning näidata aku olekut tegumiribal. Lisaks kõigele on CUE programmi abil võimalik kiirelt ligi pääseda Corsair’i veebilehele, foorumitele, Twitterile ja Facebookile ning abikeskusesse. Samuti saab väga täpselt seadistada DPI-d, jõudlust ning iga nupu funktsiooni.

Kokkuvõte

Dark Core RGB on meie arvates vägagi oma hinda väärt. Hiir on mugav ja täpne, materjal on mõnus ning visuaalselt ligitõmbavad on nii Dark Core ise kui ka CUE. Multifunktsionaalsus on imetlusväärne ning ainukese negatiivse küljena leidsime meie rulliku raskuse, kuid seegi on personaalne arvamus ning harjumine ei võta väga kaua aega.

Lisainfo

Corsair Dark Core RGB

sample-image

Similar Articles