Corsair Crystal Series 680X RGB

Selle aasta 12. Märtsil avalikustas Corsair kaks uusimat korpust – 678C ning 680X, mis on siis kuni E-ATX versioon eelmisel aastal avalikustatud mATX 280X-ist, kuid kas korpus on ka oma 250-eurost hinnasilti väärt?

Pakend ja sisu

Võrreldes näiteks NZXT korpustega, on Corsair’i korpused alati olnud keskkonnasõbralikumad, kuid siiski stiilsed. Pakendil on kasutatud vaid musta värvi, et pakend oleks võimalikult suurel määral taaskasutatav.

Kuigi pakendi disainilise osaga on „koonerdatud“, siis pakendi turvalisust ei mõjuta see absoluutselt, korpus on paigutadud isegi riidest kotti, nii hästi pakendatud korpuseid ei tooda hetkel keegi teine. Peale korpuse asub kastis veel karp koos kõikide vajalike kinnitusvahenditega.

Välimus ja funktsioonid

680X omab kolme klaaspaneeli, millest pealmine on soovi korral eemaldatav ning asendatav näiteks mesh kattega. Klaasuks on hingedega, mis teeb süsteemi hooldamise kergemaks ning püsib kinni tänu magnetitele. Esiosal asub kolm LL120 RGB ventilaatorit, mis on addresseeritavad (48 individuaalset LED-i ühe ventilaatori kohta) ning on kontrollitavad läbi iCUE programmi. Korpuse pealmine IO omab Type-C pesa, kahte USB 3.0 pesa, ühendatud 3.5 audio jack’i ning rebooti ning power nuppu.

Tagaosal asub kaheksa traditsioonilist ning kaks vertikaalset PCIe pesa, lisaks 120 mm (on kaasas, kuid pole RGB) või 140 mm ventilaatori jaoks koht ning koht PSU jaoks, mis on vertikaalne.

Sisu

Tagumisel külgpaneelil asub ava PSU jaoks, mis on kaetud magneetilise tolmufiltriga. Lisaks on filter paigutatud ka korpuse alumisse ossa, mis on eraldatud PSU osast ning mis on samuti kergelt eemaldatav.

Kogu korpus seisab neljal hõbedase viimistlusega jalal, mis tagab, et kogu süsteem saaks piisavalt õhuvoolu.

Korpus on piisavalt suur, et mahutada kuni E-ATX emaplaati. Kogu sisu on disainitud nii, et see oleks võimalik modulaarne, mis on eriti hea vesijahutuse puhul.

PSU on ülejäänud sisust eemaldatud täielikult ning tänu millele on kaablite jaoks rohkem kui küllalt ruumi isegi siis, kui sa otsustad kaablimajandust mitte puutuda. Lisaks on PSU poolel spetsiaalsed kohad SSD-de jaoks ning Lightning Node PRO kontrollmoodul RGB jaoks. HDD-de jaoks on olemas tugi kolme 3.5 ning nelja 2.5 tollise pesa näol. Kõik need on eemaldatavad, kui kasutajal peaks selleks soovi olema.

iCUE

Kaasa tulevate ventilaatorite jaoks on iCUE-l lausa 16 erinevat valgustust, kui välja arvata muidugi kõik custom disainid. Valida on võimalik järgmiste disainide vahel: rainbow wave, spiral rainbow, rainbow, color shift, color pulse, color wave, sequential, strobing, rain, visor, marquee, temperature, arc, heartbeat, pong ning color wrap.

Ehitamine

Kui üldjuhul on vesijahutuse paigaldamine suhteliselt tüütu tegevus just korpuse külge kinnitamise keerukuse tõttu, siis Corsair on võtnud väga omapärase ning väga meeldiva lähenemise – korpuse peal asuv bracket on eemaldatav, ehk installeerid jahutuse bracket’i külge ning seejärel paigaldad selle korpusesse tagasi kahe kergesti kasutatava kruvi abil.

280 mm või väiksem AiO mahub süsteemi ideaalselt. Kui kasutajal on aga suurem jahutus, siis on see võimalik paigutada korpuse esiossa või alla. Lisaks on võimalus paigutada radiaator või ventilaatorid korpuse põhja, kui selleks peaks tekkima vajadus.

Võrreldes 280X-ga on Corsair ümber teinud küljepaneeli kinnitusmehhanismi, kui varem kinnitus küljepaneel nelja kruviga, siis nüüd on kasutusele võetud hinged, lisaks küljeklaas hoitakse kinni magnetitega - kõik see võimaldab korpuse sisule palju kergemat ligipääsu ja on funktsionaalsuse poolest palju parem.

Samas oleks võinud olla ka võimalus fikseerida küljeklaas paika, et see koheselt peale ei vajuks või oleks kindlamalt kinnitatav transporterimise ajal, kuid samas mõni võiks vaielda vastu, et võid ju klaasi eemaldada kui see segavaks faktoriks muutub või kuhu sa sellise suure süsteemiga ikka pidevalt liigud?

Esipaneeli ventilaatorid ja tolmukate on paigaldatud eemaldatavale alusele, mis võimaldab paigaldamise ja puhastamise teostamise palju lihtsamaks, kuna pääsed sisule ligi otse korpuse seest.

Soovi korral on võimalik eemaldada esipaneeli klaasi, kuid siis on vaja eemaldada kolm kruvi korpuse seest, mis hoiavad kinni esipaneeli plastikosa. Plastikosa on veel omakorda kinnitatud metallist klambritega. Peale plastiku eemaldamist pääseb ligi korpusest väljaspool olevatele neljale kruvile, mille eemaldamisel peab veel mitmed kruvid eemaldama, et vabastada klaas täielikult korpuse raamistikust.Ruumikuse poolest ei pea muretsema kaablite paigutamise pärast, aga kui on soov paigutada kaablid korralikult, siis võib tekkida probleeme, kuna kinnituskohad on kitsad, et toetada velcro ribadega kinnitamist. Võttes aluseks 280X, siis oli arusaadav, et ruumi oli vähem ja kinnitused ei olnud nii olulised, aga nüüd kui ruumi on rohkem, oleks võinud Corsair mõelda kas eelpaigaldatud kinnitustele või kaablivedamiseks mõeldud siinidele.

Rääkides veel erinevustest, siis korpuse pealmine klaaspaneel on tõstetud kõrgemale, kui see oli 280X korpuse puhul, et võimaldada suuremat õhuringlust. Klaasi ja korpuse vahel on umbkaudu 17-millimeetrine vahe, võrdluseks - 280X-il oli nimetatud vahe suuruseks ainult 5 millimeetrit. Samas on jäetud kasutajale võimalus vähendada korpuse ja klaasi vahelist vahet tehes klaasi hoidmisvardad lühemaks ning tuues seeläbi klaas korpusele lähemale.

Kokkuvõte

Oma kõrge hinna tõttu ei ole see ilmselgelt sobiv kõigile. Korpus on suur ja kobakas ning üldjuhul pole üheski tavapärases süsteemis nii palju ruumi vaja. 680X on tõenäoliselt mõeldud vesijahutite jaoks, kuna süsteem on väga modulaarne ning võimaldab igaühel luua ideaalne ning unikaalne vesijahutus, kus segama ei jää ei ruumipuudus ega ka üleliigsed HDD pesad.

Lisainfo

Corsair Crystal Series 680X RGB

sample-image

Similar Articles