Cooler Master MasterFan Pro RGB

Tegu on vist esimese ülevaatega, mida ma ei oska sisuliselt kirjutada. Nii nagu nimi pealkirjas ütleb, siis tegu on RGB ventilaatoritega, mis oh üllatust muudavad värvi ja liigutavad õhku. Kuid naljad kõrvale jätta, siis tegu on tõesti tuntud Cooler Master MasterFan Pro seeria ventilaatoritega, millele on siis lisatud RGB tugi. Järgnevalt üritan anda ennast parima, et sellest ülevaatest tuleks midagi välja, sest hetke seis on niru, kuna sõna otseses mõttes ei oska midagi kirjutada.

Sissejuhatus

MasterFan Pro RGB seeria ventilaatorid tulevad kahes erinevas suuruses: 120 mm ja 140 mm. Ventilaatorid jagunevad tera disaini poolest veel kord kolmeks - Air Balance, Air Pressure, ja Air Flow. Tooteseeriat toetab starter komplekt, mille sisuks on kolm Air Balance 120 mm ventilaatorit ning kontroller koos vastavate juhtmetega, et süsteem kenasti üles seada. Suured tänud Cooler Masterile, kes oli nõus saatma eelpool mainitud komplekti ülevaateks.

Pakend ja sisu

Kogu kupatus tuleb ühe pakina, mis on oma mõõtmete poolest ülimalt väike ning iga kui viimane ruumalaühik on selles karbis ära kasutatud. Karbi esiküljelt leiab toote informatsiooni koos firma logo ja toote nimega. Karpi kaunistavad ventilaatorite pildid ning all paremas nurgas on välja tood nelja enamlevinud emaplaadi (ASUS, ASRock, GIGABYTE, MSI) tootja RGB programmid, mis peaksid MasterFan Pro RGB ventilaatoreid kindlalt toetama.



Teise külje pealt on näha väikest eelvaadet, mida pakendist leida võib. Illustratsioonina on pakendil kujutatud ventilaatorit ja kontrollerit. Väliselt tundub pakend väga kvaliteetne ja seda on ta isegi tunnetusele, kuid minu eksemplar lagunes juba esimesel korral laiali. Serv kust karbi osad on kokku liimitud lihtsalt tuli lahti, neile kellele meeldib karpe alles hoida soovitan lagunemise korral lihtsalt karp kokku tagasi liimida – mida tegin ka ise, kuna muidu läheksid sellesse komplekti kuuluvad esemed kaduma või otsustavad ise endale jalad alla kasvatada ja uitama minna.

Pakendi sisu on korrektselt pakendatud. Kui pakend laiali ei lagune, siis peaksid kõik jupid ilusti kohale jõudma ilma vigastusteta. Kontroller on pakendatud eraldi pakendisse, kuna see liigub jaemüügis ka üksikult. Kontrolleri pakendist leiab viis juhet, millest neli on mõeldud kontrolleri ja RGB seadmete vahel ühenduse loomiseks ning viies juhe kontrolleri ühendamiseks emaplaadiga, mille ühendamise jaoks kasutatakse USB 2.0 pesa. Kontroller saab oma toite SATA kaabli kaudu ning valgustuse kontrollimine käib mööda USB 2.0 pesa. Kontroller saab informatsiooni omakorda Cooler Master RFControl programmist.

Kontrolleri disain on tagasihoidlik, omades väga peegeldavat pealmist katet, millele jäävad kriimud väga kergesti külge, mis kahjuks jätab väga ebakvaliteetse mulje. Kahe päeva jooksul kui olen teinud pilte ja kirjutanud ülevaadet olen puhastanud kontrollerit ainult prillilapiga, mida kasutan ka enda prillide puhastamiseks ning hetke olukord on ikka väga kriimuline – ühesõnaga seade kriimustub kergelt. Kontrollerile on lisatud ka Cooler Master logo, mida on näha ainult siis, kui seade sisse lülita. Logo LED valgust ei ole võimalik muuta ega välja lülitada. Üks positiivseid lisasid, mis on kontrollerile lisatud on magneetiline tagumine külg, mis võimaldab seadet kergesti paigutada pea-aegu kõikjale korpuses.

Eelpool sai mainitud, et komplektiga tuleb kaasa kolm 120 mm ventilaatorit, mida on võimalik ühendada ükskõik millisesse RGB pesasse. Ventilaatorid omavad musta raamistikku koos läbipaistvate teradega. Tänu läbipaistvale disainile on võimalik näha ka rootoreid. Ventilaatoril on kaks ühenduspesa, millest üks on mõeldud RGB pesaga ühendamiseks ning teine on ventilaatori kontrollimiseks (milleks on PWM adapter ja see on nelja pinniga) võimaldades maksimaalset kontrolli ventilaatori üle. Mõlemad kaablid on algul üksteise küljes, kuid kasutajal on võimalik juhtmed üksteisest lahti tõmmata, kui selleks peaks vajadust olema.

Peale selle, et ventilaatoreid on võimalik kontrollida RGB pesa kaudu on ka ventilaatoritele paigaldatud väike lüliti, millega on võimalik vahetada kolme erineva režiimi vahel, milleks on RGB, staatiline punane või sinine. Siinkohal hoiatus, palun mitte vahetada režiime kui ventilaatorid töötavad ning eriti ei soovita vahetada metalse esemega, kuna nagu kõigile teada siis metall juhib elektrit – seda viimast viga tegin ise, ning tagajärjeks oli korralik kõrbehais. Kui aus olla siis oli ikka hirm sees, et ventilaator läks katki.

Algne järeldus oli see, et värvid ei olnud enam õiged ning arvasin, et suutsin esimese 5 minuti jooksul ventilaatori ära rikkuda, kuid probleemile oli lahendus kerge – korda oma tegevust, kuid mitte metallesemega ning vähemalt mul õnnestus kõik tagasi normaalseks saada. Lüliti on väike ning sõrmega ei ole seda just kõige kergem liigutada, soovitavalt võtta tuletikk või hambaork. Iga ventilaatoriga tulevad kaasa kinnituskruvid ning vibratsiooni peatamiseks on nurkadesse paigaldatud kummist kinnitused.

RFControl

Nii nagu eelpool sai vihjatud, siis RFControl on Cooler Masteri seadete kontrollimiseks RGB valgustus elemente. Kontroller on emaplaadiga USB 2.0 abil ning toiteallikana kasutab STAT kaablit. Programm on kasutajasõbralik ning esimese 5 minuti jooksul on võimalik programmi tööpõhimõte selgeks õppida. Põhimõtteliselt võib öelda, et programmis on kaheksa erinevat töörežiimi, mida on võimalik seadistada vastavalt kas siis ventilaatoritele või LED ribadele. Seadmel on neli erinevat väljundit, millest igaüht on võimalik seadistada erinevalt. Kasutaja ei ole piiratud kasutama ainult nelja RGB seadet, kuna alati on võimalik osta kaableid, mis jagavad signaali kaheks.

• STATIC – laseb kasutajal valida soovitud staatilise värvi 16.7 miljoni värvivaliku seast ning seab selle kõikidele.

• CUSTOMIZE – laseb kasutajal valida igale väljundile erineva staatilise värvi.

• STARS – laseb kasutajal valida kahe erineva valiku vahel- taevas või tähed, mis põhimõtteliselt on sarnased režiimid, mis lülitavad valgusallikaid sisse ja välja suvalisel hetkel. Kasutajal on võimalik valida ainult üks värv selle efekti jaoks.

• COLOR CYCLE – nagu ka nimi vihjab, siis režiim ketrab läbi värve, kasutajal on võimalik seada soovitud värvide vahetuskiirus ning muuta heleduse taset.

• BREATHING – tegu on hingamisrežiimiga, mis siis vastavalt kasutaja valitud värvile imiteerib hingamist.

• MULTILAYER – võimaldab kasutajal seada iga kui viimane väljund erinevalt.

• TURN OFF – nagu arvata võib lülitab ventilaatorid välja.

• MIRAGE – on vist kõigist nendest režiimidest kõige huvitavam, võimaldades tekitada erinevate valguslainete abil omapäraseid efekte.

Kokkuvõte

Toote kohta ei ole midagi halba öelda, kuna tegu on minu esimeste RGB ventilaatoritega. Toote kvaliteet on suurepärane, kui välja jätta kontroller, mis kriimustus väga kergesti. Värvid on väga selged ja vastavad selle, mis seadistuses sai valitud. erinevad režiimid võimaldavad kasutajal valgustusega rohkem ringi mängida ja muuta oma süsteemi silmapaistvamaks teiste seast. Kõige huvitavam režiim oli minu arvates mirage, mis võimaldab luua väga huvitavaid valgusefekte. Positiivne on see, et ventilaatoreid on võimalik soetada nii 120 mm kui ka 140 mm suuruses, plus valikus on ka veel kolm erinevat tera disaini, mis mulle tundub küll natuke liialdusena. Hea on teada, et ventilaatorid on toetatud mitmete tuntud emaplaaditootjate poolt. Üleüldiselt olen tootega väga rahul ning soovitan kõigile, kes soovivad oma süsteemi natukengi elavamaks muuta.

Lisainfo

Cooler Master MasterFan Pro RGB

sample-image

Similar Articles