Asus ROG Claymore II

Mängurite hulgas pole juhtmevabad klaviatuurid kunagi väga populaarsed olnud, neil on üldiselt kehvavõitu latentsus, lühike aku vastupidavus ja ka väike valik ja suur hinnasilt. Asuse uuenenud Claymore lahendab nii aku kui ka latentsusega seotud mured, kuid nagu ka Claymore’i esimesel versioonil, on ka uuel küllatki kopsakas hinnasilt.

Ülesehitus

Esimene versioon oli tuntud eelkõige oma eemaldatava numpadi tõttu, see oli kergesti eemaldatav, et vabastada lauale ruumi ja vajadusel kergelt tagasi paigutatav kas töö või mängude jaoks ning niisamuti ka eemaldatav randmetugi.

Claymore II omab 108 klahvi ning ühendub arvutiga kas USB või juhtmevaba 2.4 GHz ühenduse kaudu. 

Omades ligi 300-eurost hinnasilti, on ka kvaliteet vastav, materjalina on kasutatud alumiiniumit igas võimalikus kohas ning eemaldatav randmetugi on kaetud kunstnahaga.

Numpad kinnitub turvaliselt klaviatuuri külge ning kogemata seda eemaldada on võimatu, kui kasutaja seda just vihaga murdma ei hakka. Numpadi küljes on ka neli meediaklahvi (kõik neist kergesti programmeeritavad) ja suure rulliku helitugevuse muutmiseks. Kui kasutaja ei soovi numpadi kasutada, siis Fn klahvidele on samad funktsioonid lisatud.

Laadimine jms kaablid

Nagu enamus tänapäevast tehnikat, kasutab ka Claymore II USB Type-C kaablit laadimiseks ning lisaks on lisatud adapter ka Type-A jaoks juhuks, kui sinu arvutil puudub Type-C pesa. Lisaks on kaasas passthrough, mis võimaldab sama kaabli taha lisada ka hiire või klapid.

Asus lubab aku vastupidavuseks ilma valgustusega ~100 tundi ning valgustusega ~47 tundi kasutust. Reaalses kasutuses saime meie 100% heledusega hakkama viis päeva, mistõttu tundub Asuse lubatu küllaltki täpne olevat. 

Klaviatuuril on algseadena sisse lülitatud ka akusäästja, mis lülitab klaviatuuri unerežiimi peale kolme minutit. Kasutaja saab minuteid muuta või välja lülitada, kuid klikkides „ärkab“ klaviatuur koheselt üles, seega meie arvates ei ole unerežiimi puhul midagi kurta. Razeri uuemad tooted omavad identset lahendust.

Valgustus

Claymore II puhul on iga klahv oma valgustusega ning üldiselt on RGB küllaltki kirgas, eriti arvestades juhtmevaba funktsiooni. Kasutaja mugavuse huvides asub klaviatuuri vasakus ülemises nurgas neli valgustatud kriipsu, mis kuvavad aku olekut. Ribad on klaviatuuri nii hästi disainitud, et esmapilgul tundub lihtsalt disainielemendiga tegu olevat.


Valgustuse muutmiseks peab kasutaja alla laadima Asus ROG Armoury tarkvara. Selle abil on võimalik valida üheteistkümne erineva režiimi vahel või kasutada AURA Creator tarkvara, et luua täielikult endale meeldiv režiim. Enamike olemasolevate režiimidega on võimalik valida ka kiirust, heledust ja ka värve ning suundab.

Hind

Claymore II ei olegi ülesehituse poolest niivõrd erinev, küll aga on hind - Claymore Core maksab Eestis ~198 eurot, ning uuem versioon ~289 eurot. Kui Core omas Cherry MX Redi, siis II kasutab Asuse enda loodut, ROG RX Red või Blue varianti, rohkem nende erinevusest leiad siit:

https://rog.asus.com/microsite/ROG-Keyboard-Switch/ROG-RX/

Kindlasti on turul palju taskukohasema hinnaga klaviatuure, mis omavad kas juhtmevaba disaini, eemaldatavat randmetuge või numpadi, kuid Claymore II suudab kõik kolm funktsiooni üheks hübriidiks kokku lisada ning kuigi ilmselgelt ei ole suur hinnasilt paljudele arusaadavalt mokkamööda, siis sellegipoolest on tegu väga elegantse klaviatuuriga.

Lisainfo

Asus ROG Claymore II

sample-image

Similar Articles