ASUS WiFi 6 ruuterid

Tegemist on sponsoreeritud teosega, kus heidame pilgu peale viiele erinevale ASUS WiFi 6 ruuterile. Ruuterid katavad ära erinevad hinna- ja võimsusklassid, lisaks on välja toodud tootete puhul ilmnevad positiivsed ja negatiivsed küljed.

ASUS ZenWiFi Pro XT12 - Võrgustik nõudlikule kodule

ASUS ZenWiFi Pro XT12 on WiFi 6-tehnoloogiat kasutav ruuter, mis on mõeldud suuremahulise internetikasutuse ja mitmete seadmete ühendamiseks. Ruuter pakub kiiret ja stabiilset internetiühendust omades kaheksat antenni, mis tagavad suure leviala ja tugeva signaali.

Integreeritud mesh-tehnoloogiale omaselt suudab seade moodustada vaevata mitme ruuteri võrgustiku, mis aitab paremini kaasata kõik seadmed ja parandada seeläbi WiFi leviala ja kvaliteeti. XT12 omab lisaks integreeritud tarkvara, mis aitab seadmeid automaatselt ümber paigutada parima leviala saavutamiseks ning tagab, et seadmed saaksid ühenduda võrku kiirelt ning stabiilselt.

Märkimisväärsete lisadena omab XT12 2.5 Gbps tuge (seda küll kahel pesal, kuid seevastu kaks viimast pesa saab kasutaja liita üheks, moodustades 2 Gbps ühenduse, mida saab näiteks kasutada võrku ühendatud ladestusseadmega ühenduse loomiseks), WPA3 turvalisuse tagamiseks, tuge nii Amazon Alexa kui ka Google assistanti jaoks ning integreeritud VPN teenus, mis aitab kaitsta kasutajate privaatsust internetis. Ruuter on saadaval nii musta kui ka valgena. Juhul kui plaan ei ole piiluda koheselt (830 €) komplekti suunas, siis XT12 on võimalik soetada ka üksikult (460 €).

Tootel on omad võlud ning sellega käib kaasas paratamatult ka kõrgem hinnasilt, samas tehniliselt poolelt peab XT12 suurepäraselt vastu kuni Wi-Fi 7 seadmete tulekuni. Wi-Fi 6 seadmed hakkavad alles tasapisi põhihoovuseks muutuma, uuemad telefonid ja sülearvutid suudavad juba praegu uuest tehnoloogiast maksimaalset kasu saada. 

PositiivneNegatiivne
Suurepärane Wi-Fi kiirus ja ulatus
2.5 Gbps pesad
LAN pesade seadistusvõimalused
Omapärane disain
Ainult 4 LAN pesa
Puudub 5 või 10 Gbps
Krõbe hinnasilt

ASUS ROG Rapture GT-AX6000 - Parim kaheribaline WiFi 6 ruuter

Tipptasemel ruuter, mis pakub kiiret ja stabiilset WiFi-ühendust ning on mõeldud eelkõige mänguritele. Ruuter kasutab WiFi 6 tehnoloogiat ja saavutab kiiruse kuni 11000 Mbps, ehk ruuter suudab jagada suurt hulka andmeid kiiresti ja efektiivselt. Kaks 2.5 Gbps Ethernet pesa, mis võimaldavad seadmetel ühenduda kiirelt ja tõrgeteta.

Ruuteril on kaheksa 1 Gigabit Ethernet porti ning neli antenni, mis aitavad laiendada WiFi ühenduse ulatust ja tugevust.

Lisadena on ruuteril täiustatud turvalisusomadused, sealhulgas tulemüüridega kaitstud LAN-ühendused ja integreeritud VPN-server, mis võimaldab kasutajatel ühenduda turvaliselt internetiga. Nagu ka kõikide teiste ASUSe ruuteritega, on ka GT-AX6000 puhul sisse ehitatud tarkvara, mis aitab kasutajatel jälgida ja hallata võrguseadeid ja ühendusi.

Kokkuvõtteks on ASUS ROG Rapture GT-AX6000 tipptasemel ruuter, mis pakub kiiret ja stabiilset LAN ja WiFi-ühendust. Ruuter on sobilik nii mänguritele kui ka kõigile teistele, kes vajavad tõhusat ja tõrgetevaba ühendust suurele hulgale seadmetele.

PositiivneNegatiivne
Korralik WiFi kiirus ja ulatus
2.5 Gbps pesad
LAN pesade seadistusvõimalused
Ventilaatorita disain (vaikne)
Jahe töötemperatuur
Kallivõitu
Kobaks
Ruuteri suurus ja LAN pesade arv ei ole tasakaalu

ASUS TUF Gaming AX5400 - Suurepärane eelarvega mänguri ruuter

ASUS TUF Gaming AX5400 on professionaalne ja jõudluslik ruuter, mis on spetsiaalselt mõeldud mänguritele ja suurte andmevoogude jaoks. Ruuter pakub kuni 5400 Mbit/s andmeedastust, tänu millele saate nautida sujuvat mängimist. Seade suudab tagada suurepärase leviala katvuse ning isegi teha kallimatele seadmetele silmad ette jäädes ise vaid 170 € piiridesse.

Ruuter sisaldab tipptasemel WiFi 6 tehnoloogiat, mis võimaldab kiiret andmeedastust ja väikest latentsust. Lisaks pakub see kolme sagedusega (2,4 GHz, 5 GHz ja 6 GHz) radiaalset jõudlust.

Lisaks on olemas neli Gigabit LAN ja USB 3.0 pesa, mis võimaldavad kiiret andmeedastust ja võimalust lisada lisaseadmeid (välised andmekandjad või printerid). Samuti on ruuteril integreeritud Game Boost funktsioon, mis parandab mängude jõudlust.

AX5400 ruuter omab mitmeid lisafunktsioone, mis teevad selle veelgi atraktiivsemaks valikuks. Sealhulgas on seade varustatud ASUS AiProtection tarkvaraga, mis pakub täiustatud turvalisust ja kaitseb kasutajate seadmeid viiruste ja pahavara eest. Lisaks on integreeritud Alexa rakendus, mis võimaldab seadet juhtida heli kaudu.

PositiivneNegatiivne
Suurepärane hinna ja võimsuse suhe
WiFi 6
Kõik pesad 1 Gbps

ASUS RT-AX86U – Kaheribaline WiFi 6 ruuter mängurile

ASUS RT-AX86U on tipptasemel WiFi 6 ruuter, mis pakub suuremat jõudlust, suuremat ulatust ja väiksemat viivitust kui eelnevad WiFi standardid. Kaheribaline ülesehitus, mis võimaldab teil ühendada rohkem seadmeid ilma jõudluse languseta. Tasub aga mainida, et tegemist on küllaltki vana mudeliga, mistõttu ei pruugi toote soetamine olla kõige kergem tegevus.

Ruuteril on ka suur leviala, mis võimaldab kasutajal nautida internetiühendust üle terve kodu. Välimuse poolest on toode väga minimalistlik ning soliidne. Ruuter paigutatakse püstisesse asendisse, mistõttu võtab ka väga vähe ruumi.

ASUS RT-AX86U on varustatud tipptasemel turvalisuse funktsioonidega, sealhulgas omades WPA3-e, mis pakub tugevat krüpteerimist ja kaitset pettuste eest. Ruuteril on samuti integreeritud VPN-server, mis võimaldab ühe nupuvajutusega ühenduda VPNi külge ning nautida turvalist internetiühendust kõikjal maailmas.

RT-AX86U pakub mitmeid lisafunktsioone, mis muudavad toote kasutamise mugavamaks ja lihtsamaks. Näiteks on ruuteril integreeritud Quality of Service (QoS) funktsioon, mis võimaldab reguleerida ressursside jagamist erinevate seadmete vahel. Samuti on olemas integreeritud Parental Controls funktsioon, mis võimaldab määrata piirangud laste internetikasutusele.

PositiivneNegatiivne
Korralik WiFi kiirus ja ulatus
LAN pesade seadistusvõimalused
Üksik 2.5 Gbps pesa
Kallivõitu

ASUS RT-AX68U - Algtaseme WiFi 6 ruuter, mis ei valmista pettumust

ASUS RT-AX68U on WiFi 6 ruuter, mis võimaldab kiiruseid kuni 6000 Mbps, tagades kiire ja stabiilse internetiühenduse koduseks kasutamiseks. Kaheribaline WiFi 6 ülesehitus, mis tagab võimsa ja tugeva ühenduse ning võimaldavad laia leviala. Ruuteri töösagedus on 2,4 GHz ja 5 GHz ning omab kaheksat 1 Gigabit Ethernet porti.

RT-AX68U omab WPA3 ja AiProtection Pro tarkvara, mis pakub reaalajas kaitset pahavara, viiruste ja muude internetis levinud ohtude eest. Sisse on ehitatud ka VPN-i server ja klient, mis võimaldab anonüümselt internetis navigeerimist.

Märkimisväärsemate funktsioonide poolest on ruuteril olemas Smart Connect, mis võimaldab seadmetel automaatselt ühenduda kiireima võimaliku ühendusega ja Adaptive QoS, mis reguleerib andmeedastust, et tagada sujuv ja stabiilne ühendus erinevate tegevuste jaoks. Lisaks on olemas Parental Controls ja AiCloud, mis võimaldavad kontrollida ja jagada faile oma koduvõrgu kaudu.

Lisaks soovime märkida, et võimsuse poolest jäävad RT-AX68U ja AX5400 sarnasesse klassi, AX5400 on küll tabelite eesotsas suurema arvu antennide tõttu. Hinnaerinevus on toodetel 10 € (AX5400 on 170 € ning RT-AX68U hetkel 180 €, kuid kannatab hetkel tarneprobleemide all).

PositiivneNegatiivne
Korralik WiFi kiirus ja ulatus
Suhteliselt soodne
WiFi 6
Kõik pesad 1 Gbps
Lisainfo

ASUS WiFi 6 ruuterid

sample-image

Similar Articles