ASUS TUF H370-PRO GAMING

Kui mingi hetk ei olnud arusaama kuhu poole ASUS oma TUF seeria emaplaatidega läheb, siis nüüd on asi natuke selgem ja süsteem on endale ka mingil määral rohkem hakanud meeldima. Ühesõnaga on TUF seeria emaplaate mitmeid, üks seeria on rüüga ja teine seeria ilma rüüta. olenemta sellest kas rüü on olemas või mitte on ASUS üritanud hoida TUF seeria emaplaadid väga kõrge kvaliteediga.

Sissejuhatus

Me vist pean tagasi võtma sõnad: “Meie isiklik arvamus on, et TUF seeria emaplaadid on ühed kõige silmatorkavamad oma välimuse poolest ning seda mitte valguse ja värvide poolest, vaid hoopis ümbritseva nn „rüü“ mõttes.”, kuna rüüd ei ole enam ollagi, siinkohal pööre ASUS’e suunas, plaun tooge rüü tagasi! Kuid jätame korraks välimuse sinnapaika ja liigume ülevaatega edasi.

Me isiklikult oleme suhteliselt hiljaks jäänud oma Coffee Lake platvormi ülevaatega ning arvatavasti on teema ka suhteliselt mahajahtunud. Kui aus olla, siis platvorm tuli täielikult välja kuu aega tagasi, mis sest, et esimesed osad tulid välja seitse kuud tagasi. Ühesõnaga meie ei ole väga platvormist huvitatud, kuna Intel lükkas selle turule mitu kuud varem kui plaanis ning jätkuvalt on ainult raha peal väljas. Põhjus, miks ei ole huvitatud on see, et Intel kardab konkurentsi, millest tulenevalt toodi platvorm varem turule. Platvormi võimsust oli seitse kuud tagasi väga huvitav testida ja siiani on, kuna Intel tuli välja kuuetuumalise protsessoriga, mis oli esimene omanäoline protsessor, olles suunatud tavaksutaja suunas ja mis suudab töötada ilusal taktisagedusel 5 GHz.

Platvorm on igadepidi normaalne nüüd kui kõik osad on turule jõudnud, ning mitte meist valesti aru saada - minu soov ei ole platvormi maha teha. Aga korrektne oleks teha ülevaade siis, kui kõik asjad on turul. Kindlasti tekitas selle platvormi turule toomine ka emaplaadi tootjatele probleeme, kuid kõik ülevaated internetis on siiamaani olnud suurepärase ning me üritame ka nüüd lisada paar ülevaadet. Parem hilja kui mitte kunagi, vähemalt oleme andnud oma arvamuse.

Pakend ja sisu

Emaplaadi pakendi disain on tagasihoidlik ning omab väga huvitavat graafilist disaini esikaanel, mis on sarnane ASUS’e teiste emaplaatidega. Tagaosa omab veel paari graafilist joonist, mis annavad ülevaate emaplaadi funktsioonidest. Emaplaat on väga hästi pakendatud ning pakendi ülesehitus on sarnane teistele ASUS’e emaplaatide pakenditele.

Karbi avamisel vaatab vastu emaplaat koos alumise toega, kuhu on pistetud mõned emaplaadiga seotud lisavidinad. Emaplaat ise on anitistaatilises pakendis. Emaplaadi lisavidinate hulka kuulub kasutajajuhend, I/O Shield, M.2 kinnitusvidinad, kaks SATA 6Gb/s kaablit ning veel muud pudi-padi.

Emaplaadi tagant võib leida ühe Gigabite ühenduspesa. USB tugi on emaplaadil päris hea omades kahte teise generatsiooni Type-A pesa ning lisaks sellele veel kaks esimese generatsiooni USB 3.1 pesa. Mainimata ei sa jätta ka Type-C pesa, mis küll kahjuks omab maksimaalselt kiirust 5 Gb/s Lisaks uuematele ühendustele on võimalik leida kaks USB 2.0 pesa ning PS/2 peas juhul, kui peaks huvi pakkuma. Heli jaoks on tugi olemas viie audio pesa jaoks ning olemas on ka optiline s/PDIF. Pildi edastamiseks on olemas HDMI, DisplayPort ja D-Sub - selle kohapealt on ühenduspesasid “H“ seeria emaplaadi kohta korralikult.

Jõudes aga ridade juurde, siis emaplaat ei toeta 2-Way SLI graafikakaarti ülesehitust, mis tundub ka mingil määral loogiline, kuna platvorm ei ole ülekiirendadav, kuid samas AMD jaoks on tugi olema. Juba pikemat aega on levinud trend, mis seisneb PCIe pesade tugevdamises metalliga, antud emaplaadil on tugevdatud üks põhiline PCIe pesa. Siinkohal võiks teha märkuse, et arvatavasti ei ole see kellelegi uudis, aga et mitme graafikakaarti tugi ei ole just kõige paremas seisus, kuid hea on näha ikkagi tehnoloogia tuge emaplaatidel, sest kes teab, äkki tuleb mitme graafikakaardi tugi kunagi tagasi.

Valgustus on emaplaadil tagasihoidlik ja teistmoodi kui tavaliselt. Võrreldes eelmise TUF emaplaadi ülevaate ei ole tooja seadnud kasutajale piire valgustuse kohapealt, kui enne oli valgustus piiratud ainult oranži värvi, siis seekord on olemas tugi RGB vlagustuseks Valgustus paikneb emaplaadi paremas servas ning selle saab soovi korral ka välja lülitada. Olemas on ka kaks töörežiimi, kas hingav või lihtsalt põlev. Emaplaadil on olemas üks RGB pesa, tegu on siis tavaliste nelja pinilise RGB pesaga. Valgustuse kontrollimine käib läbi ASUS’e programmi, mida on lihtne kasutada.

Rääkides veel emaplaadi pesadest, siis kõik kasutajale vajalik on olemas. Andmeladustuse poole pealt on kasutajal võimalus paigaldada kaks M.2 ketast ning kuus SATA 6Gb/s ketast, emaplaat toetab Raid 0, 1, 5, 10 funktsioone ning lisaks sellel on ka tugi Intel Optane mäludele ja andmeladustusele. Mälude tugi on emaplaadil märkimisväärne kõik protsessorid toetavad mälude kiirust 2666 MHz. Maksimaalne mälude tugi on 64 GB.

BIOS ja Programmid

ASUS omab väga head UEFI ülesheitust ning kergesti mõistetavaid funktsioone ehk kasutajaliides on väga hea. Nagu iga UEFI süsteemiga võtab see natuke aega, et saada asi käppa, kuid see ei võta kaua. Ülesehitus on sarnane eelnevatele versioonidele ning kes on varem kasvõi natukenegi kokku puutunud tunneb ennast nagu kodus. Tavaks on saanud, et tootjad annavad kasutajale kaks ülesehitust, üks, mis omab väga vähe informatsiooni, kuid ajab asja ära ehk siis ASUS’e puhul on tegu EZ Mode’iga ning teine, mis siis omab kõike liugureid ja muutujaid on siis Advanced Mode, mida soovitaksin kõigile, kuna mõnikord võib nii midagi huvitavat leida ning äkki tekib isegi huvi ülekiirendamise vastu.

Arvuti

Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 10
Graafikakaart: Nvidia GTX 1080 Founders Edition
Protsessor: Intel Core i7-8700K
Mälud: Kingston HyperX Predator 16GB (4x4GB) DDR4 DRAM 3200MHz
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Jahutus: NZXT Kraken X61
Toiteplokk: Corsair AX1200i

Ülekiirendamine

Kui keegi lugedes märkas ülekiirendamis sõna ka paar rida ülevalpool, siis ma ei ürita kärpseid pähe ajada. Kui tuhnata internetis ringi, on võimalik leida BIOS, mis toetaks “H” seeria emaplaatidel ülekiirendmist. Isegi, kui sul õnnest saada emaplaadile kolmanad osapoole BIOS on võimalus, et ülekiirendamine on piiratud emaplaadi võimsuses ja muudes faktorites. Aga edu sulle, kui üritada midagi sellist teha ning seda tehes võid kaotada emaplaadi.

Ülekiirendamine viib tehnika viimasele piirele, testides emaplaadi vastupidamist kuumusele ja suurenevale voolukogusele ning annab ülevaate kasutatud komponentide kvaliteedi kohta. Ülekiirendust ei pruugi igaüks kasutada oma süsteemi peal, kuna soovib säästa komponentide eluiga, kuid hea on teada kui kvaliteetne on süsteem ja milleks see võimeline on.

Tulemused

Emaplaadi testimiseks sai kasutatud järgnevaid programme:
• CINEBENCH R15
• wPrime
• HandBrake
• Ghost Recon Wildlands
• Tomb Raider
• 3DMark Fire Strike
• 3DMark Time Spy
• Üldine

Testimine sujus hästi, ei esinenud ühtegi viga ega probleemi. Testimist saaks edasi arendada kasutades erinevad programme, kuid see muutuks ajamahukaks ning erinevused on niivõinaa väga väikesed. Kõige lõpus on välja töötud kokkuvõttev diagramm, mis peaks andma üldise ülevaate, kus mingi emaplaat oma võimsuse poolest on, tegu ei ole just kõige täpsema ülevaatega, aga vähemalt annab kiire ülevaate olukorrast.

CINEBENCH R15



wPrime

HandBrake

Ghost Recon Wildlands

Tomb Raider

3DMark Fire Strike

3DMark Time Spy

Üldine

Kokkuvõte

Kui eemlise TUF seeria emaplaadi kallal sai viriseda, et emaplaat toetab ainult oranži värvi, siis selle emplaadiga on ASUS võtnud natukese teise lähenemise ja paigaldanud RGB vlagustuse emaplaaadi äärtesse. Emaplaat on oma hinnaklassis suhteliselt heal tasemel. Kuigi meie eelistakasime TUF seeria vanemaid emaplaate rüü poolest.

ASUS paistab olevat teinud TUF seeria emaplaadidest mitu erinevat versiooni, millest üks seeria on rüüga ja teine ei ole, kuid idee on emaplaatidel jäänud samaks - kvaliteet. Isiklikult pooldaks ikka vana TUF seeria emaplaatide välimust, kuid suurema otsuse teevad kasutajad ja mul puudub ligi pääs turundusandmetele. Kui meie poolt suvitused emaplaadi osas, kuna see eamaplaat oli testitavatest emaplaatidest kõige odavam, kuid ikkagi suutis tulla isegi mõnes testis tabeli tippu, mis näitab kvaliteeti - hea töö ASUS.

Lisainfo

ASUS TUF H370-PRO GAMING

sample-image

Similar Articles