ASUS TUF Gaming K5

2018. aasta on olnud ASUS-e jaoks ülimalt töökas, turule toodi nii telefone, sülearvuteid, graafikakaarte kui ka palju muud. Ühe üllatava tootena tuli Computexil avalikuks membraan-klaviatuur ASUS TUF Gaming K5.

Pakend

K5 meenutab suurel määral nii pakendi kui ka toote enda poolest Razer DeathStalkerit, erinevuseks on vaid see, et Razer’i pakend on süsimust, ASUS-e oma aga tuhatooni. Pakendi esiosal on suurelt kujutatud klaviatuuri välimust, nime ning Aura Sync’i.

Tagaosalt leiab peamised funktsioonid, milleks on: Mech-Brane switchid, veekindel ehitus, Aura Sync, meedianupud, randmetugi ning makrode jaoks loodud nupp.

Disain

Nagu eelnevalt mainitud, siis välimuse poolest on K5 väga sarnane DeathStalkerile. Klaviatuuri küljes on mitte-eemaldatav ergonoomiline randmetugi, mis on tõepoolest ülimalt mugav.

Klaviatuur on valmistatud täielikult plastikust ning et vastupivavust suurendada, on kõik nupud kolmekordselt üle värvitud.

Paremal ülemises nurgas asuvad meedianupud, millega on võimalik heli nupuvajutusega vaigistada, heli suurendada või vähendada ning esimene nupp võimaldab kiirelt valgustust välja lülitada, kui selleks peaks vajadust olema.

Klahvid

Üllataval kombel on tegemist mitte mehaaniliste, vaid hoopis membraanklahvidega Mech-Brane. Nende eesmärk on võimaldada võimalikult mehaanilise klaviatuuri tunnetust, olles samas vaikne ning reageerides kiiresti. klahvid on väga mugavad ning tähed kergesti loetavad.

Kõige huvitavamaks lisaks on meie arvates veekindlus – klahvid elavad üle kuni 60 ml vedelikku ning nagu disaini all juba märgitud, siis iga klahv on kaetud kolmekordselt värvikihiga, et vältida kulumisjälgi.

Armoury

Nagu ka Flare’i ülevaates juttu, on ASUS ennast kokku võtnud ning teinud tõeliselt kvaliteetse programmi. Armoury abil on võimalik programmeerida igale klahvile uus sümbol, muuta valgustust ning luua makrosid. Programm on visuaalselt ligitõmbav, kiire ning suhteliselt funktsioonirikas, funktsioonide arv erineb tootest olenevalt.

Valgustus

K5 puhul on eesmärgiks saavutada maksimaalne vastupidavus, mistõttu on nii RGB kui ka muu pudi-padi jäetud tahaplaanile. Seega on K5 puhul võimalik valida kokku vaid viie erineva valgustusrežiimi vahel: static, breathing, colour cycle, wave ning custom effect.

Klaviatuur omab 5-tsoonilist valgustust ning soovi korral saab kasutaja ise igale tsoonile erineva efekti lisada.

Kokkuvõte

Tegemist on väga omapärase tootega, mida praegusel hetkel on turult väga raske leida. Hetkel veel ei oska me toote hinda öelda, kuna turule jõuab toode alles nädala pärast, kuid kuni hind just ligi 200 euro kanti ei küündi, julgeme klaviatuuri kindlasti membraanklahvide eelistajatele soovitada.

Lisainfo

ASUS TUF Gaming K5

sample-image

Similar Articles