ASUS TUF B450-Plus Gaming

ASUSe TUF seeria on loodud olema vastupidavam ning taskukohasem kui näiteks kallimad ja värvikirevad Strix seeria mudelid. Kuid kas 145€ eest on emaplaadil funktsioone piisavalt?

Pakend ja sisu

Emaplaadi pakendi disain on tagasihoidlik ning omab väga huvitavat graafilist disaini esikaanel, mis on sarnane ASUSe teiste emaplaatidega. Tagaosa omab veel paari graafilist joonist, mis annavad ülevaate emaplaadi funktsioonidest. Emaplaat on väga hästi pakendatud.

Karbi avamisel vaatab vastu emaplaat koos alumise toega, kuhu on pistetud mõned emaplaadiga seotud lisavidinad. Emaplaat ise on antistaatilises pakendis. Emaplaadi lisavidinate hulka kuulub kasutajajuhend, I/O kilp, M.2 kinnitusvidinad, kaks SATA 6Gb/s kaablit ning veel muud pudi-padi (CD draiverid, kleepsud ja sertifikaadid).

Emaplaadi tagant võib leida ühe Gigabite’i ühenduspesa, mis peaks tavakasutajale piisav olema. USB tugi on emaplaadil rahuldav, kuid mitte kõige parem omades kahte USB 2.0, kahte USB 3.1 Gen 1, kahte USB 3.1 Gen 2 ning ühte Type-C 5 Gb/s porti. Heli jaoks on tugi olemas kolme audio pesa abil. Ka selle emaplaadi puhul pole ASUS kasutanud BIOS-i ja CMOS-i nuppu, et taastada süsteemi algsed sätted. Emaplaadil ei ole I/O kilp eelnevalt tootja poolt emaplaadi külge ehitatud.

Jõudes ridade juurde, siis emaplaat toetab AMD 3-Way CrossFireX tehnoloogiat, kuid kahjuks puudub tugi Nvidia SLI tehnoloogiale – SLI tugi tõstab emaplaadi hinda, kuna emaplaat peab läbima testid ja saama vastava sertifikaadi.

Valgustust on emaplaadil antud hinnaklassi arvesse võttes piisavalt. Valgustatud on emaplaadi paremad ääred. Lisaks on emaplaadil üks Aura Sync RGB pesa, mis asub emaplaadi ülemisel serval ning on tavalise nelja ühendusega RGB pesa. Kahjuks ei ole kolme ühendusega adresseeritav pesa – oleksime pigem tahtnud näha mõlemat, isegi kui oleks olnud mõlemat ainult üks.

Rääkides veel emaplaadi pesadest, siis kõik kasutajale vajalik on olemas. Andmeladustuse poole pealt on kasutajal võimalus paigaldada ühe M.2 ketta ning neli SATA 6Gb/s ketast, emaplaat toetab Raid 0, 1, 10 funktsioone. Mälude tugi on emaplaadil rahuldav, võimaldades ülekiirendust kuni 3200 MHz, kasutades jätkuvalt kahe kanali tehnoloogiat. Maksimaalselt toetab emaplaat 64 GB-i, mida saab paigutada emaplaadil nelja pessa olenemata, mis protsessoriga on tegu.

BIOS ja Programmid

ASUS omab väga head UEFI ülesheitust ning kergesti mõistetavaid funktsioone ehk kasutajaliides on hea. Ülesehitus on sarnane eelnevatele versioonidele ning kes on varem kasvõi natukenegi kokku puutunud tunneb ennast nagu kodus. Tavaks on saanud, et tootjad annavad kasutajale kaks ülesehitust, üks, mis omab väga vähe informatsiooni, kuid ajab asja ära ehk siis ASUS-e puhul on tegu EZ Mode’iga ning teine, mis siis omab kõike liugureid ja muutujaid on siis Advanced Mode, mis on veidi spetsiifilisem.

Arvuti

Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 10
Graafikakaart: Nvidia GTX 1080 Founders Edition
Protsessor: AMD Ryzen 7 2700X
Mälud: HyperX Predator 16GB (4x4GB) 3200MHz
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Jahutus: ASUS ROG Ryuo 240
Toiteplokk: Corsair AX1200i

Ülekiirendamine

AMD Ryzen platvorm on selles mõttes mõnus, et tootja ei ole pannud kasutajale peale piiranguid ülekiirendamise osas. Kõik protsessorid, mis perekonda kuuluvad on ülekiirentatavad. Selline lähenemine on minu meelest. Ostes kõige nõrgema protsessori perekonnast on sulle ikkagi antud võimalus saada maksimum sellest protsessorist olenevalt, kas võitsid “lotoga” või mitte.

Testimises sai kasutatud AMD Ryzen 7 2700X protsessorit, millel on kaheksa tuuma ja töötab taktsagedusel 3.7 GHz. Ülekiirendust on vastavalt võimalik teha, kas tootja poolt välja lastud töölaua programmi abil või BIOS-i kaudu. Protsessor sai kiiruseks 4.3 GHz, mis oli täielikult stabiilne ning mälud said ülekiirenduse 3200 MHz. Saavutatud tulemused on sarnased kõikide emaplaatidega väikeste erinevustega.

Tulemused

Emaplaadi testimiseks sai kasutatud järgnevaid programme:
• CINEBENCH R15
• Blender
• Video Encoding
• x265 Encoding
• GeekBench
• Passmark
• 3DMark Fire Strike
• Erinevad mängud

Testimine sujus hästi, ei esinenud ühtegi viga ega probleemi. Testimist saaks edasi arendada kasutades erinevad programme, kuid see muutuks ajamahukaks ning erinevused on niivõinaa väga väikesed. Kõige lõpus on välja töötud kokkuvõttev diagramm, mis peaks andma üldise ülevaate, kus mingi emaplaat oma võimsuse poolest on, tegu ei ole just kõige täpsema ülevaatega, aga vähemalt annab kiire ülevaate olukorrast.

CINEBENCH R15



Blender

Video Encoding

x265 Encoding

GeekBench



Passmark

3DMark Fire Strike

Mängimine

Üldine

Kokkuvõte

Emaplaat on taskukohane ning võimaldab ehitada odava, kuid kvaliteetse süsteemi. Sellise hinna juures tuleb kvaliteedist ilmselgelt puudust – RGB pesasid on vaid üks, heli jaoks on vaid kolm pesa ning mälude tugi on kasin. Kui need puudujäägid aga ei häiri, siis võime emaplaati soovitada.

Lisainfo

ASUS TUF B450-Plus Gaming

sample-image

Similar Articles