ASUS RT-AX88U

RT-AX88U avalikustati juba 2017. aastal, kuid müügile jõudsid need alles 2018. aasta sügisel. See ruuter oli üks esimesi, mis toetas Wi-Fi 6, kuigi tegelikult pole uue generatsiooni standard endiselt väljas ning väidetavalt seda ka enne 2019 aasta lõppu proovida ei saa.

Pakend

Üldiselt on pakend sarnane kõigi teiste ASUSe ruuteritega, ainukeseks erinevuseks on kuldsed toonid. Esiosalt leaib graafilise kujutise ruuterist ning peamised funktsioonid, milleks on: nelja tümaga 1,8 GHz protsessor, Game Accelerator ning AiMesh.

Pakendi tagaosalt leiab graafilised kujutised kiiruse, WTFast’i ja muude funktsioonide kohta.

Sisu

Karbi seest leiab esmalt lipiku, mis õpetab kuidas draivereid installida ja uuendada ja WTFast’i lipiku, mis õpetab seda uuendama ja kasutama. Seejärel leiab hästi pakitult ruuteri ning korrus altpoolt neli antenni, Etherneti kaabli (cat 5e) ning toitekaabli.

AiMesh

AiMeshist oleme juba Blue Cave ülevaate juures rääkinud, ühesõnaga - üldjuhul on üks ruuter piisav, et elamispind talutava leviga ära katta, kuid tegelikkuses mõjutavad levi tugevust paljud tegurid: toa kujundus, ehitusmaterjalid ning isegi mööbel. Juhul, kui elamises esineb nn “surnud punkte” või ebastabiilset signaali, siis kõige kergem lahendus sellele on näiteks AiMesh. Tegemist on ASUS-e poolt välja töötatud lisaga, mis võimaldab kasvõi odavad/vanad ruuterid panna omavahel signaali edasi kandma. Tihti võib selline lähenemisviis olla odavam kui eelvalmistatud komplektid nagu näiteks Deco.

Game Accelerator

Nii AC88U kui ka AX88U omavad sisseehitatud Game Accelerator funktsiooni. Lühidalt – WTFast’i poolt loodud funktsioon suunab ruuteri valima automaatselt lähima serveri, et vähendada pingi kuni 75%. Kaasatuleva versiooniga saab nn mängutsoonis olla korraga üks seade ja kindla kiiruslimiidiga, kui majapidamises mitu isikut soovivad seda korraga kasutada või soovitakse limiitidest lahti saada, siis tuleb osta Premium versioon – ostad kalli ruuteri ning siis pead veel tarkvara eest ekstra maksma – tobe, kas pole?

Disain ja andmed

Välimuselt näeb AX88U välja praktiliselt identne paljude poolt armastatud RT-AC88U-ga, kuid punased toonid on asendatud kuldsetega.

Ruuteri tagumisel osal on kokku kaheksa 1 Gbps Etherneti porti, üks USB 3.0 ja üks WAN port. Lisaks veel WPS, power ja reset nupp. Esiosalt leiab nupu LED valgustuse sisse/välja lülitamiseks ja nupu WiFi sageduse muutmiseks. Esiosale on peidetud ka veel üks USB 3.0 port.

Ruuter on umbes 30 cm pikk ning kaalub ühe kilogrammi, mistõttu on sellele sobivat kohta tunduvalt raskem leida. Erinevalt RT-AC88U-ga on AX88U võimsam – seest leiab 1,8 GHz Broadcom BC43684 SoC (System on Chip), 256 MB talletusruumi ning 1 GB DDR3 mälud. Antud SoC võimaldab kasutada uusimat Wi-Fi 6-e, mis väidetavalt toob tavakasutajani suuremad kiirused ja parema toe mitmele kasutajale korraga.

Võimsale sisule lisaks toetab ka see ruuter AiMesh ja AiProtection tehnoloogiaid, millest saab veidi rohkem lugeda meie Blue Cave ülevaatest.

Kokkuvõte

Tegemist on välimuselt väga ilusa ruuteriga ning lisaks on sisu üks kõige võimsamaid turul, kuid kuna ruuter on mõeldud eelkõige uue generatsiooni Wi-Fi’le, siis ei ole hetkel võimalik öelda, kas ruuter tasub oma üle 300 eurost hinnasilti väärt või mitte. Meie soovitame oodata ära esmalt Wi-Fi 6 väljalaske. Lisaks on ülimalt tobe lisada tarkvara, mille eest tuleb veel ekstra maksta.

Lisainfo

ASUS RT-AX88U

sample-image

Similar Articles