ASUS ROG Zephyrus G16

Uus ASUS ROG Zephyrus G16 esitleb värsket ja märgatavalt elegantsemat disaini, mis on kohandatud laiemale publikule väljaspool mängurite kogukonda. Tegemist on tippklassi 16-tollise sülearvutiga, millel on muljetavaldav OLED-ekraan ja tipptasemel kõlarid.

Uue ROG Zephyrus G16-ga on ASUS kohandanud oma strateegiat, püüdes olla meele järgi suuremale klientuurile. Muutus peegeldub elegantses ja minimalistlikus korpuse disainis, mis on täielikult vastupidine ROG seeria tavapärasele välimusele. Tulemuseks on tippklassi mängu- ja multimeediasülearvuti, mis võib äratada sisuloojate ja stiilse ning võimsa seadme otsijate huvi.

Tehnilised andmed

                                                                                                                                                                                                                      
ASUS ROG Zephyrus G16 | GU605MI
ProtsessorIntel Core Ultra 7 155H @ 3.8 – 4.8 GHz, 16 Cores (6 P-cores, 8 E-cores, 2 L-cores), 22 Threads
GraafikakaartNVIDIA GeForce RTX 4070, 8 GB VRAM, Core: 1305 - 1605 MHz, 80 W TDP
Mälu8x 4 GB @ 7467 MHz
Ekraan16" 16:10, 2560 x 1600, 189 PPI, OLED, 240 Hz, HDR
SalvestusseadeWestern Digital SN560 NVMe SSD 1 TB, M.2 2280
Kaalseade 1,822 kg, laadija #1 0,411 kg, laadija #2 0.583 kg

Ülesehitus

Uus Zephyrus G16 pakub elegantset alumiiniumist korpust, mis köidab pilku. Sülearvuti on saadaval kahes toonis: Eclipse Gray ja Platinum White. Viimane osutub vähem vastuvõtlikuks sõrmejälgedele samas kui esimene pakub tagasihoidlikumat esteetikat.

ASUS on otsustanud loobuda eelmiste mudelite korpustel asunud ulatuslikust punktmaatriksi ekraanist, asendades selle õhukese diagonaalse valge valgusribaga, kuhu kuulub 28 mini-LEDi üle seitsme erineva tsooni. Kasutajatel on võimalus seda funktsiooni programmeerida või täielikult välja lülitada. Peale valgusriba ja klaviatuuri pole muid valgustatud elemente.

Seadme ehituskvaliteet ja stabiilsus on märkimisväärsed, klaviatuuril pole peaaegu üldse painduvust isegi olulise surve all. Kuigi õhuke ekraanikaas omab veidi rohkem painduvust, ei tekkinud sellega seoses mingeid probleeme.

Siiski piirab uus hingedisain sülearvuti maksimaalset avanemisnurka 135 kraadini. Kuigi kaant saab ühe käega hõlpsalt avada, võivad mõned kasutajad leida, et hing vajaks veidi tugevamat pinget, kuna see kipub nõksatama nurga reguleerimisel.

Ühenduspesad

Seadme tagumine osa on täielikult pühendatud jahutusele, mis nõuab pordiühenduste jaotamist sülearvuti mõlemale küljele. ASUS on kasutanud uut nelinurkset toitepistikupesa, mis asub korpuse vasakus tagaosas. Seade hõlmab kõiki olulisi ühendusi - vasakul küljel on toitepistik, HDMI 2.1, USB-C 4.0 koos Thunderbolt 4-ga (40 Gbit/s, DisplayPort 2.1, toiteülekanne) ja USB-A 3.2 Gen 2 (10 Gbit/s).

Paremal küljel leiavad kasutajad SD-kaardilugeja (UHS-II), USB-A 3.2 Gen 2 (10 Gbit/s) ja USB-C 3.2 Gen 2 (10 Gbit/s, DisplayPort 1.4, toiteülekanne). Mõlemad USB-C pordid toetavad kuni 100 vati suurust toiteülekannet ja vasakul asuv port toetab Thunderbolt 4. Oluline võib olla märkida, et Zephyrusel puudub sisseehitatud Etherneti ühendus - selle funktsionaalsust vajavad kasutajad peavad kasutama USB-adapterit.

Kuigi ASUS on otsustanud mitte lisada Wi-Fi 7, jääb Intel AX211 moodul kaasaegseks WLANi adapteriks, mis lisaks Wi-Fi 6E-le toetab ka Bluetooth 5.3. Meie testimisperioodil olid selle edastuskiirused järjepidevalt tugevad ja stabiilsed, signaali kvaliteediga seotud märkimisväärseid probleeme ei ilmnenud.

Lisad

Arvutiga tuleb kaasa KAKS laadijat. Üks type-C ülesehituses (0,411 kg) ja ASUSe enda loodud ühenduspesaga laadija (0.583 kg). Kaalu poolest on erinevus umbes 170 grammi, kuid funktsionaalsuse poolest on erinevusi. Type-C laadija saab kasutada ka telefoni ja muude toetatud seadmete laadimiseks, kuid ei võimalda saada arvutil täisvõimsust, samas ASUSe enda laadija on vastupidises olukorras – saad koguvõimsuse, aga kasutatav ainult arvuti laadimiseks.

Sisendseadmed

G16 on varustatud taustvalgustusega klaviatuuriga, mis omab ühte RGB-tsooni ja kolme heledustaset, puudub NumPad. Klaviatuur on märkimisväärselt vaikne igapäevases kasutuses, muutes selle ideaalseks näiteks pikemateks kirjutamissessioonideks.

Sülearvuti täiustatud puuteplaat on märkimisväärselt avar, omades mõõtmeid 15 x 9,9 cm (see on 37% rohkem võrreldes eelkäijaga). Plaadi sile pind pakub suurepärast kogemust ning klõpsamise tagasiside on meeldivalt vaikne.

Ülemisse ekraaniraami integreeritud 1080p veebikaamera jäädvustab kõike väga hea kvaliteediga ning omab funktsioone nagu näotuvastus ja pehme teravus. Lisaks sisaldab see täiendavat IR-kaamerat, mis hõlbustab näotuvastust läbi Windows Hello.

Ekraan

Uus ROG Zephyrus G16 paistab silma kui esimene sülearvuti, mis pakub 16-tollist OLED-paneeli koos G-Sync toe ja 240 Hz värskendussagedusega. Samsungi poolt toodetud paneeli pildikvaliteet on märkimisväärne: sisu tundub erakordselt terav ning värvid on silmapaistvalt elavad. OLED-ekraan on tänu oma kiiretele reageerimisaegadele eriti sobilik mängimiseks. Kasutajad saavad reguleerida oma visuaalset kogemust Armoury Crate tarkvara abil, mis pakub mitmesuguseid värviprofiile. Kuigi ekraan katab täielikult P3 värviruumi, sisaldab see ka äärmiselt täpset sRGB režiimi neile, kes töötavad väiksema värviruumiga, nagu fototöötlus või videoredigeerimine.

Tavaliselt töötab uus OLED-ekraan PWM-iga sagedusel 960 Hz. Kuid kui heledustase ületab 60%, lülitub see üle vähem kahjulikule DC-vähendamisele sagedusega 240 Hz. Kui heledus langeb sellest läve alt, teavitatakse kasutajaid hoiatussõnumiga, et DC-vähendamine pole enam saadaval. Sarnaselt teiste ASUSe OLED-sülearvutitega on kasutajatel võimalus ekraani heledust tarkvara abil vähendada, võimaldades neil jätkata DC-vähendamise kasutamist. Üldise kasutajamugavuse parandamiseks oleks eelistatav integreerida see juhtimine standardse heleduse juhtimisega.

Zephyrus G16 vaatenurkade stabiilsus on suurepärane, kus ainult suured kõrvalekalded keskelt põhjustavad kerget sinist helki, mis on tüüpiline OLED-ekraanidele. Märkimisväärselt suunavad jahutusavade avad tagaosas sooja õhku pigem pinnale kui otse ekraani alumisele servale.

Heli

ASUS on varustanud ROG Zephyrus G16 tugeva helisüsteemiga, mis koosneb kuuest moodulist: neli 2-vatist bassikõlarit ja kaks 2-vatist kõrgsageduskõlarit. Selle tulemusena on helikogemus märkimisväärselt võimas ja ruumiline ning moodulid suudavad saavutada kõrge helitugevuse ilma olulise moonutuseta.

Hooldus

Peale nähtavate kruvide on kaks lisakruvi peidetud kleepsude alla, muutes komponentidele ligipääsu tarbetult keeruliseks. Siiski on sisetööde võimalused piiratud, kuna RAM on nüüd emaplaadile joodetud. Positiivse poole pealt on saadaval kaks pesa SSD-le ning kasutajatel on võimalus soovi korral vahetada WLAN-moodulit ja akut. Lisaks on ventilaatoritele juurdepääs puhastamise eesmärgil.

Jõudlus

Armoury Crate tarkvaras pakub ASUS valikut energiaprofiilidele koos manuaalse režiimiga, mis võimaldab GPU/CPU jõudlust individuaalselt reguleerida. Meie testide ja mõõtmiste jaoks kasutasime jõudlusrežiimi, tasakaalustades jõudlust ja ventilaatori müra. Kuigi see režiim ei pruugi pakkuda maksimaalset jõudlust, säilitab see talutavad ventilaatori müratasemed, olles mängimise ajal umbes 48 dBA. Suurepärased kõlarid võimaldavad mängimist ilma kõrvaklappideta, täiustades üldist mänguelamust. Maksimaalse jõudluse vajaduse korral on režiimide vahetamine nupuvajutusega lihtne. Kergemate ülesannete jaoks on soovitatav valida vaikne režiim, et minimeerida ventilaatori müra.

Protsessor

Meteor Lake generatsiooni Core Ultra 7 155H protsessor, millel on võimsuspiirangud 70/50 vatti, toimib piisavalt hästi, kuid siiski ei suuda see näidata märkimisväärset paranemist vanemate Raptor Lake'i kiipidega nagu Core i7-13700H. Kuigi selle ühe tuuma jõudlus on veidi nõrgem, jääb selle mitme tuuma jõudlus pidevalt stabiilseks.

Cinebench R20

Cinebench R15

Blender

7-Zip

Geekbench 5

HWBOT x265

Ladustus

Uus G16 pakub kahte M.2-2280 pesa, mis on ühendatud PCIe 4.0 kaudu. Testimisseadmes paigaldasime 1-TB suurusega Western Digital SN560 versiooni. Kuigi see pakub austustväärseid ülekandekiirusi kuni 5 GB/s, tasub märkida, et see pole kõige kiiremate mäluseadmete hulgas.

Graafikakaart

GeForce RTX 4070 Laptop on varustatud 8 GB operatiivmäluga, mis töötab jõudluse režiimis maksimaalselt 80 vatiga. Täieliku potentsiaali, mis võib ulatuda kuni 105 vatini, saamiseks saavad kasutajad üle minema turbo režiimi. Zephyrus G16s on MUX-lüliti koos Advanced Optimusega, mis võimaldab sujuvat üleminekut dGPUle ilma süsteemi taaskäivitamist vajamata. Kuigi uute Meteor Lake protsessorite Arc iGPU demonstreerib oluliselt paremat jõudlust võrreldes vanade Iris Xe Graphics G7ga, vähendab Nvidia GPU olemasolu G16s selle täiustuse tähtsust.

Mängimine

Kuigi uus ROG Zephyrus G16 on suunanud tähelepanu (vähemalt välimuselt) eemale mänguarvutist, säilitab see tugeva keskendumise mängujõudluse aspektile, mis jätkuvalt on äärmiselt oluline. Selles osas vastab uus mudel kindlasti ootustele. RTX 4070 Laptopi jõudluse kombinatsioon koos Meteor Lake protsessoriga tagab sujuva kogemuse praeguste mängude jaoks. Ainult erakordselt nõudlikud mängud, mis kasutavad kiirjälituse tehnoloogiaid, võivad nõuda üleskaalutamise tehnoloogiate kasutamist juhul kui need on mängus toetatud. Lisaks jääb mängujõudlus pikaajaliste mängusessioonide ajal pidevalt stabiilseks.

The Witcher 3

Grand Theft Auto V

Müra

Kokkuvõttes pole uus Zephyrus G16 eriti vaikne sülearvuti isegi rutiinsete ülesannete täitmisel, kuna ventilaatorid käivituvad kiiresti, see kehtib isegi vaikse režiimi kasutamisel. Rasketel koormustel ulatub müratase kiiresti ligikaudu 48 dB(A) jõudluse režiimis, mis on küll kuuldav, kuid üldiselt talutav. Siiski, kui helitase ületab umbes 50 dBA, muutub ventilaatorite müra üsna häirivaks täiendava sumiseva müra tõttu. Seetõttu ei soovita me ka turbo režiimi kasutamist, mis võib ventilaatorite müra tõsta kuni 53 dBA-ni.

Temperatuur

Vaatamata oma õhukesele profiilile säilitab Zephyrus G16 soodsad temperatuuritasemed. Kergematel ülesannetel püsib seade suhteliselt jahe. Rasketel koormustel tõusid temperatuurid baasühiku ülaosas kuni 50°C-ni, täpsemalt klaviatuuri piirkonnas. Siiski jääb klaviatuur ise märkimisväärselt jahedaks ega sega sülearvuti kasutamist. Alumisel küljel ulatusid temperatuurid vahemikku umbes 45–48°C.

Stressitestide ajal hoidis protsessor energiatarbimist 30 vatini, samas kui graafikakaart töötas 65 vati juures, mis vastab ASUSelt saadud spetsifikatsioonidele jõudlusprofiili kohta. Vaikses režiimis täheldasime energiatarbimise taset 30 vatti protsessori ja 45 vatti graafikakaardi puhul. Turbo režiimis suurenes energiatarbimine 35 vatini protsessori ja 85 vatini graafikakaardi puhul.

Energia tarbimine

Sülearvuti energiatarbimise mõõtmised andsid oodatud tulemused, eriti rõõmustas testseade oma tumeda vaikimisi taustapildiga, eriti puhkeolekus tehtud mõõtmiste puhul. OLED-ekraanidele omaseks on tarbimise kõikumine sõltuvalt kuvatavast sisust, heledam pilt kulutab rohkem energiat. Mängimise ajal ulatus energiatarbimine 120 vatini ja stressitestide käigus kerkis see hetkeks 170 vatini enne stabiliseerumist 165 vatil. Seega on ilmne, et seadmega kaasasolev 200-vatine toiteplokk suudab suurepäraselt vastata selle energiavajadustele.

Aku kestvus

ASUSe sülearvutiga on kaasas mahukas 90 vatt-tunnine aku. Veebis surfates, mis sageli pole OLED-ekraanide jaoks optimaalne (kui just kasutaja ei kasuta veebilehitsejas tumedat režiimi), märkasime umbkaudset tööaega ligikaudu 7 tundi. Videote esitamise ajal saavutas sülearvuti tulemused veidi üle 11 tunni. Siiski vähendab 240 Hz režiimi lubamine märgatavalt aku kestvust, veebis surfates tühjeneb aku umbes 6 tunniga, umbes tund vähem kui 60 Hz juures saadud tulemus.

Kokkuvõte

ASUS on uue ROG Zephyrus G16ga ümber mõelnud oma lähenemise, sihtides laiemat publikut. Tundub, et see ettevõtmine on tootjale edukaks osutunud, kuna 2024. aasta mudel kerkib esile erakordselt kvaliteetse, kompaktse ja kerge 16-tollise sülearvutina. Alumiiniumkorpuse, muljetavaldavate kõlarite, suurepäraste sisendseadmete ja kauni OLED-ekraaniga pakub seade kaasahaaravat komplekti. Lisaks täiendavad filme ja mänge 240 Hz OLED-ekraan, millel on kiired reageerimisajad ja G-Sync tugi.

Uus Meteor Lake protsessor ei näita olulisi jõudluse paranemisi võrreldes vanema Raptor Lake'ga. Tegelikult on selle ühe tuuma jõudlus isegi veidi halvem. Lisaks ei anna uus Arc iGPU, uute mobiilsete protsessorite silmapaistev omadus, selles olukorras eriti palju panust, kuna seadmes on olemas eraldi Nvidia GPU.

Lisainfo

ASUS ROG Zephyrus G16

sample-image

Similar Articles