ASUS ROG Thor 1200W Platinum

ASUS on vaieldamatult üks prestiižsemaid arvutitehnika tootjaid mitte ainult oma kõrge kvaliteedi vaid ka suure valikuvõimaluse tõttu. Nüüd on nad oma valikut veelgi laiendanud tulles turule ROG seeria toiteplokkidega.

Sissejuhatus

ASUS võttis toiteplokki tegemiseks kõige lühema tee, tehes koostööd SeaSonicuga. Põhiplatvormiks valiti SeaSonicu kõige kõrgema taseme platvorm Prime, mille seeriast on meil testimises üks toide. Muidugi oleks ASUSel olnud võimalus võtta väljakutse vastu ja disainida nullist ise toiteplokk, arvestades, et inseneri teadmistest neil puudu ei tuleks. Iga ASUSe emaplaat omab VRM disaine ja graafikakaardid vajavad erinevaid lahendusi, nii et päeva lõpuks ASUE meeskonnal oleks teadmisi küllaga. Samas ise tehes oleks asi võtnud suuremas koguses arendusraha ja lisaks aega ning otsuses langetati kiirema ja turvalisema teekonna kasuks – võttes midagi, mis on juba turul ja seda siis enda vajadustele ümber hakata ehitama.

Pakend

Pakend on mustade ja punaste toonidega ning värvilise tekstiga. Esiosalt leiab graafilise kujutise toiteplokist ning kleebised, mis kinnitavad, et toode on 80 Plus Platinum, omab 10-aastast garantiid ning toetab Aura Sync’i.

Tagaosalt leiab lahti seletatult peamised funktsioonid: OLED displei, Aura Sync’i, 80 plus platinum sertifikaat,135 mm ventilaator, põimitud kaablid ning ROG jahutusplokk.

Sisu

Lisaks toiteplokile leiab ASUSe riidest kotist hunniku kaableid:
• 20 + 4 ATX konnektor (~140 cm)
• Toitekaabel
• RGB Sync kaabel
• RGB kaabel
• FDD adapter
• 4-pin molex (450 mm ja 35 0mm)
• 4-pin molex to SATA
• SATA (kaks 400 mm ja üks 350 mm)
• 6 + 2 pin PCIe (kaks 680 mm+70 mm ja neli 680 mm)
• 4 + 4 pin EPS12V (kaks 650 mm)

Disain

ROG seeriale omaselt on toiteplokk disainitud võimalikult edevaks. Ühel küljel asub OLED ning adresseeritav ASUSe logo ning teisele küljele on lihtsalt kleebitud ASUSe logo. Küljepaneel annab informatiivselt infot voolutarbe kohta, kuid asi sellega piirdub. Ideena ei oleks olnud raske teha infot vahetust ekraanil kasutades selleks kas siis toiteplokki taga olevat nuppu või üldse töölauaprogrammi. Me oleks soovinud näha veel infot selle kohta millise temperatuuriga toiteplokk töötab või milline süsteemi osa kui palju voolu tarbib agu CPU ja GPU osa. Meie arvates oleks see olnud huvitav lisa. Probleemiks on veel see, et ekraan on ühel küljel ja kui kasutuses on korpus, millel on toiteploki ja süsteemi osa eraldatud, siis toiteplokk on natuke kägistatud olekus, kuna õhku raskem saada. Muidugi võib vastu vaielda, et toide on seest korraliku jahutusega, ning toide ei vajaks otseselt ventilaatorit kuna suudaks ennast passiivselt jahutada.

Juhtmed

ASUS on nimetatud toiteplokiga juhtmetega võtnud omapärase lähenemise. Toiteplokk pole just odav ning sellega seoses võiks tulla korralikud kaablid. Ideena on ASUS kablidega õigel teel tehes enamus neist ühekaupa põimituks, kuid ikkagi leiab asju, mille pärast viriseda. Esiteks kõik kaablid ei ole põimitud, kuid see on ka normaalne, kuna põimimata on kaablid nagu SATA toide ja MOLEX. Kuid kaks PCI-e kaablit on tehtud ühe suure põimu sisse, mis tundub natuke imelik lähenemine, arvestades et kõik ülejäänud PCI-e, 24-pin ja CPU kaablid on ühekaupa põimitud. Kas tõesti oli nii raske need kaks viimast ka teha põimitud või oleks see kohe nii palju hinnale juurde lisanud? Teise probleemina tahaks välja tuua põimitud kaablite kvaliteedi. Juhtmed on päris peenikesed ja põimitud ümbris neid väga paksemaks ka ei tee. Ühesõnaga jätab sellise pool imeliku mulje, üritades olla kvaliteetne kuid samal ajal odav – parem kui mitte midagi, aga oleksin soovinud näha paremat tulemust. Kaablite kohapealt plussina tooks välja selle, et kaasa on antud kaablite fikseerimiseks kinnitus kanalid, mida kasutades näävad kaablid palju paremad välja – arvestades, et kui juba toiteploki eest nii palju välja käid pakub huvi ka süsteemi välimus.

Jahutus

Toiteplokk ise omab pea, et kõige paremat jahutust turul. Kui toiteplokk laiali lammutada, siis paistavad vastu massiivsed jahutusplokid, mis on oma disainilt sarnased ASUSe emaplaatidel kasutatavate VRM jahutustega. Toiteplokk peaks suutma ennast täielikult jahutada passiivselt ning lisaks selle on olemas ka taga nupp, et panna ventilaator seisma. Kui jätta ventilaator pöörlevasse olekusse ei tohiks see kolleegile ette jääda oma heli tõttu, kuna tegu on päris vaikse ja aeglaselt pöörleva ventilaatoriga. Toide annab tunda oma jahutuse massiivsusest juba kaalu kaude. Isiklikult me ei ole nii rasket toiteplokki veel näinud. Lisaks peaks välja tooma, et Thor toiteplokk on saanud Cybeneticult ETA-A sertifikaadi, mille oleks võinud ASUS panna ka pakendile, kuna tegu on väärt tunnustusega.

Valgustus

Toiteploki üks külg on kaetud adresseeritava valgustusega, mida saab kontrollida Aura Sync programmi abil, kuid taaskord on ASUS loonud valgustuse nii, et seda kasutada saavad ainult ASUSe emaplaadi omajad. Vähemalt oleks võinud panna toiteploki taha nupu, mis oleks omanud võimalust vahetada erinevate valgustus režiimide vahel.

Testimine

Kuna tegu on meie esimese toiteplokki ülevaatega võtsime asja rahulikult ja testisime kokku kolme toiteplokki. Tulemuste näitamiseks võtsime järgmised näitajad – tulevikus üritame kindalt laiendada oma testimistulemusi.
• Rail Load Regulation
• Average Efficiency
• Rail Transient Response
• Rail Ripple

Rail Load Regulation




Average Efficiency

Rail Transient Response




Rail Ripple




Kokkuvõte

Thor toiteploki jõudlus on erakordne. Ainuke koht, mis mõjus negatiivselt on RGB valgustus ja küljepeal oleva ekraan, kuid suures plaanis ei ole see väga suur mõjutus. Ainuke asi mille üle me ikka veel vaidleme on ventilaatori paigutus.

Lisainfo

ASUS ROG Thor 1200W Platinum

sample-image

Similar Articles