ASUS ROG Strix Scope

ASUS ROG Strix Scope erineb paljudest nende teistest klaviatuuridest üsnagi suurel määral. Antud klaviatuuri puhul ei ole üritatud teha nn “show-off’i”, ära on jäetud meedianupud jms otseselt mittevajalik, lisatud on juurde imeline valgustus ning taskukohasem hind.

Pakend ja sisu

Kuigi tegemist on taskukohasema klaviatuuriga, siis pakendi avamise elamus on vaimustav. Pakendi esiosalt leiab tavapärase ROG disaini. Esiosal on märgitud ka ära, et tegemist on Cherry MX switchidega, klaviatuur toetab Aura Sync’i ning sellel aastal on Scope saanud ka Design Award’i.

Pakendi tagaosal asub pisikene tabel kaalu, suuruse jms kohta ning graafiliselt on ära märgitud peamised funktsioonid.

Pärast esmase pakendi eemaldamist vaatab otsa teinegi karp, kus on peal peegelduvast materjalis punane ASUSe logo. Klaviatuur on paigutatud riidest kotti ning lisaturvalisuseks on lisatud peale veel õhukene vahtleht.

Klaviatuuriga tuleb kaasa ka klahvide eemaldamiseks mõeldud vidin ning neli halli klahvi A,S,W ja D väljavahetamiseks. Komplekt on väga kaunilt pakendatud, kuid tegelikult oleksime lootnud, et lisaklahvid oleks kaetud mustri või mittelibiseva materjaliga, et vältida pikematel mängusessioonidel libisemist. Sellist võimalust pakuvad seni meile teadaolevalt pea kõik Corsair’i ning HyperX’i lisaklahvid.

Disain

Kuigi esmapilgul tundub klaviatuur olevat traditsioonilise suurusega (ning seda ta ka on, nuppude poolest vähemalt), siis mõõtmete poolest on kõvasti kokku hoitud, klaviatuuri mõõtmed on 440 x 137 x 39 mm.

Sellised mõõtmed on saavutatud tänu „kõige ebavajaliku“ välja jätmisega, ehk meedianupud, valgustuse kontroll jms. Oma väikeste mõõtmete tõttu sobib hästi kaasa kandmiseks ning kasutamiseks väiksemates ruumides.

ASUS on otsustanud eemaldada ka randmetoe, mis on tõenäoliselt selle klaviatuuri suurim miinus. Randmetugi võimaldab käesõbralikumat hoiakut, mis tagab mugavuse ka pikkadel mängusessioonidel ning väldib lihaspingeid. Randmetoe asemel on aga lisatud suurem CTRL klahv, mis peaks võimaldama mugavamat kasutust sõrmedele.

Kuigi klaviatuur on väike ja kokkuhoidlik ei tähenda see seda, et Scope igav oleks. Vastupidi – ülemises paremas nurgas asub peegelduv ASUSe logo, mis sisse lülitudes muutuv värvi muutvaks. Iga klahvi värv on eraldi muudetav ning üldpildis on värvid ülierksad isegi päevasel ajal.

Kuigi ära on jäetud meedianupud, siis on F1-F9 klahvidele andud igale ühele teine funktsioon, millega saab laulu ja helitugevust muuta, meedia pausile panna jne.

Lisaks on F12 klahv omapärane – tegemist on „stealth key’ga“, mis koheselt vaigistab kogu audio ning viib su desktopile – eks iga lugeja ise teab, milleks sellist nuppu vaja võiks minna ;) .

Taaskord on ASUS üritanud meelepärane olla ka venelastele ning seetõttu on lisatud klahvide nurkadesse vene tähestiku. Kuigi pakendi pealt me ei leidnud layout’i nime, siis saame siiski kinnitada, et vähemalt USA-s müüdaval variandil vene tähestikku pole, ehk on selliseid ka siin müügis.

Klahvid

Kuigi meie saime Red Cherry’d siis ostjal on võimalik valida endale sobivad üsnagi mitmete valikute vahelt, sealhulgas Blue, Brown, Black, Silent Red ning Speed Silver.

Cherry MX Red on hästi sobiv igapäevaseks kasutamiseks, kuna seda on mugav kasutada, ning reaktsiooniaeg on lühike. Scope on veidi vaiksem võrreldes paljude teiste klaviatuuridega, kuid erinevus on minimaalne.

Makrod

ASUS soosib makrode kasutamist ning on oma klaviatuuridele lisanud mitmeid võimalusi, kuidas neid seadistada. Antud klaviatuuril on selleks kaks valikut – kas kasutada Armoury tarkvara või kasutada otse klaviatuuril asetsevaid klahve.

Kokkuvõte

Tegemist on lihtsa klaviatuuriga – kõik vajalikud nupud on olemas, mittevajalikud mitte. Tänu sellele on klaviatuur väike ning kergesti transporditav. Ka hind on okei, jäädes umbes 115 euro kanti. Hoolimata suurusest on siiski klaviatuur esteetiliselt ligitõmbav oma valgustuse poolest.

Lisainfo

ASUS ROG Strix Scope

sample-image

Similar Articles