ASUS ROG Strix Go BT

ASUS ROG Strix tootesari on viimasel ajal üsna kiirelt laienema hakanud ning peale uute toodete ajakohastatakse aina tihedamini ka vanemaid mudeleid. Kõige hiljutisem uuenduskuuri läbinud helikomplekt on Go BT, mis nagu nimigi ütleb sai endale juurde Bluetooth ühenduse.

Välimuse poolest ei ole klapid uuenduskuuri läbinud. Nii nagu tavalise Go 2.4 kui ka Go 2.4 Electro Punk versiooni puhul, tuleb ka siin klappidega kaasa väga mõnus kunstnahast ovaalne kandekarp. Karbi sees on lisaks klappidele kaasas USB-to-Type-C ja 3.5 mm kaabel ning tihedate reisijate tarbeks ka lennukite tehnoloogiaga ühilduv adapter (airplane adapter).

Ühilduvus

Klapid on ametlikult toetatud nii MAC kui ka tavaliste arvutitega, mobiilseadmete (sh tahvelarvutite), PlayStation 4 & 5, Xbox Series X & S ning Nintendo Switch seadmetega, kuid tõenäoliselt on ühilduvaid seadmeid veelgi, kuid vanemate seadmete puhul siis 3.5 mm audiokaabli abil.

Mikrofon

Go mikrofon kasutab AI algoritme, mis eemaldab nutikalt kõik taustahelid ning seda pooldavad ka TeamSpeak ja Discord, heli selge ning millegi üle kurta ei ole.

Heli ja padjad

Paraku on Go seeria klapid endiselt vaid kunstnahast patjadega ning patju vahetada/juurde osta pole võimalik. Meie jaoks veidi ebameeldiv üllatus, eriti arvestades seda, et klapid on mõeldud olema kergelt kaasaskantavad ning kasutatavad „on the go“, isegi lennukitele mõeldud adapter ju selles versioonis lisatud sai hoolimata sellest, et tegemist on väga spetsiifilise esemega. 

Usume, et paljudele ei ole kunstnahast padjad probleemiks, kuid isiklikult eelistaksime siiski Razer Krakenile (Kitty Edition) sarnast lähenemist, kus sisemiselt on kasutuses jahutav geel ja mäluvaht ning kaetud on siidise riidega. Meie jaoks tundusid Go BT padjad liiga soojad ning üle poole tunni kasutades tekkis tunne, et kõrvad sõna otses mõttes hauduvad ja ei saa hingata.

Heli poolest on klappidel neli ANC (active noise cancelling) põhifunktsiooni: heavy noise cancelling (eemaldab enamuse helidest), light noise cancelling (teeb olemise vaiksemaks, kuid mitte haudvaikseks), Ambient sound (lükkab heli „tahaplaanile“, et ümbruses toimuvat oleks paremini kuulda) ning ANC off. Heavy noise cancelling on küll funktsioonina väga mõnus ja töötab väga efektiivselt, kuid see-eest rikub muusika kvaliteeti tohutult. Tekib tunne, nagu muusikat lastakse läbi padja, sest heli on veidralt summutatud. Teiste funktsioonide puhul probleeme ei esine ning üldiselt on heli väga selge ning isegi bassi on piisavalt.

Funktsioonid

Vasakul klapil on volüümi reguleerimiseks rullik, play/pause nupp (kusjuures töötab isegi YouTube’i puhul ning seda isegi siis, kui leht/äpp jookseb taustal), 3.5 mm pesa ning power/ANC nupp. Klapi sisse on ehitatud ka NFC pad ning paremal klapil on ainult Type-C pesa.

Üheks väga meeldivaks funktsiooniks on ülikiire laadimine. Isiklikult kipun paraku tihti klappide laadimist unustama ning tühja aku avastan alles uksest lahkuma asudes, mistõttu olin väga üllatunud, et 15-minutilise laadimisega saab kuni viis tundi kasutust (PS! Seda ainult juhul, kui kasutad USB 3.0 või USB-C ühendust!). Tegelik kasutus jääb küll 4-4.5h paiku, kuid siiski väga kena!  

Võrreldes Go 2.4-ga on siiski ka tagasiminekuid. Kui Go 2.4 juhtmevaba ühendusega sai ennast ilmselgelt juhtmevabalt ühendada ka PS4/5 ja Nintendo Switchi külge, siis Go BT juhtmevaba funktsiooni ei oma, ehk nende seadmetega tuleb siiski ühilduda kaabli abil.

Lisainfo

ASUS ROG Strix Go BT

sample-image

Similar Articles