ASUS ROG Strix Fusion Wireless
16. juulil 2018 lasi ASUS välja kahed uued peakomplektid: ROG Strix Fusion Wireless ning ROG Strix Fusion 700. Selles ülevaatest testime juhtmevaba versiooni.
Sissejuhatus
ROG Strix Wireless loodi selleks, et võimaldada kasutajatele hea muusika kvaliteet ning samal ajal vabadus liikuda klappidega kuni 20 m kaugusele, boonuseks on ideaalne aku mahutavus. Nagu juba Fusion seeria klappidele omane, on ka antud mudeli puhul toetatud peale arvuti ka PlayStation 4.
Pakend, sisu ning ehitus
Pakend pole midagi uut, meenutab suurel määral Fusion 500 välimust nii karbi kui ka toote enda näol, ainukeseks erinevuseks on pakendi avamisviiis – Fusion 500 avanes kahele poole kuid Wireless on lihtsam, tavaline karp. Kasutatud on endiselt värvikirevaid toone toote esile tõstmiseks. Erinevuseks on 2018 aastal välja antud disaini auhinna kleepsu olemasolu. Tegemist on siis iF DESIGN AWARD-iga, mis on üks maailma prestiižsematest disainiauhindadest, mida antakse välja kord aastas alates 1953. aastast.
Pakeni tagaosal on traditsiooniliselt toodud illustratiivselt välja tähtsamad funktsioonid. ROG Strix Wireless’i puhul on nendeks näiteks hea aku mahutavus (15+ tundi, olenevalt kasutusest), kuni 20 m leviulatus, platvormidevaheline tugi (toetatud on PC, Mac ning PlayStation 4), kaks paari kõrvapatju, sügav bass ning 2,4 GHz topeltantennid hea levi tagamiseks.
Toode on pakendatud hästi ning turvaliselt plastikust ümbrisesse ning Bluetooth on lausa nii kindlalt paigutatud, et selle kättesaamiseks kulub tükk aega. Ülejäänud lisavidinad nagu laadimiseks mõeldud USB kaabel ning manuaalin on paigutatud karbi alumisse ossa papist karpi.
Klapid ise on identsed Fusion 300-le ning Fusion 500-le. Vasak klapp on puutetundlik (üles-alla liigutades saab muuta heli tugevust, vaskule-paremale saab muuta helifaili ning keskele vajutades saab faili mängima/pausile panna. Peakomplekt on valmistatud peamiselt plastikust, kuid “skelett” on metallist, et tagada maksimaalne vastupidavus pidevalt liikuvate osade puhul.
Levi
Levi kohta meil pole tõsiselt mitte midagi muud öelda kui kohutav. Lubatud 20-meetrisest levist võibki unistama jääda. Eramajas oli levi kusagil 3-4 meetrit (ühes toas), teise tuppa enam levi ei jõudnud. Proovisime siis õues lagedal alal ning saime maksimaalselt 8 meetrit. Mõtlesime, et ehk teised signaalid nii hirmsasti segavad ning proovisime linnast väljas, kus praktiliselt pole mobiililgi levi, aga ei, siiski ei suutnud me üle 8-9 meetri saada. Huvitav, millistes tingimustes ASUS üldse 20 meetrit sai?
Heli
Heli iseenesest on puhas ning selge, kuid kahjuks koos juhtmevaba disaini ja odava hinngaga kaob palju funktsioone, mis näiteks Fusion 500-l olemas olid. Nende hulgas on näiteks 7.1 surroundi puudumine. See-eest on võrreldes Fusion 300-ga suudetud taustasahinat vähendada, kuid mitte elimineerida – kui tähelepanu pöörata, siis on taustasahinat endiselt kuulda.
Mugavus
Klapid ise on mugavad, kuid hoidavad peadligi ehk liiga tugevalt, ehk ei pruugi sobida suurematele kasutajatele, samuti ei ole need mugavad prillikandjatele. Peas hoiavad ennast paigal ning ei libise. Ka seekord tuleb klappidega kaasa kaks paari patju – ühed proteiiniga tugevdatud kunstnahast, mis tekitavad maksimaalse heliisolatsiooni ning teised ASUSe enda poolt välja arendatud hübriidpadjad, mis on valmistatud võrkriidest, et tagada maksimaalne mugavus ning samas ka naha normaalne hingamine pikkadel mängusessioonidel.
Mikrofon
Kuna disaini poolest on Fusion Wireless identne Fusion 300 ja Fusion 500-ga, siis ka seekord on antud klappidega ASUS võtnud omapärase lähenemise mikrofoni suhtes – nimelt on mikrofon klappidesse ära peidetud, seega kui sa pole klappide lisadega kursis, siis võtab mikrofoni avastamine päris kaua aega. Mikrofoni heli kvaliteet pole taaskortd prioriteediks ning on suhteliselt tagasihoidlik – mänguritele ja juturuumide jaoks tõenäoliselt piisav, kuid näiteks professionaalsetele srtiimijatele oleks antud mikrofon liiga kehva kvaliteediga ning soovitatav on kasutada eraldiseisvat USB mikrofoni.
Aku vastupidavus
Karbil lubatakse aku vastupidavust 15+ tundi ning meie arvates on see suhteliselt täppi pandud tundide arv. Meie ise suutsime aku tühjendada umbes 13,5 tunniga. Klappe on võimalik laadida micro-USB abil ning vajadusel on võimalik laadida ning klappe kasutada samal ajal. Aku laeb kiiresti, meie puhul oli see umbes 40 minuti kanti, mis on suhteliselt kiire aeg.
LED valgustus
Nagu ka eelnevalt mainitud, siis juhtmevaba disain toob kaasa funktsioonide vähenemise. Meie jaoks oli kõige pettumust valmistavamask täielik LED valgustuse puudumine. Mõistame, et see aitab suurendada aku vastupidavust, kuid tegemist on siiski Strix seeria toodetega, mille kõige silmapaistvamaks funktsiooniks on alati olnud just värvikirevus. Samas 159-eurose hinnasildi juures võiks vähemalt mingitki valgustus eeldada, kuna antud juhul on võimalik saada sarnase sisuga klapid pea poole odavamalt.
Kokkuvõte
Ideepoolest on Fusion Wireless huvitav, kuid teostus annab ilmselgelt soovida. Meie arvamus on, et nendel oli kõvasti potensiaali, kuid ASUS kiirustas nende väljalaskega liialt. Kui tavaliselt suudab ASUS leida mingigi funktsiooni, millega välja paista, siis antud juhul jäid nad kõigile alla. 159-eurose hinnaklassi juures võiks klappidest leida nii mõndagi veel. Meie igatahes ei soovita ning pigem soovitame pilgu heita näiteks Corsair’i HS70 suunas, mis samuti ei oma valgustust, kuid see-eest saab kaasa hea programmi, kvaliteetse mikrofoni ning imehea levi.
Lisainfo
ASUS ROG Strix Fusion Wireless